Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

[/quote]

Kapiram poentu. Hoces da kazes da je bolje po Srpskom mentalitetu, jer nista ne kosta da se covek ipak prepusti spontanosti? Dobar pokusaj ilustracije, ali ti predlazem da podelis znanje sa svima nama, pa da imamo tu cast da sudimo da li je validno i da li ima drazi u tome sto (se) sam nudis.

Ali kad je u pitanju sigurnost putovanja zeleznicom, hocu sve da znam, ne verujem u dzabe, ni u gatanja, sve ostalo je haos koji je lako ostvariti. Necu predvidljivu nepredvidljivost.
[/quote]

Pozdrav, staklena :D
Rodjen sam pre cetrdeset godina, maltene u vozu. Imao sam tu srecu da mi je otac rodjen u Baru, pa sam 1976 godine kada je pruga zvanicno otvorena, i ja krenuo istom. Preko 250 puta sam putovao punom relacijom, i jos po severu pravac do Subotice i Madjarske preko 50 puta. Doziveo sam svasta u vozu, da putujem sa dobermanom u kuset kolima, sa sibirskim haskijem u obicnom vagonu, da spavam kao klinac u onim tregerima za kofere, izbacivan u nedodjiju vise puta, prestajao ceo put do Bara vise puta, zapijao se u vagon restoranu vise puta, itd itd

Obozavam zeleznicu, ali ovo sada je poslednji ekser u mrtvacki kovceg tzv ˝Srbija voza˝. Tu stanicu u Uzicu, sam premerio bar dvadeset puta, i znam svaki cosak, jer sam sluzio vojsku u Krcagovu, predgradju Uzica. I pre 15 godina je bila u raspadu, a mogu misliti sada. Ja volim kada neko daje optimisticke izjave pa tako dodje iz belog sveta i odusevljen je. Ali stvarnost je mnoooogo drugacija. Ovo je poslednja rupa na planeti Zemlji, a jedna je od najlepsih . Zasto? Politicari nista ne valjaju. Vecina ljudi je atrofirala i ne vidi nikakvu perspektivu jer se vrte stalno isti politicari i njihove mantre.

Molim te povedi me u Kanadu. Bicu ti fikus, decko, stric, ujak, muz sta hoces. Samo da odem sto dalje dok ne poludim. Izvinjavam se za off.
 
Gilipter,
Vidis li ti da sam ja kritikovala i stanicu i zeleznicu? Zasto gubiti energiju samo na kuknjavu? Zasto se par entuziasta ne okupi i voluntira da se sakupi novac da se stanica u Uzicu renovira? Ja cu prva da dam prilog. Odete i do samog Kusturice (voleli ga ili ne) da se prikljuci akciji. Trebace mu ta stanica da razvije biznis na Mokroj Gori. Treba da mu je stalo da jos tu zaposli lokalno stanovnistvo. Gre'ota nemati za osnovne stvari (ogrev i pokretne stepenice).
Kad u tome napravite pomak, onda cete imati vise moci i glasa da menjate i logo i da drzite vozove ciste, da se poboljsa on line sistem poslovanja... Ajde da se zrtvujete jos malo, da napravite razliku.

Ti zelis da ides u Kanadu, a ja na tebe ljubomorna sto si u Beogradu. Ja da ti ponovim, jedina razlika izmedju zapada i Srbije je u tome sto na zapadu mozes momentalno da kupis sta hoces, a u Srbiji ne mozes. E kad momentalno nesto kupis na zapadu, onda ti vise nema spavanja i sanjaja, jer ces imati nocne more kako da vratis dug sa kartice. Postaces uvenuo fikus. Te tuzne face su naucile kako da sakriju svoj strah da ih ti ne vidis. Sto je jos tragicnije, oni dobiju mesecni racun na papiru od banke, plate minimum $10 i onda pokusaju da zaborave da duguju, a kamata se u medjuvremenu mnozi, mnozi... Razlika je dakle u tome sto ti je u Srbiji na kartici dozvoljeno da potrosis npr. max $500, a na zapadu recimo $20000. Sa druge strane, velika je verovatnoca te je tebi napaceni otac makar ostavio stan (i to sigurno ne onaj od iverice i stiropora) za koji ne moras da dajes pola svoje plate i da ga ne moras otplacivati najmanje 35 god. Ili ti sanjas da zivis kao onaj 1% Amerikanaca i Kanadjana? O tome i ovde sanjaju.

