Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

нови пример дебилизма безмозгаша из Гумењаре је да барски воз уопште не стаје на НБГ. креће од Земуна, па Прокоп па Раковица, а то што на НБГ постоје путници, нема везе
 
Danas na Novom Beogradu nije radila signalizacija pa su svi signali pokazivali crveno (Stoj), svaki voz je stajao minut dva na ulaznom signalu i posle toga krenuo minimalnom brzinom kroz stanicu. Ovo je prouzrokovalo kašnjenje vozova od po 5 minuta za svaki
 
нови пример дебилизма безмозгаша из Гумењаре је да барски воз уопште не стаје на НБГ. креће од Земуна, па Прокоп па Раковица, а то што на НБГ постоје путници, нема везе
Убеђен сам да водећа екипа из ових пилићарских предузећа насталих из ЖС немају појма о концепту и циљевима новог жел. чвора.
 
Mozda nemamo modularne nuklearne reaktore ali imamo modularnu glavnu zeleznicku stanicu. Za utovar kola ides na jedno mesto, za ukrcavanje putnika na drugo mesto, ako os' u WC ides na trece mesto, itd...

To je modularno planiranje zeleznickih stanica. Nesto kao SM(A)RT planiranje linija JGPa.
 
Убеђен сам да водећа екипа из ових пилићарских предузећа насталих из ЖС немају појма о концепту и циљевима новог жел. чвора.

они немају појма ни о чему, а не само о концепту и циљевима чвора
 
Do sad smo se uglavnom bavili estetikom usrane nadstrešnice, sad bismo mogli da pređemo na statiku:
20220626_191604_copy_768x1364.jpg
20220626_191610_copy_768x1364.jpg
20220626_191647_copy_1364x768.jpg
20220626_191651_copy_1364x768.jpg
20220626_191654_copy_1364x768.jpg
 
Пам8в8 је невероватно. Није само усрано, ружно и непрактично него је још и неквалитетно и опасно
 
Питање је смеју ли мајстори да се пењу горе да поправе ово без гашења напона у контактној мрежи?
 
Питање је смеју ли мајстори да се пењу горе да поправе ово без гашења напона у контактној мрежи?
To nije opravdanje da se ne reaguje na vreme. Pod tim mislim, pre nego što se isti potpuno otkači, i potencijalno povredi nekog, pored materijalne štete koju bi načinio.
 
Питање је како је уопште организовано одржавање станице и да ли ИЖС има неког задуженог за то или се ангажују преко тендера.
 
Ovo se lako resava, samo 2 srafa.
da je strasno sto to nije ucvrsceno strasno je.
 
Nekada se čudim i divim kako Srbija (i ostatak Balkana) sa ovim nivoom aljkavosti i ku***bolje opet ređe ima rušenje mostova, rušenje zgrada i velike havarije i nesreće nego neke druge, bogatije zemlje od kojih bi čovek očekivao zavidan nivo održavanja i discipline.

Doduše što jes jes, zato te zemlje na čelu energetskih sistema nemaju mesare s Ibarske magistrale koji spale par bagera i elektrana u roku od 6 meseci...
 
Aко сам лепо разумео, поставиће панеле дуж контејнера што је за похвалу. Оно смеће код степеништа из Ђорђа Станојевића је из нехигијенског насеља испод последњег надвожњака УМП код ГСП депоа.
 
Vrh