Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

JohnnyLee":23esikvt je napisao(la):
Пендолино, наравно да овде говоримо хипотетички, како би се то могло урадити. исто као што сам раније писао за регионални саобраћај. наравно, Може ИЦС Ниш-Суботица да иде на два сата, али не знам методу израчунавања броја гарнитура. овако сам ставио две за почетак.
слажем се са тобом да ће се пре урадити те прве три тачке што си рекао. реорганизација ЖС је развезивање Гордијевог чвора, шанса да се то уради тежи нули

Da na žalost, kao i sve u ovoj našoj zemlji,... i ono što se može uraditi na dobrobit naroda koče sitni interesi onih 5%
:bash:


Metoda za računanje bi bila vreme vožnje + vreme "namirenja" = oko 18 sati dnevno.
Ako se pruga uradi onako kako dolikuje, vreme vožnje IC EMV-a Novi Sad-Niš se može svesti na 4 sata, ili 4:15 ako bude više stanica.
Dakle, jedna garnitura može komotno da odradi jednu turu Niš-Subotica i jednu Niš-Novi Sad u jednom danu.
 
ок, ако сам добро разумео, једна гарнитура може да обави два круга Ниш-Суботица-Ниш. то значи, да две гарнитуре могу да остваре четири поласка, једна креће из Суботице, друга у исто време креће из Ниша
 
Pa možda je to ipak malo optimistički, mislio sam da jedna može da odradi Niš-Subotica-Niš-Novi Sad-Niš za 24 sata.

E sad, ako bi odradili celu prugu BG-SU da bude dvokolosečna, a kao što znamo od Novog Sada je ravnica, pa može 160km/h bez problema (za to postoji i projekt) sve je moguće.
 
dsc05062.jpg
 
Jesam li ja jedini kome se nekako cini da se zahuktala izborna kampanja, kao da se izbori zaista ocekuju?
Sad u svim domenima iskacu vesti kao na pocetku godine kada se u maju znalo da ce izbori.

Obicno u ovom periodu ide zatisje kad iskoriste trenutak da sve zivo poskupi i da se nista ne radi.
 
Mislim danije to u pitanju vec da u jednom istom trenutku je doslo do realizacije raznih dugoocekivanih kredita.

Pored evropske kreditne linije za 2 juzna kraka autoputa E75, kraka ka kragujevcu koji se finansira iz drzavnog budzeta, dobili smo u kratkom roku kredit od azerbaidzanca za deo juznog jadrana.
Posle su kinezi usli u pricu sa 1.8 milijardi dolara za izgradnju jos 3 autoputa + se ponudili da nam kreditiraju i zeleznicu.
Rusi su napokon obezbedili 800 miliona za zeleznicu.
Kuvajt dao pare za Prokop

Realnost je da ce Srbija sad da se razvija nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.
 
Za to vreme...Pusten je DMV da saobraca na pravcu Sombor-Subotica.
 
spatiotecte":1nxce9yp je napisao(la):
Realnost je da ce Srbija sad da se razvija nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.


Druga, takodje potpuno tacna formulacija iste recenice:

Realnost je da ce Srbija sad da se zaduzuje nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.
 
nikola011":2j932usc je napisao(la):
spatiotecte":2j932usc je napisao(la):
Realnost je da ce Srbija sad da se razvija nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.


Druga, takodje potpuno tacna formulacija iste recenice:

Realnost je da ce Srbija sad da se zaduzuje nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.

I to je tacno ali da budemo realni nije nista dzabe, koliko se gradi toliko se i zaduzuje. Ali treba gledati pozitivno na sve ovo jer ce ta nova infrastruktura da podstakne nasu ekonomiju i da stvara noa radna mesta, nove fabrike tako da valja ocekivati da ce izbalansirati zaduzenja u nekoj meri i imati ipak neki pozitivni efekat na nasu ekonomiju.
 
spatiotecte":2f3q9f9y je napisao(la):
Realnost je da ce Srbija sad da se razvija nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.
Са овим делом си ми поправио дан :)
 
Somi303":j28zzkps je napisao(la):
spatiotecte":j28zzkps je napisao(la):
Realnost je da ce Srbija sad da se razvija nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.
Са овим делом си ми поправио дан :)

:D :)
 
spatiotecte":p1sdnbbi je napisao(la):
Mislim danije to u pitanju vec da u jednom istom trenutku je doslo do realizacije raznih dugoocekivanih kredita.

Pored evropske kreditne linije za 2 juzna kraka autoputa E75, kraka ka kragujevcu koji se finansira iz drzavnog budzeta, dobili smo u kratkom roku kredit od azerbaidzanca za deo juznog jadrana.
Posle su kinezi usli u pricu sa 1.8 milijardi dolara za izgradnju jos 3 autoputa + se ponudili da nam kreditiraju i zeleznicu.
Rusi su napokon obezbedili 800 miliona za zeleznicu.
Kuvajt dao pare za Prokop

Realnost je da ce Srbija sad da se razvija nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.


i onda su živeli dugo i srećno u Zemlji iza duge.
:violina:



Izvini druže, ali ako pričao o ovoj Srbiji u kojoj živimo, onda mi tvoja priča liči na bajku, a ne na realnost.

Upravo ta železnica je primer kako se u Srbiji nedomaćinski vode poslovi, i kako se peru pare.

Taj Prokop je pojeo toliko para da je to čudu. Od tolikog novca je mogao da bude ne samo on završen, već i desetak najvećih stanica diljem Srbije.

Ruski kredit za železnicu je toliko nepovoljan da je njegovo uzimanje jedna velika izdaja nacionalnih interesa.