Ja ovo ne pricam da bi te utesila ili da pametujem. Postoje brojevi za to:
- prosecna plata u Kanadi (najmanje 30% od toga ide na porez za platu) - ok, puta 2 ako dvoje u kuci radi.
http://www.workopolis.com/content/advic ... right-now/
- prosecan dug na kartice je $21247 - takodje puta dva ako je dvoje u kuci koji imaju kartice.
http://business.financialpost.com/perso ... ing-season
https://www.debtcanada.ca/news/265-is-y ... acceptable
- a gde je dug na kredit za stan i auto?
http://ontariodebtadvisors.ca/average-c ... its-100000
Vidis, tu je ta kljucna recenica "if you can “afford” your debt". Oni kao "mogu", a ti kao ne mozes.
 
Staklena,

nemoj da si ljubomorna na mene, ja ovde nemam platu. Da li ti se u Kanadi dogodilo da te sluzbenik jednog javnog preduzeca ubedjuje da si rodjen-a, kako je on smislio? Meni se to desilo. Primao sam porodicnu penziju, rodjen sam 15.decembra a on me ubedjivao da sam rodjen 15.juna. Kao kod Beketa. Da ne bih primao jos sest meseci penziju. Da li si na fakultetu polagala ispit koji si vec polozila? I to je ovde moguce.

Zasto sve ovo pisem? Zato sto je birokratski aparat, zdruzen sa korumpiranim politicarima, unistio razum i delotvornost. A unistio je i zeleznicu. Njihov birokratski aparat je u gumenjari. I dok se to ne promeni ja sam pesimista. I molim te hocu u Kanadu. Platicu porez, i 30% ako treba.
 
Hahaha najjaci su ljudi koji su preko i kukaju kako je tamo katastrofa!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Istina je uvek negde izmedju.

Staklena je apsolutno u pravu da se ovdevidealizuje sve sto je 'iza' granice, kao i da smo kao drustvo upali u apatiju i letargiju.

Sa druge strane, posledica ne zivljenja u ovoj sredini je ucinila da zaboravi "koje sve vestine" mora da poseduje prosecan stanovnik balkana ne bi li samo preziveo.

@staklena
U zemlji gde je normalno da nema godisnjeg odmora, a i ko ga ima svodi se na 10 radnih dana, u zemlji gde trudnica dobija otkaz cim 'gazda' sazna za tu cinjenicu, u zemlji u kojoj je prosecnom gradjaninu za slanje deteta na ekskurziju potrebno 2-3 cele plate (...) ?

Ocekivati aktivizam? Ocekivati od ljudi 'dodatnu' energiju?
Nemaju je staklena. Te maske koje si prepoznala kod ljudi u okruzenju gde sada zivis su i ovde prisutne. Ljudi ih nose svakodnevno, ali vi kada dodjete u posetu u rodnu zemlju ih ne prepoznajete.
Pricas o pokretnim stepenicama kao o 'osnovnoj potrebi'? :D
O grejanju ?
E moja staklena...
Pa pola Niša je isključilo grejanje u svojim stanovima. Ljudi ne greju svoj dom jer nemaju od cega, a mi da ocekujemo da se angazuju oko 'tudje' muke?

Welcome home, staklena, ali samo u goste :)
Jer kao sto kada turisticki posetiimo Egipat, vidimo piramide, turisticke centre, Nil, suecki kanal, Giza, Luksor, a ne vidimo bedu, i cemer koji sve to okruzuje, tako i ti i svi koji su se odselili sa ovih prostora vide 'zavicaj' kroz "stakla ruzicastih naocara"...
 
