Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679610#p679610:23l13iin je napisao(la):
Дошљак » Sre Nov 13, 2019 12:25 am[/url]":23l13iin]Рекоше неки на форуму, није страшно прошетати до Мостара.

Misliš do Metroa ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686903#p686903:1zkqhapm je napisao(la):
Žika » 08 Dec 2019, 18:21[/url]":1zkqhapm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679537#p679537:1zkqhapm je napisao(la):
Igor » Uto Nov 12, 2019 8:15 pm[/url]":1zkqhapm]
IMG-20191111-132339.jpg

Ovuda ne mogu da se spuste trolejbuske 40,41 i autobuske linije 94 ? Nek uvedu posebnu numeraciju i neki interval 5-10 minuta.

Mogu da spuste, na ovoj slici se vidi raskrsnica puta koji ide pored stanice i pristupog puta od bul. Kneza Aleksandra, dok sa druge strane se uliva u Dragana Mancea. Zvanico objasnjenje je da cekaju prvo da ulicu Dragana Mancea spoje sa Deligradskom pa ce tek onda da spuste. Sto je glupost. To moze da bude za 10 godina, a stanica je vec pustena u rad. Pritom ne vidim kakva je kolizija spajanje te dve ulice sa spustanjem kontaktne mreze ovde dole, ili izmenom neke autobuske linije.
 
Потпуно је нормално да немогу да спусте ништа, кад им је пројекат застарео пре него је изведен. Сада треба правити нови пројекат за препројектовање. Па погледајте само оне слике од јуче, тамо је предвиђено само по неколико паркинг места. Стара железничка станица је имала предвиђених више паркинга у оно време него нова у 21. веку. Алоооо пројектанти!!???
 
Мислим да је у склопу комерцијалног објекта на плочи предвиђена гаража.
 
Дошљак, слажем се има гаражу, али зар рендери што их је пре неки дан показао Зексел немају небулозне детаље као на пример микро паркинг у ништа:
 
Слажем се, мада можда су то предвидели као паркинг за железничаре којима би радно место било на том нивоу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686903#p686903:2evwdgb2 je napisao(la):
Žika » 08 Дец 2019, 18:21[/url]":2evwdgb2]Ovuda ne mogu da se spuste trolejbuske 40,41 i autobuske linije 94 ? Nek uvedu posebnu numeraciju i neki interval 5-10 minuta.

наравно да не могу када у Дирекцији за јавни превоз раде све малоумни диносаурси. мада ни у железницама нису ништа бољи
 
Pa dajte predlog direkciji da se spasu ljudi koji dolaze vozom ili koji odlaze.
I da se uradi neka pasarela/most direktno ka kliničkom centru.
 
Није да нису давани предлози овде на форуму. Али онај метиљави буцко из железница је први причао на ТВу како је прошетао до тролејбуса горе и да је то по њему довољно.
 
Pisao sam nadležnima u više navrata, i ovde spominjao. Od svih predloga koji su davani, koje smo ovde spominjali, a ja ih objedinjene poslao nadležnima, jedino je usvojen predlog za produženje 34 ka Senjaku, ali sa istim brojem vozila i taktom od 35 umesto 25 minuta. Tek nedavno je linija pojačana sa jednim vozilom. Dalje, tek kada se povela priča i u novinama o nepostojanju linije koja bi povezivala Prokop sa centrom, uvedena je kružna linija 36, ali samo od 8h - 20h i to samo spoljašnji krug, dva vozila radnim danom, jedno vikendom. Tek kadas e opet po novinama počelo pisati o nepostojanju linije u unutrašnjem krugu, uveden je i on, ali na štetu spoljnog kruga, tako da sada imamo po jedno vozila po krugu. Kada se potegla priča o produženom radnom vremenu linije, to se desilo tek kada su svi vozovi prebačeni da se polaze sa Prokopa. Nakon toga sam pisao DJP o preusmerenju noćne linije 48N, da saobraća trasom linije 41 do Baštovanske ulice, uz svraćanje do Prokopa, kako bi se pokrili noćni polasci / dolasci vozova, a i sama linija 48N dobila na funkcionalnosti, obzirom da 100% prati trasu linije 47N, radno vreme linije 36 je produženo, tako je linija umesto u 6h, polazila u 4h.
Kada sam pisao DJP o uspostavljanju stajališta "Ortopedski zavod Rudo ili Kozjačka" (kako god im drago da ga krste), u smeru ka Prokopu, za linije 34 i 36, po skretanju za Prokop, dobio sam prvo odgovor kako je za to nadležna opština, i da moram prvo njima da se obratim, pa da onda oni moraju da dostave DJP zahtev za uspostavljanje, da bi mi u opštini rekli da oni nemaju nikakve veze sa time i da treba da se obratim DJP u vezi toga. Kada sam ponovo pisao DJP, dobio sam odgovor da ustvari predmetno stajalište i nije potrebno, zato što oko kod ulaza u Prokop zadovoljava potrebe pokrivanja celog poteza od Bulevara vojvode Putnika pa do ulaska u ŽS. A to što ljudi ili pešače sa koferima i torbama 500m ili pretrčavaju ulicu, to uopšte nije bitno.
Kada sam pisao vezano za preusmerenje linije 51 preko Prokopa do Slavije ili spajanje 51 i 30 preko Prokopa, od čega ni jedan nije moj predlog , dobio sam odgovor da nema potrebe sa spajanjem, zato što linija 30 zadovoljava potrebe putnika i da nije potrebno bilo kakvo pojačanje, dok je za preusmerenje ka Slaviji rečeno da ni od toga nema ništa, zato što je planirano da se linija okreće na okretnici kod TC - a na BNV kod Mostara, kadfa ista bude izgrađena.
Dalje, kada je davan predlog za spajanje Prokopa sa Topčiderom, odbačeni su svi predlozi koji su iole normalni, a uvedena je linija 38A sa nekoliko polazaka u toku dana, i ona nesretna linija 3L, gde su vozila koja su na njoj radila, ustvari bila skinuta sa linije 3.
Što se tiče trolejbusa, poslednja zvanična priča je bila da se čeka proširenje Dragana Mancea.
O svim ostalim predlozima koje sam slao, drugom prilikom, da se ne ponavljam po ko zna koji put, pošto se mogu naći na forumu.
 
