Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Чекајући брзе пруге, добићемо поново (после оних размонтираних на Кошутњаку) и Детские железные дороги.. :D

Prave lajkovačku prugu - četiri puta manju!
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.h ... puta-manju

s2000.gif
 
110535167184996782481915.jpg

Prvi voz koji je prosao prugom Beograd- Bar od kako je pruga osposobljena za saobracaj
Brzi voz 431 prolazi zeleznicku stanicu Lastra!
5.3.2015. Fotografija Radovana Milovanovic.
izvor:Vozovi i železnička infrastruktura
 
http://blic.rs/i/540060
"Stiglo je devet Štadlerovih elektromotornih vozova, očekujemo da do kraja godinze stigne i preostalih 12 garnitura. Moramo da obezbedimo kvalitetno održavanje tih garnitura koje su u garantnom roku, i da pružimo dokaz dobavljaču da će nam u tom roku vozila biti održavana. Ako te ne učinimo, izgubićemo garanciju", kazao je Stojčić.

Dodao je da su "Štadlerovi" elektromotorni vozovi prvi novi koje su "Železnice Srbije" kupile posle više od 30 godina.
 
U hali za odrzavanje u TPS Zemunu moze da udje 12 stadlera, gde li ce da ubace ove ostale?
 
Pa nadajmo se da ce kad stigne 13-ti, onaj sto je prvi stigao poceti da saobraca i tako obezbediti mesto mladjem bratu :D

Zasto ovi novi vozovi stoje u hali?!?!?!?!?!?!?!?!?

Ako im nisu potrebni, nisu ih trebali nabavljati!!!!
 
laki72":296ublcv je napisao(la):
Pa nadajmo se da ce kad stigne 13-ti, onaj sto je prvi stigao poceti da saobraca i tako obezbediti mesto mladjem bratu :D

Zasto ovi novi vozovi stoje u hali?!?!?!?!?!?!?!?!?

Ako im nisu potrebni, nisu ih trebali nabavljati!!!!

Dobro ali nocu bi trebala sva braca da spavaju u hali da ih ne bi dirali STU i KANG ekipa. :D
 
Pa ja sam i napisao da nije samo do stanja pruge, koji moj ceka voz u Prijepolju pola sata, a u Bijelom Polju 45 minuta. Vise puta sam od 2006 godine putovao vozom na ovoj relaciji, uvek su menjali lokomotivu u Bijelom Polju, pa ulaze carinici u Srbiji, pa u Crnoj Gori. To sve moze mnogo brze, bez obzira u kakvom je stanju pruga. Garantujem da sada moze da se putuje ispod deset sati, bez ikakvih popravki. Naravno, pruga je u ocajnom stanju i mora da se obnovi, ali mi se cini da nekome iz autobusko-mafijaskog lobija to sve i odgovara. Evo moj predlog je da Flirt krene kao nekada poslovni voz i da krece iz Beograda u 16.10. Prva stanica Valjevo, pa sledeca Pozega i na kraju Prijepolje. U Crnoj Gori prva stanica Bijelo Polje sledeca Podgorica i na kraju Bar. Stize do ponoci u Bar, 100%. Toliko.
 
Homer Jay":2q19eq23 je napisao(la):
Kako zašto? Pa, ko ode iz Srbije retko kad ima želju da se opet vrati :D

Kad neki stranac smuva srpkinju na nekom splavu bas ima zelju da se vrati u Srbiju. :D
 
21 garnitura je uzeta prvenstveno za vozove u unutrasnjem saobracaju.Ali posto smo skoro doneli novi zakon o zeleznici i interoperabilnosti postoji mogucnost da nekada u buducnosti sklopimo medjudrzavne sporazume sa drugim zeleznickim upravama o putovanju nasih EMV I DMV preko granica. Mozda se taj vid saradnje pojavi nakon zavrsetka brze pruge Beograd-Budimpesta kada bi nasi Svajcarci isli skroz do Peste a Madjarski do naseg glavnog grada. :D
 
A moze preko grane kad kupimo zcg i zrs da je pruga do bijelejine ok dmv bi mogao ici bez problema
 
U toj hali u Makisu ima mesta samo za jednu garnituru. I to na koloseka na kom se nalazi kolska vaga. Tako da od garaziranja na tom mestu nema nista.
 
Prugom Beograd- Bar , treci dan po zvanicnom otvaranju :) Morao sam da ispitam situaciju posle 10 meseci, da me mine zelja :)
Na ovom snmku predstavljena je deonica pruge od Valjeva do Samara, u noci, u pitanju je voz 433. Iskreno, mislim da ce vam se dopasti.Pravicu vise delova ovog filma, ovo je prvi deo, uskoro ce biti gotov i durgi :) Ukoliko vas zanima kako pruga danas izgleda i neke njene lepote pod snegom i mesecinom, kacicu linkove na forum pa cete moci da ih pogledate. Do tada uzivajte u ovom prvom delu :)


http://www.youtube.com/watch?v=OA4UTs5T ... az37OhB15w

P.S. Bice i gomila fotografija sa putoovanja :)
 
Vrh