Ako je istina izmedju, onda i vi u Srbiji zivite u zabludi da je ovde bajno i da se nebuloze ne desavaju koo u Srbiji. Ima li to u sadasnjoj Srbiji da ti sa racuna drzava uzme par hiljada dolara, jer ti racun nije bio koriscen 2 god.? Nemojmo samo da vam ja krenem sa svojim pricama.
Ovde se ne zivi od plate. Ovde se zivi od kartica i pozajmice.
A to sto te druge drzave imaju ciste stanice, avione i kamione, mislite da oni vise rade ili da su pametniji ili da nisu korumpirani? To vi nekom drugom pricajte. Ja se ponosim sa svojom Srbijom sto nije isla u osvajacke ratove i sto nema Francusku Poloneziju. Eto, zato nemamo kartice da pozajmimo.
O kakvim odmorima svi vi pricate kad svako od vas po 2 nedelje ide na more u Grcku svake godine. Da li vi znate da vecina ljudi iz Montreala nikad nije otisla do obliznjeg NYC-a? Em nemaju, em ih nista ni ne zanima (osim Pariza naravno).

Ne vidim svrhu pricanja i kritikovanja bilo koje vlasti. Svaka vlast u svetu kao i u Srbiji je tu radi svojih privatnih interesa i da manipulise za one koji ga odrzavajuna vlasti. Znaci da kod politicara, diplomata i sl. nema razlike. Tu su da opstanu po svaku cenu i svako od njih hrani svoj ego pricama kako su uspesni i kako se trude.
Zasto bi onda Vucic bio drugaciji? Konkretno kod njega vidim milion gresaka i milion situacija gde je mogao da napravi pomak, a nije, jer ili ne vidi pravdu, ne zna za moral, ne saoseca dovoljno… Opet, sa druge strane mu skidam kapu kako je odigrao sa EU i sa emigrantima, Kosovom, UN, kako je do sada odrzao balans izmedju Amerike i Rusije (a to je mnogo, mnogo tesko), gay paradom, Prokopom, Air Serbia, sa BnV videcemo… Znaci po meni, na macro planu je uradio dosta bolje nego na micro, unutrasnjem. Licno sam ocekivala od njega gore nego sto je ispalo. Tuzno je to tako postaviti, jer Srbija zasluzuje bolje, a lako ju je nasamariti. Ali dobro je. Oni su svi prolazni, mi smo vecni.

Da umete da preterate i da okrecete glavu na drugu stranu, govori i cinjenica da ste vi sami sebi neprijatelj br. 1, a zvizdite drugima.
Prvo se ostavite pusenja i masnoce, pa onda mozete da se tuzite na Vucica i Nikolica i kako oni unistavaju Srbiju. Ne, ne, nije to od muke i da to koristite da se smirite. Nasuprot.
Najlakse je izgovor naci u nekom drugom. Ajde pokrenite se, glavu gore. Zajdeno smo jaci. Ozbiljno mislim da bi mogli da sastavite par clanova koji bi potrazili sponzore i pomoc da se urade neke stvari. Ima li vas?
 
За пушење се слажем, холестерол је превара :wink:
Поздрав за Квебек, а богме и за Онтарио. Свима им желим да крену за светлим примером Србије!
 
11 godina sam na birou i nadničim na crno. Preko 1000 konkursa, pokušaja, svakakvih poslova za procenat i bez ikakve zaštite. I oni školovani isto prolaze osim ako imaju Vezu. Svuda vladaju improvizacija i korupcija, zemlja je na ivici gladi. I onda ovako dođu na forume osobe sa first hand iskustvima sa trulim Zapadom.
Zapad ima mnogo problema i on civilizacijski stagnira zbog nekontrolisane gramzivosti manje grupe ljudi. Ali iz perspektive stanovnika Stradije svi problemi Zapada su oni “koje bismo i mi voleli da imamo“.
 
Sad cu svaki put kad vidim da pricate o politici i korupciji ostaviti sledeci link:
http://www.worldlifeexpectancy.com/coun ... ile/serbia

Valjda se suocite prvo sami sa sobom, pa tek onda kad prestanete sa sado-mazohizmom mozemo da pricamo kako menjati vlast.
15 godina zivimo krace od Kanadjana. Okanite se cigara i umesto sto cete kupiti burek odete na pijacu i kupite paradajz i salatu. Patike na noge i da trcite pored Beograda na Vodi.

