Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Izlivena ploca na prva dva segmenta, ceka se prebacivanje saobraćaja na novi deo i rusenje poslednjeg segmenta
20230911_215025.jpg
 
Да ли ја добро видим да у десном делу фотографије постоји кула као она у Београду, а у подножију полукружна гаража за локомотиве?
 
Ово је ако се не варам већ други пут да се возови за српске жељезнице излажу на сајму. И још увек нема Србије у порфолију. Не могу да схватим

А не могу да схватим ни апсолутну доминацију Штадлера у нашим главама ( и понекад Сименс) а да други произвођачи се чак и не помињу:
Шкода, Каф, Талго, Бомбардје/Алстом, ТМХ, ЧЧ
 
Zato sto neko iz politickog vrha ima dobre veze sa direktorom Stadlera.
И ја мислим да је то посреди. Тако до недавно нисмо могли да се избавимо од Словенаца јер се неко лично тамо знао. Колико нас коље та шабанска логика, али заправо и интерес, јер што би се дружио и договарао за кулисама ако је важна добробит свих а не само одређених џепова или чега већ
 
Ово је ако се не варам већ други пут да се возови за српске жељезнице излажу на сајму. И још увек нема Србије у порфолију. Не могу да схватим

А не могу да схватим ни апсолутну доминацију Штадлера у нашим главама ( и понекад Сименс) а да други произвођачи се чак и не помињу:
Шкода, Каф, Талго, Бомбардје/Алстом, ТМХ, ЧЧ
Sta ima lose u tome sto nas izlazu? Bili smo na spisku referenci ali nismo bili dobri (ne secam se detalja) pa smo nestali.
Ne narucujemo 200 i kusur garnitura pa sad da se utrkuju ko ce da potpise ugovor. Po meni,ipak smo imali srece sto je odabran renomiran proizvodjac a ne da se provedemo kao sa
autobusima za GSP. Svi navedeni proizvodjaci su ista liga,od prilike ko sta voli nek'izvoli.
 
Ово је ако се не варам већ други пут да се возови за српске жељезнице излажу на сајму. И још увек нема Србије у порфолију. Не могу да схватим
Naravno da to nije istina.🙂

А не могу да схватим ни апсолутну доминацију Штадлера у нашим главама ( и понекад Сименс) а да други произвођачи се чак и не помињу:
Шкода, Каф, Талго, Бомбардје/Алстом, ТМХ, ЧЧ

Iz samo jednog razloga postoji ta dominacija, a to je logistika koju Stadler nudi svojim kupcima.
Stadler zahteva striktna održavanja i mere u upravljanju voznim sredstavima, u bazi se prati rad svih vozova koja su pod garancijom, znači bukvalno sve.
Hteli mi da prihvatimo ili ne, Stadler pravi najkvalitetnije EMV, Flirt je apsolutna revolucija i iznad je svoje konkurencije, tako da nismo oštečeni i to je najbitnije.
Ovo je za nas jednostavna najbolja solucija ujednom i najsigurnija, sve ostalo su izleti koji nas u krajnjoj računici mogu skuplje koštati.

Zato sto neko iz politickog vrha ima dobre veze sa direktorom Stadlera.

Ili je možda suprotno.
Spuhler je tipičan SVP-ov kadar, ima apsolutni dar za ekonomiju i prodaju i to ga je dovelo do apsolutnog uspeha.
Zna da se ugura u svaku čorbu, a ima najkvalitetnije proizvode te je uspeh zagarantovan.
 
Sad nađoh da je u martu 2013. potpisan ugovor sa Stadlerom o kupovini. E sad ne znam kada je tender završen i donešena odluka o proizvođaču i modelu voza.
 
Sad nađoh da je u martu 2013. potpisan ugovor sa Stadlerom o kupovini. E sad ne znam kada je tender završen i donešena odluka o proizvođaču i modelu voza.
Mislim da se na taj tender javilo više proizvođača, a štadler je ponudio najbolje uslove. nabavka 3 voza za 200 km/h je bila čista nameštaljka za Štadlera, a oni su jedini mogli da ih naprave u tako kratkom roku. Sad ovih 18 Flirtova je isto nabavljeno preko tendera, mislim da je bilo 5 ponuda, opet je štadler bio najbolji (verovatno jer već imaju održavanje u BG pa su mogli da ponude nižu cenu)
 
Немају одржавање, возови се шаљу у Мађарску
 
Осим прања и мазања и замене фарова и на9рслр маске, 0та још може да се ради, какви алати и сертификати постоје? И то тако, да Штадлеру даје супер предност?!

Naravno da to nije istina.🙂

На жалост истина је. Ме везано за језик сајта.

Није било флиртива, ајде да кажеш, испустили, дошли кисеви исто нема. Дошли опет флиртови опет нема.

Причам о портфолију на сајту. При чему, касније поруџбине постоје.

О чему се ради? Стиде се? Сакрива се? Или неће да ставе карту Србије без Космета?
Screenshot_20230913_001653_Chrome.jpg
 
Осим прања и мазања и замене фарова и на9рслр маске, 0та још може да се ради, какви алати и сертификати постоје? И то тако, да Штадлеру даје супер предност?
Sve opravke Flirta se rade u TPS Zemun.
U Mađarsku se šalju na reviziju nakon istrčalih kilometara.
 
Да ли ја добро видим да у десном делу фотографије постоји кула као она у Београду, а у подножију полукружна гаража за локомотиве?
Da, nije u nekom stanju pa su hteli da je ruse. Medjutim raja se pobuni na lokalnoj mrezi pa se predomislise. Ostade, a hoce li je ikad obnoviti veliko je pitanje
 
Vrh