Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

jeste jeste,dobro su im rekli,bave se gradnjom saobracajnica umesto razvojem sinskih sistema.. :kafa:
 
:kafa: Ovo moze da bude dobar podsticaj za ove nase lele.ude da pokrenu malo i izgradnju novih i remonte postojecih pruga.
 
Grafiti strašno unakazuju putničke vagone naših železnica. Svi znamo kako izgledaju garniture BG i BEOvoza. Neki kažu da su grafiti umetnost. Neki to kažu i za turbofolk i rialiti šou ali sa njma ne vredi diskutovati. Ono što mi nije jasno je činjenica da su ti grafiti ogromni i zauzimaju više kvadratnih metara površine vagona. Treba mnogo vremena da se oni nažvrljaju. Ko to radi? Kako i kada stignu? Da li to rade dok garnitura stoji u depou? Gde se nalazi depo za garniture BG voza? Možda u Makišu. Ima li nade da se tome štetočinskom naružavanju vagona i novih zgrada stane na put. Interesuje me i čime se "crtaju" ti grafiti. Izgleda da su u pitanju sprejovi. Kako i gde ih nabavljaju? Čak i spomenik Knezu Mihajlu u najstrožem centru Beograda je povremeno ižvrljan grafitima. Njihovo brisanje je sporo i skupo. Samo brisanje oštećuje podlogu na kojoj je grafit. Ne znam što ih zovu "grafit" kad se tako inače naziva klasična drvena olovka sa grafitnim srcem.
 
Разочараћу вас, али све то није никаква мистерија. Полиција има гомилу података о свим проблематичним клинцима, дилерима итд, а и да их случајно нема за неког појединца, наћи ће врло брзо. Пола фамилије ми ради у МУП-у, и, како бих вам рекао... Нисте ни свесни свог комшилука и ко се све ту шуња ако немате некога из полиције да вам мало отвори очи.
За одсуство реаговања уопштено постоје четири разлога које мени стално наводе када их смарам или запиткујем:
1) Имају преча посла, не могу све да постигну.
2) Знају, али немају судски ваљане доказе.
3) Они ухвате, судија пусти и тако у круг - ово посебно важи за малолетнике и разне заштићене. Судије некада и не могу ништа да ураде, а често и неће из разних разлога, можете си представити којих све.
4) Политика.

И уствари је тужно како многи од њих који раде као коњи губи смисао свог рада због 3) и 4), и онда ако су имало спретни извуку се из оперативе и оду на неки писарски посао, јер ако је рад већ бесмислен онда је циљ макар не бити на директном удару полусвета.
Једино решење које видим за графите на возу јесте, нажалост, да се притисну неки политички актери, који ће притиснути суд и полицију да се то питање реши. На жалост.
 
Mislim da bi 10-ak ovakvih pomalo izgladnjelih ćena unutar depoa rešilo stvar
5811612555_6089d1b13b.jpg

Caucasian+Ovcharka+Nagazi.jpg
 
I budan cuvar sa pp aparatrom pa da mu se uci ni da nesto varnici isprazni pp na zvrljace a i ovi gladni odzko bi bili dobra stvar
 
Zasto svake veceri ne prefarbaju crnom grafite? Posle dve nedelje ce se klincurija smoriti i shvatiti da njihovo delo nece stici niko ni da pogleda.
 
Управо то. Кључ је био и биће - редовно одржавање. Да се графити редовно уклањају, шарачи би релативо брзо одустали јер и ти спрејеви коштају поприлично.
 
Ovih 27 ruskih vozova + 12 kupljenih ranije + 21 švajcarski voz = 60 novih putničkih vozova na srpskim prugama do 2016.

To je značajna obnova voznog parka. Nadam se da će je pratiti i adekvatna rekonstrukcija infrastrukture.
 
Drago mije što su stigli Ruski vozovi. Video sam ih na slikama,izgledaju veoma lepo. Nažalost već su ih zapazili i "grafičari". Ali nešto drugo me interesuje. Ovi vozovi imaju pogon na dizel a saobraćaju pregama koje su elektrificirane. Logično je da se oni usmere na priuge koje nisu elektrificirane. Na elektrificiranim treba da saobraćaju elektromotorni vozovi. Najvreovatnije, železnica nije imala pare i za jedne i druge paje uzela ove sa dizel vučom.
 
Nedavno je potpisan ugovor o kupovini 21 elektromotornog voza od švajcarske kompanije "Štadler". Nabavka se finansira sredstvima iz kredita EBRD-a (taj kredit je odavno odobren, ali naši genijalci su imali problema sa sprovođenjem tendera za nabavku vozova).

Švajcarski elektromotroni vozovi počeće da stižu od druge polovine naredne godine, tako da će oni saobraćati elektrificiranim prugama, dok će ruski vozovi pokrivati ostale "unplugged" pravce (kojih je ipak i dalje više u našoj zemlji).
 
Danas pomalo zaboravljenu prugu Doljevac-Prokuplje-Kuršumlija-Merdare- (Podujevo,Priština,Kosovo polje) koja je poznata kao Toplčka pruga treba naravno aktivirati i bar malo modernizovati. Ona se odvaja od koridora X (Niš-Skoplje) u Doljevcu i ide na jugozapad ka Kosovu. Odvajanjem Kosova izgubila je dosta na značaju. U Prokuplju ili Kuršumliji svećano ju je pustio u saobraćaj Kralj Aleksandar negde oko 1925. Pisalo se onda da je to nagrada narodu Toplice za Toplički ustanak protiv bugarskog okupatora 1917. Pruga je kompletno puštena u saobraćaj sve do Peći 1948 godine. Tada se planirao i železnički tunel kroz Čakor i veza sa onda budućom prugom Beograd-Bar.
 
MilisaV":2z923jv0 je napisao(la):
ruski vozovi skuplji od španaca.....

Naravno da jedan voz bude skuplji od jednog tramvaja. Te dve stvari je ne moguce uporedjivati.
 
Homer Jay":oge9sfrq je napisao(la):
Nedavno je potpisan ugovor o kupovini 21 elektromotornog voza od švajcarske kompanije "Štadler". Nabavka se finansira sredstvima iz kredita EBRD-a (taj kredit je odavno odobren, ali naši genijalci su imali problema sa sprovođenjem tendera za nabavku vozova).

Švajcarski elektromotroni vozovi počeće da stižu od druge polovine naredne godine, tako da će oni saobraćati elektrificiranim prugama, dok će ruski vozovi pokrivati ostale "unplugged" pravce (kojih je ipak i dalje više u našoj zemlji).
Sve bi ih stavio na BGVOz,jer po ovakvim prugama po Srbiji bi bilo grote da se voze..mozda BG NS ali po izgradnji drugog koloseka.
 
Ma da,lepo drzava placa a Beograd da vozi.Ne znam da li si upoznat,ali postoji Srbija i van Beograda.
 
Postoji Srbija bez pruga,a gde je racionalnost..
 
racjonalnost ne postoji u srpskom jeziku a ima jos pruga pod ziccom gdje bi mogao da vozi novi stedler
 
Uh sad i lektorišeš,kucam brzo...Srpski ima i grčki i rimski uticaj, tako da nam ta reč nije strana..kao i mnoštvo drugih..zašto ti smeta ta reč?? A ti pišeš vidim ijekavicom ,ali meni to ne smeta...Bez latinskih i starogrčkih reči ,nema ni medicine ni prava itd..Ima pruga pod žicom,ali u kakvom stanju?? :kafa:
 
Vrh