Imajmo problem zapada koje bismo i mi voleli da imamo! Poklonite se i pocnite. Kad povedete racuna o zdravlju, a vi onda po Srpsku Poloneziju.

Igoru se izvinjavam zbog malog odstupanja od teme. Posto ja nemam tehnickog znanja o zeleznici, moj doprinos je u tome da podelim iskustvo u cilju da Srbija bude pragmaticnija. Sutra da me nema u meni bi ostala enigma kako to da Srbi (prosecno jako obrazovani i inteligentni), a ne uspevaju da budu prakticniji? Da li nemamo slogu, da li bi radije da smo pateticni... ali nikako da povezem cinjenicu o takvom intelektualnom potencijalu, a opet u realsnosti bez rezultata.
 
I ručajte u Radisson Blu. Što se tiče cigareta tu ste skroz u pravu, ja bih dodao i kladionice. Ali mislim da većina ljudi na forumu spada u visokoobrazovane ljude koji vode uglavnom zdrave životne stilove. I opet prolaze manje više isto. Nije problem što ste promašili temu već publiku kojoj se obraćate.
 
Tragacu, moja zivotna prica je imala dosta srecnih okolnosti i dugog prisustva tamo gde bi ste se vi tako olako preselili. Samo se bojim da ni ovde necete dobiti posao kakav zasluzujete, ako nemate vezu. Ako cete da popravljate kompjutere u izlogu, tu bi ste vec imali sanse preko oglasa, ali onda sa tim poslom ne bi mogli ni da sanjate da se vratite u Bgd., a kamoli da rucate u RB. A da imate bolji posao, pa i sa tim je tesko posetiti Bgd., jer onda niste bas sigurni da li cete naci svoje radno mesto, a da nije ustupljneo nekom drugom dok ste vi bili na odmoru. Znam primere.
Hvala Bogu nisam ukrala, zelim sve da iskusim i RB i voz u Srbiji, a hocu i da pomognem ako mogu.
Recicu vam, ja sam vezana za stranca, pa mi je teze napustiti taj vas “truli” zapad. Necete verovati, ali taj isti stranac zajedeno samnom place zbog nemogucnosti da istovremenom zivimo u oba sveta i da imamo “plateznu moc” sa zapada i ljudskost zivota i druzenja, slobodu Srbije. Imas jedno, drugo izgubis. To je rastrzano psihicko stanje. Egzistencija ili da moj zivot ima dubljeg smisla. Pricam naglas, svi mozemo da se zapitamo sta je zivot.
Tako da kad govorim o zdravlju, govorim uopsteno, a ne pojedinacno. O zeleznici pricamo za dobrobit svih, o zdravlju takodje, jer to je tema koja ima efekte na sve. Evidentno je da svi ko papagaji pricate o korupciji, Srbistanu, a ne vidim toliko entuzijazma i protesta da se zdrav duh nacije zastiti. U Srbiji jos uvek imam prijatelja sa diplomama koji su se zapostavili, rekoh, neki i od vas ovde ce se trgnuti.

Pantograf, vidis kako ste u stanju da iskrivite pricu. Kako onda da pricamo o zeleznici. Da, krkaju u Kanadi, ali pogledajte link koliko duze zive.
 
E necemo toliko da pljujemo nasu zeleznicu.

Ja mogu da se kladim da je ovaj nas Stadler bolji od bilo kog vaseg voza u kanadi. :gobb:
 
Da nisam proputovao 20 drzava I da mi ne zive jako bliski prijatelji u Australiji, Kanadi, US, Norveskoj I ostalim zemljama, kao I kompletna porodica devojke sa kojom sam jako dugo tako da znam bukvalno celu situaciju mozda bih ti I poverovao. Niko ne misli da tu pare rastu na drvetu, I da je sve bajno I sjajno ali… Malo je sve to sto pricas proseravanje, ako ti je lose negde zasto zivis tu, ja smatram da je ovde lose I odavde cu otici, jer ne mogu da sedim negde gde je lose I da pricam kako je to lose a negde je bolje. A I dalje ostajem u toj zemlji. Izvoli Srbiju ako je Kanada losa. I jos se toliko proseravas po temama u poslednjih par dana, kao pisaj po Srbiji, sta se lozite sto vam je dosao Meriot, to nije Meriot, to je sranje hotel, u prizemlju treba da bude Mek, cuvar sa slusalicama... Bas mi te je zao sto zivis na kredit a sto kao sto se zeza tragac idi jedi na karticu u Radisonu ali da bude blu, jer ti imas nivo.