A još je gore to što dobar deo tih para neće ni završiti u infrastrukturi.


...zato, daj Bože da bude tako kao što ti pričaš, ali imam već dovoljno godina da ne verujem u Deda Mraza

:bash:
 
Pendolino":1gxu06zs je napisao(la):
spatiotecte":1gxu06zs je napisao(la):
Mislim danije to u pitanju vec da u jednom istom trenutku je doslo do realizacije raznih dugoocekivanih kredita.

Pored evropske kreditne linije za 2 juzna kraka autoputa E75, kraka ka kragujevcu koji se finansira iz drzavnog budzeta, dobili smo u kratkom roku kredit od azerbaidzanca za deo juznog jadrana.
Posle su kinezi usli u pricu sa 1.8 milijardi dolara za izgradnju jos 3 autoputa + se ponudili da nam kreditiraju i zeleznicu.
Rusi su napokon obezbedili 800 miliona za zeleznicu.
Kuvajt dao pare za Prokop

Realnost je da ce Srbija sad da se razvija nenormalno brzim tempom jer je doslo do realizacije svih ovih kredita tako da nam je cela drzava u gradilistu.


i onda su živeli dugo i srećno u Zemlji iza duge.
:violina:



Izvini druže, ali ako pričao o ovoj Srbiji u kojoj živimo, onda mi tvoja priča liči na bajku, a ne na realnost.

Upravo ta železnica je primer kako se u Srbiji nedomaćinski vode poslovi, i kako se peru pare.

Taj Prokop je pojeo toliko para da je to čudu. Od tolikog novca je mogao da bude ne samo on završen, već i desetak najvećih stanica diljem Srbije.

Ruski kredit za železnicu je toliko nepovoljan da je njegovo uzimanje jedna velika izdaja nacionalnih interesa.

A još je gore to što dobar deo tih para neće ni završiti u infrastrukturi.


...zato, daj Bože da bude tako kao što ti pričaš, ali imam već dovoljno godina da ne verujem u Deda Mraza

:bash:

Ja ne kazem da je ova situacija idealna, i da cemo sad svi biti srecni zbog najavljenih investicija.

Ja samo kazem da se u jednom odredjenom trenutku (kraj 2012te) ostvarilo od jednom dosta kredita (za koje se prica vec godinama) tako da se moze ocekivati da u periodu koji nam sledi cemo videti velika gradilista po Srbiji (sto autoputnih, sto zeleznickih).
U to da li su krediti povoljni ili manje povoljni ne ulazim, kazem samo da cemo se razvijati infrastrukturno u vecim razmerama nego sad.
 
Pa zahvaljujuci kreditima prijateljskih zemalja,izgradicemo infrastrukturu tamo gde inace Eu ne bi finansirala tj.van koridora x.Mi cemo verovatno uci u uniju,ali do tada je vazno da gradimo ono sto mi smatramo bitnim za razvoj zemlje,jer ce se tada iskljucivo unija pitati ,da li vam treba.put,pruga,metro ili bolnica.a kada im budete zatrazili nesto od toga oni ce vam reci ,pa sta ste mislili ..stednja..
 
€U ne interesuje ni Koridor X bas mnogo, ako cemo iskreno...

Da im je to prioritet, izgurali bi oni to od 2000. do sada...

Bajka koju nas uce u skoli je ona da Srbija zemlja bogata svim i svacim, i da ima fantastican polozaj.

Japanska deca uce da je Japan siromasna zemlja, van svetskih tokova, i da moraju mnogo da rade kako bi unapredili svoju zemlju.
 
Ja mislim da kolega spatiotecte ima dobar smisao za humor :)
 
Pendolino":27e26ciz je napisao(la):
€U ne interesuje ni Koridor X bas mnogo, ako cemo iskreno...

Da im je to prioritet, izgurali bi oni to od 2000. do sada...

Bajka koju nas uce u skoli je ona da Srbija zemlja bogata svim i svacim, i da ima fantastican polozaj.

Japanska deca uce da je Japan siromasna zemlja, van svetskih tokova, i da moraju mnogo da rade kako bi unapredili svoju zemlju.


Немој то да пишеш, Пендолино, ако Бога знаш! Прогласиће те за страног лобисту "идеолози" са овог форума који мисле да је Србија богатија од Уједињених Арапских Емирата и да је Београд већи од Париза.
 
kingmanowar":1zyuxnwa je napisao(la):
Ja mislim da kolega spatiotecte ima dobar smisao za humor :)

Trenutno se gradi 250 km autoputeva u Srbiji, na to treba dodati najavljenih 110 km pojate preljina, 30 km, Novi Sad-Ruma i 60 km na "koridoru 11" sto ce biti ukupno 450 km u izgradnji!
Kada smo imali toliki obim gradnje?

I meni zvuci neverovatno ali to ce jednostavno biti realna slika na prolece kad se budu zapoceli projekti finansirani od strane Kine.
 
nikola011":10db5ymi je napisao(la):
I onda cemo zavrsiti kao Hrvati.

Ne mora da znaci, kineski krediti su veoma povoljni, 642 miliona evra za 140 km autoputa to mu dodje 4.58 miliona po kilometru sto je veoma jeftina cena.
Kad bi vlada Srbije iz budeta finansirala autoputeve, mi ne bi mogli da izgradimo preko 15 km godisnje.

Ja mislim da Srbija treba "pametno" da uzima kredite i da nalazi povoljne aranzmane.
Ti kritkujes zaduzivanje, sta predlazes kao drugu mogucnost?
 
Vrh