Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Знам, и то је исто поражавајућа чињеница.

Није поражавајућа, него практична. Ако би возови за Нови Сад и Шид ишли врачарским тунелом, ограничили би такт БГ воза. А ту су и возови за Вршац, једног дана можда и за Зрењанин/Кикинду и Румунију.
 
Mi botovi bi se popeli 46m iznad na trole 40 i 41. i vratili u centar grada u kojem živimo.
Da, jer je potpuno normalno da sa glavne stanice ideš uzbrdo stepenicama ili čime već, kroz stambeni blok zgrada do sledećeg prevoza.

Pre nego što mi staviš nešto u usta što nisam rekao - Prokop je odlična lokacija, ali sa totalno lošom vezom sa ostatkom grada i to je jedino što kritikujem kod Prokopa trenutno.
 
Da, jer je potpuno normalno da sa glavne stanice ideš uzbrdo stepenicama ili čime već, kroz stambeni blok zgrada do sledećeg prevoza.

Ниси у току. Увели су ново стајалиште, не иде се степеништем. Око 250 метара је удаљено од улаза у Прокоп. Има на теми Прокоп. Отишли смо ван теме...
 
DSC_0095.JPG
DSC_0096.JPG
DSC_0097.JPG
DSC_0098.JPG
DSC_0099.JPG
DSC_0100.JPG
DSC_0102.JPG
DSC_0103.JPG
DSC_0104.JPG
 
Посебно занимљиво код овог паркинга је да ако паркираш на пример овде, мора да пешачиш добрих 600 метара да би дошао до самог перона и уласка у воз

IMG_20220321_145446.jpg
 
Најгоре повезана станица од свих у граду. А могли су лепо да среде за сво ово време Вуков споменик и Панчевачки мост, па да Соко полети са Вуковог споменика.
Gore od Altine, Zemun polja i Kamedina?
 
Зна ли се кад ће се возови поново заустављати на Новом Београду? Према сајту Србија воза то је требало да се деси данас или сутра.
 
Ови контејнери су баш бедно решење. Могли су једноставније и елегантније да реше попут анекса БАС. Овако ни врата ни правих зидова.
 
Oво решење је лоше пошто има пуно мртвих углова, ту ће се скупљати смеће као што се скупљало око претходних контејнера где је била претходна благајна. Ове нове благајне су доста удаљене од степеништа што отежава функционисање. А могли су једноставно да зазидају степениште панелима.
 
Vrh