Prokop večeras. Poslednja fotografija kod Benzinske pumpe, prečica ka Maleškoj ulici.







 
Могли су макар да поставе она слова БЕОГРАД као на Славији да знају људи да су стигли у град.
 
Да ли Железнице имају екипу у депоу која има услове да сама скине грфите са прозора возова, првенствено на плаве гарнитуре које углавном користи БГ Воз?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687267#p687267:1ewkanj6 je napisao(la):
spatiotecte » 09 Dec 2019 18:40[/url]":1ewkanj6]Ma bolje ovako, ova rupa ne zaslužuje da nosi ime Beograda.

Ја бих баш рекао да и треба да се зове Београд, онако огромним неон словима
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686936#p686936:2wr780h4 je napisao(la):
Gringo » 08 Dec 2019 09:29 pm[/url]":2wr780h4]Дошљак, слажем се има гаражу, али зар рендери што их је пре неки дан показао Зексел немају небулозне детаље као на пример микро паркинг у ништа:

file.php


Jel ovo gradi privatnik neki ili zeleznica trzni centar tj. grad?
 
Треба да гради приватник, зато се толико дуго и чека на завршетку. План је да дају приватнику плочу да гради тржни центар, а да за узврат он направи и остатак станице ка аутопуту са тргом, саобраћајницама и гаражом. Сада са изградњом BW Галерије и Мишковим планом за Делта Планету све су мање реалне шансе да ће ико хтети да гради тржни центар на Прокопу. По мени су пропуштене три солидне шансе за завршетак Прокопа. Прва јесте BW Галерија која је могла бити на плочи Прокопа, друга јесте NCR који је исто могао да сагради свој кампус на плочи прокопа, а трећа јесте пресељење БАСа у блок 42, могли су да направе нову аутобуску станицу и на плочи Прокопа.
 
Zar ploca ne moze necim da se pokrije privremeno sledecih 20 godina npr.? :D
 
Може да се уради хидроизолација и зелени покривач са земљом преко ње што се мене тиче, само да се направе потребне саобраћајнице и окретница јавног превоза на оба нивоа. :D
 
Ништа, упутили позив онако реда ради, а могли су одмах да праве оно што су направили на обали Саве да праве на Прокопу, и поглед из тог тржног центра би реално био бољи него што ће имати Галерија. Мада мени се чини да неће нико да гради ту пре него што се ураде нормалне саобраћајнице.
 
Ja бих био задовољан да коначно прошире Драгана Манцеа и спусте тролејбус за почетак.
 
A da urade pesacki tunel dole do Bigza negde ili malo jos ovamo? I onako ce tu ici metro.

Unutra ubaciti travolator i za cas si dole.
https://www.youtube.com/watch?v=BNHSId8rxW8
Postoje i jako brzi. Peske direktno sidjes sa voza i izadjes kod sajma.
Pogledah malo pre 600 metara i moze da se stigne pesaka za 4 minuta dole.
Spustis se iz prokopa direktno u metro stanicu. Udjes u Metro i odes negde. Ne smeta ti kisa, sneg nista.
Samo picis.

Ako jednog dana ovo naprave zelim da travolator nosi moje ime! :D
 
Људи, њих мрзи тролејбус да спусте доле, или неку крштену аутобуску линију, метро бришу из планова, па ово је тек онда научна фантастика.
 
Vrh