p.s. A tek postoo cce ovaj pickousti opet biti na vlasti posle izbora jos vise razloga da dodjes da ti balansira na makro planu.
 
Концепт постојања "ljudskosti zivota i druzenja, slobode Srbije" проистиче из легенди које смишљамо сами о себи. Тренутно су, немам ни најмању сумњу, међу најнедружељубивијим људима на свету - Београђани (а није тако било). Надобудне рибе и намрштени типови. Непосредност и опуштеност - нула. Пукли смо к`о звечка - зато и не можемо дуже да живимо, јер то није добро стање за људски организам. Нема везе са буреком...
 
GO528-SRS853-USRC-TorontoUnionStation-MrDanMofo.jpg


Ovo je glavna zeleznicka stanica u Torontu, stvarno sramota! Kod vas u Kanadi nemate ni elektro vucu nego vozove vuku stare dizelke i onda pricate kako zeleznica ne valja u Srbiji.

Nemojte se ljutiti, ali zeleznica vam je krs u Kanadi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366652#p366652:21xie2c6 je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 13 Jan 2016 05:12 pm[/url]":21xie2c6]Tragacu, moja zivotna prica je imala dosta srecnih okolnosti i dugog prisustva tamo gde bi ste se vi tako olako preselili. Samo se bojim da ni ovde necete dobiti posao kakav zasluzujete, ako nemate vezu. Ako cete da popravljate kompjutere u izlogu, tu bi ste vec imali sanse preko oglasa, ali onda sa tim poslom ne bi mogli ni da sanjate da se vratite u Bgd., a kamoli da rucate u RB. A da imate bolji posao, pa i sa tim je tesko posetiti Bgd., jer onda niste bas sigurni da li cete naci svoje radno mesto, a da nije ustupljneo nekom drugom dok ste vi bili na odmoru. Znam primere.
Hvala Bogu nisam ukrala, zelim sve da iskusim i RB i voz u Srbiji, a hocu i da pomognem ako mogu.
Recicu vam, ja sam vezana za stranca, pa mi je teze napustiti taj vas “truli” zapad. Necete verovati, ali taj isti stranac zajedeno samnom place zbog nemogucnosti da istovremenom zivimo u oba sveta i da imamo “plateznu moc” sa zapada i ljudskost zivota i druzenja, slobodu Srbije. Imas jedno, drugo izgubis. To je rastrzano psihicko stanje. Egzistencija ili da moj zivot ima dubljeg smisla. Pricam naglas, svi mozemo da se zapitamo sta je zivot.
Tako da kad govorim o zdravlju, govorim uopsteno, a ne pojedinacno. O zeleznici pricamo za dobrobit svih, o zdravlju takodje, jer to je tema koja ima efekte na sve. Evidentno je da svi ko papagaji pricate o korupciji, Srbistanu, a ne vidim toliko entuzijazma i protesta da se zdrav duh nacije zastiti. U Srbiji jos uvek imam prijatelja sa diplomama koji su se zapostavili, rekoh, neki i od vas ovde ce se trgnuti.

Pantograf, vidis kako ste u stanju da iskrivite pricu. Kako onda da pricamo o zeleznici. Da, krkaju u Kanadi, ali pogledajte link koliko duze zive.

za neke stvari ste u pravu, za neke niste. Ono sa čim se potpuno slažem je da je potpuna neshvatljiva letargičnost naših obrazovanih ljudi. Izgleda da ih je taj obrazovni sistem ovde istrenirao da u svakom problemu treba tražiti krivca, a ne rešenje.

A ono što mi jako smeta je što još uvek ne možete da shvatite da je u Srbiji u punom zamahu nešto što bih nazvao "sekundarizacija", odnosno, konvertovanje velike mase naroda u gradjane drugog reda, gradjane kojima se uskraćuju osnovna ljudska prava, i to tako sofisticirano da sve bude legalno. Vi gospodjo očigledno NE ZNATE koliko ovde ima ljudi kojima su oduzete sve šanse da zasnuju porodicu, koji su duboko zagazili u tridesete a da nemaju ni dana radnog staža, rade svakakve poslove pod najgorim uslovima "na crno", tj bez ikakve zaštite, a kad bi ih radili legalno ne bi mogli sa tim parama ništa. Bolje šanse NEMAJU jer se svi poslovi dobijaju preko preporuke. Dakle, ne samo poslovi gde je to na Zapadu normalan način "nabavljanja radne snage", dakle neki vajni stručnjaci, nego vam preporuka treba i za rad u supermarketu ili magacinu. Ti poslovi se tamo sigurno ne dobijaju preko veze. E sad, ako vi hoćete da me ubedite da je sedenje kod kuće bez prihoda bolje, onda izvolite proučite Maslow-ovu hijerarhiju potreba.

Mene ne zanimaju Kanadjani. Njih niko ne tera da sa četvoročlanom porodicom ulete u mortgage za kućerinu od 350 kvadrata, kupuju full size pickup truckove (osim ako ne žive na farmi). Da sam u Kanadi nikad ne bih tako razmišljao, iako te truckove obožavam i opčinjavaju me, ali ne bih voleo da crnčim zarad hirova. Tako da ' njihov problem što su hiroviti i što hoće sve veliko. Koliko hrane tek bacaju ne smem da pomislim.
 
@Staklena_Wool_nica
Да се вратимо мало на тему железнице. Са ентузијазмом смо покренули Удружење љубитеља железнице и уопште није једноставно организовати неко грађанско деловање. Велики проблем су управо људи, рецимо, покренемо причу о трамвају за Кумодраж, сами грађани врло радо потписују петицију, по неки сакупе доста комшија да нам олакшају, часте нас чајем кафом, ракијицом, али нисмо успели да нађемо ни једног који би се баш доста цимао око тога.

Нама из Београда (тренутно 60% чланова) да бисмо деловали у Ужицу, треба нам и пара и времена да би се добро организовали. Постоји сигурно и заинтересованост бизнис сектора (није само Кустурица), али суштина је имати најмање 5-10 контролисано дрчних, упорних појединаца који нису материјално угрожени, а нису ни преоптерећени до краја пословним и породичним обавезама. То је много тежи проблем, него финансијска подршка, коју нудиш. Ако бисмо успели имати добру локалну групу у том крају, и ако желиш да допринесеш, опет мислим да је боље уместо у станичну зграду да уложиш у промоцију туристичке понуде свог краја, и све то оријентисати у односу на железницу. У наредних пар година ће се ремонтовати Београд - Бар и опет ће бити могуће имати Београд-Ужице за 2 сата 15 минута. Са наставком кампање, могуће је отворити и унапредити доста радних места у туризму, те да туристички лоби притисне надлежне или финасира реконструкцију железничке станице, па чак се заложи и за многа друга унапређења...укључивати и остале привредне гране...али за све то су пре свега потребни људи, који су упорни, и који прихватају да уложе велику животну енергију у нешто из чега доста дуго неће видети резултате.
 
1. Stanica u Torontu je pre neki dan otvorena posle duuuuge rekonstrukcije. Znaci do skora je bila ne bas tako drugacija od ove nase u Nemanjinoj. A novi vozovi i tramvaju su nam i lepsi i bolji TACKA. A i Prokop nam se blizi.
2. @loyola, nema potrebe da se vredjamo, sta god tebe da tisti treba da se preispita. Meni je bitno da jedna strana informacije ide uz onu vasu i da ne zivite u zabludi, mada vam je izgleda tako lakse.
3. Nikad nisam ni pozelela da Kanadu predstavim kao losu, niti Srbiju kao idealnu. Kritikujem i hvalim onako kako vidim, tako da ni jedna strana ne moze da prevagne, jer nema sve sto zivot cini ispunjenijim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366666#p366666:skaz4cq2 je napisao(la):
Karlo del Ponte » 13 Jan 2016 11:00 pm[/url]":skaz4cq2]@Staklena_Wool_nica
Да се вратимо мало на тему железнице. Са ентузијазмом смо покренули Удружење љубитеља железнице и уопште није једноставно организовати неко грађанско деловање. Велики проблем су управо људи, рецимо, покренемо причу о трамвају за Кумодраж, сами грађани врло радо потписују петицију, по неки сакупе доста комшија да нам олакшају, часте нас чајем кафом, ракијицом, али нисмо успели да нађемо ни једног који би се баш доста цимао око тога.

Нама из Београда (тренутно 60% чланова) да бисмо деловали у Ужицу, треба нам и пара и времена да би се добро организовали. Постоји сигурно и заинтересованост бизнис сектора (није само Кустурица), али суштина је имати најмање 5-10 контролисано дрчних, упорних појединаца који нису материјално угрожени, а нису ни преоптерећени до краја пословним и породичним обавезама. То је много тежи проблем, него финансијска подршка, коју нудиш. Ако бисмо успели имати добру локалну групу у том крају, и ако желиш да допринесеш, опет мислим да је боље уместо у станичну зграду да уложиш у промоцију туристичке понуде свог краја, и све то оријентисати у односу на железницу. У наредних пар година ће се ремонтовати Београд - Бар и опет ће бити могуће имати Београд-Ужице за 2 сата 15 минута. Са наставком кампање, могуће је отворити и унапредити доста радних места у туризму, те да туристички лоби притисне надлежне или финасира реконструкцију железничке станице, па чак се заложи и за многа друга унапређења...укључивати и остале привредне гране...али за све то су пре свега потребни људи, који су упорни, и који прихватају да уложе велику животну енергију у нешто из чега доста дуго неће видети резултате.

Hvala na glasu razuma Karlo. Ajde da se okrenemo onima koji zaista imaju zelju da pomognu. Ajde da otvorimo neki fond i da se ode sa parama u Uzice i kaze, evo imamo dovoljno za to i to, omogucite nam da to popravimo. Ne verujem da je lift skup da se popravi. Malo je zacaran krug da se krene od promocije turizma. Tu vec ima turizma. Cak imaju izlozbu Picasa u Uzicu! Ali stanica strava i uzas.
 
Realnost je da imam 25 godina i da je mnogo mojih prijatelja otislo van, a neki sada uce madjarski, gledaju kako mogu da dodju do pasosa i pobegnu.
Ovde nema buducnosti.

Zeleznice obozavam i one su u losem stanju, ali su sudstvo, zdravstvo, drzavni organi (itd.) u ocajnom stanju!



Pozivam Staklena_Wool_nica da umesto Pikasa u Uzicu/Uzicama (kako vec) poseti Klinicki centar u NS (da vidi zivot u Srbiji u realnim uslovima) ili ako vec voli zeleznice...neka poseti Zeleznicku stanicu u Novom Sadu (ali po danu, posto nocu nema osvetljenja).
Neko je pomenuo i pokretne stepenice. 60-ih godina niko nije predvideo da su one stanici u NS potrebne, tako da ih i danas nema (?!). Zaista ne znam kako nepokretne i tesko pokretne osobe uspevaju da savladaju obicne stepenice.

Srbiji je potreban opsti restart.
Nazalost ja bih najvise voleo da budem sto dalje odavde.
Ubijen sam u pojam.


Pricom o stanju u Srbiji smo otisli u off.

Pozivam clanove da se tema vrati na modernizaciju zeleznice. :)
 
Evo da se vratimo na železnice. Ovo sam ja na železničkoj u Užicu letos. Zar nije lep mural? :vops:

awyhs2.jpg


Woolnice, većina stvari koju vi prikazujete kao neki napredak ovde ljudi tako ne doživljavaju, poput Prokopa, bnv, Marriota na trgu itd..
 
Fin mural malo st*** zasarala .Nego imas li jos koju fotku stanice kokos ranac na ledja i obilazak srb
 
Vrh