Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Da se ne brukamo, preporuka za displeje većih dimenzija https://elsat.rs/

1697662636902.jpg


Radili su displeje za veće tržne centre, poslovne komplekse i sl.
 
Ja baš mislim da neće, ako bude vodio nekog od dežurnih pajaca (Toma, Sliniša, Brnaba, Drobilo...) njega će koristiti kao lutku za šou, ismevanje i treniranje discipline, a ovakve detalje poput displeja neće ni primetiti. Pogotovu što će on da se vrzma okolo sa svitama i da priča unapred pripremljen scenario. Ne ide on tamo zato što će zaista koristiti tu stanicu, nego da se pojavi pred kamerama i opet hipnotiše još baba i deda i krezublja.
 
Evo i ja malo da mračim - "investitor" je izgradio halu (obična metalna konstrukcija, jedino su stubovi interesantni, ali ništa neviđeno), pokretne trake i liftove. Za uzvrat je dobio oko hektar ekskluzivnog zemljišta na NBGu i još oko sedam hektara ploče. Recimo da je prosečna cena po aru zemljišta na ove dve lokacije 100 hiljada po aru. Dakle, nas je ova hala (gde su gledali da uštede gde god su mogli, fale paneli na plafonu, stavljeni su brisoleji umesto profila, stubovi stoje na betonskim osnovama...) koštala 8*100*100000=80 miliona evra??? Čak i da kažemo da je mala zauzetost parcele, neka je 40 miliona, i dalje je apsolutno suluda situacija.
 
A ja da kažem da smo nekada imali pravu Glavnu železničku stanicu, i to u centru grada, sa sve bircuzom, klozetom i čekaonicom. Pa onda uđeš ko gospodin u voz, a voz ima vagone i kupeje.
Pa kad krene voz, ti izađeš iz kupeja u hodnik, zapališ cigar...
 
Evo i ja malo da mračim - "investitor" je izgradio halu (obična metalna konstrukcija, jedino su stubovi interesantni, ali ništa neviđeno), pokretne trake i liftove. Za uzvrat je dobio oko hektar ekskluzivnog zemljišta na NBGu i još oko sedam hektara ploče. Recimo da je prosečna cena po aru zemljišta na ove dve lokacije 100 hiljada po aru. Dakle, nas je ova hala (gde su gledali da uštede gde god su mogli, fale paneli na plafonu, stavljeni su brisoleji umesto profila, stubovi stoje na betonskim osnovama...) koštala 8*100*100000=80 miliona evra??? Čak i da kažemo da je mala zauzetost parcele, neka je 40 miliona, i dalje je apsolutno suluda situacija.
Da te ispravim: Hektar ekskluzivnog zemljišta na NBG nije dobio, već je kupio mnogo pre ove ploče na Prokopu.
 
Elem sada bez šale..mogli bi barem da popune ovaj prostor ispod nosećih stubova za krovnu konstrukciju (još jedna brljotina koja je natužila sam projekat) sa nekim aparatom za karte ili barem nekom info tablom za polaske i dolaske.
 
Pored zaobilazanja konkursa, pored toga sto je javni objekat, drzavni projekat, javna nabavka.. pored svega... Arhitektura je dobro zamisljena. Moze se reci i blizu samog vrha srpske arhitekture poslednjih godina.

MEDJUTIM ne mogu da smislim ko je smislio da perca okrene pod nekim uglom te ona bukvalno nestaju i to iz strateskih uglova. Evo primera

1697667535826.png
1697667526555.png
 
Pa valjda i jeste poenta da ta "perca" iz nekih uglova nisu vidljiva-tako je postignuta dinamika u izgledu objekta koji nikada nije isti, u zavisnosti od pozicije posmatrača.

Aj sad dalje na mračenje, većina vas ovde... niste izmerili jesu li i aparati za kafu u kafiću suviše mali, da li će da spada wc papir sa držača u toaletima i da li su predvideli gde će da sedi baba sera.
Po vašim pisanijama ovde-kao da većina vas želi da konkuriše za tu radnu poziciju....

Pazi mentalni sklop koji nakon što jedan forumaš objavi odličan snimak novog objekta, koji je po svom spoljašnjem i unutrašnjem izgledu uspeo pa sigurno 95 %, ne napiše nijednu pohvalu, nego navali na dreku i kuknjavu za monitorima?! Hvala nebesima što nisam takav..
 
Pored zaobilazanja konkursa, pored toga sto je javni objekat, drzavni projekat, javna nabavka.. pored svega... Arhitektura je dobro zamisljena. Moze se reci i blizu samog vrha srpske arhitekture poslednjih godina.

MEDJUTIM ne mogu da smislim ko je smislio da perca okrene pod nekim uglom te ona bukvalno nestaju i to iz strateskih uglova. Evo primera

Pogledajte prilog 177079Pogledajte prilog 177078

Niko nije smislio, koliko god se Vox trudio da nas ubedi da je to neki umetnički izraz. Originalno je trebalo da idu alu profili različitih širina koji bi imitirali letve/grede i koji bi zbog treće dimenzije (debljine) bolje zaklanjali konstrukciju. Ovo rešenje je inženjersko, znatno je jeftinije od zamišljenog i ne moraju da se bakću sa proračunima vetra.
 
Pa valjda i jeste poenta da ta "perca" iz nekih uglova nisu vidljiva-tako je postignuta dinamika u izgledu objekta koji nikada nije isti, u zavisnosti od pozicije posmatrača.

Aj sad dalje na mračenje, većina vas ovde... niste izmerili jesu li i aparati za kafu u kafiću suviše mali, da li će da spada wc papir sa držača u toaletima i da li su predvideli gde će da sedi baba sera.
Po vašim pisanijama ovde-kao da većina vas želi da konkuriše za tu radnu poziciju....

Pazi mentalni sklop koji nakon što jedan forumaš objavi odličan snimak novog objekta, koji je po svom spoljašnjem i unutrašnjem izgledu uspeo pa sigurno 95 %, ne napiše nijednu pohvalu, nego navali na dreku i kuknjavu za monitorima?! Hvala nebesima što nisam takav..
Baci pogled na susednu temu Modernizacija železnice. 😁
 
Makar imamo zgradu, i to dobru i lepu. A monitori se lako zamene ako se putnici budu dovoljno bunili na veličinu.
 
Monitori su minijaturni i zahtevaju da se priđe blizu kako bi se bilo šta videlo, a pošto su postavljeni iznad ulaza i izlaza putnici će samo praviti gužvu kako bi se dodatno informisali.

monitori.jpg
 
Monitori su minijaturni i zahtevaju da se priđe blizu kako bi se bilo šta videlo, a pošto su postavljeni iznad ulaza i izlaza putnici će samo praviti gužvu kako bi se dodatno informisali.

Bravo. Upravo sam u postu iznad to napisao. Ja koji sam masinjski inzenjer znam sta su hodne linije i da ih ne treba ukrstati. Jedno su putnici koji su informisu, a drugo putnici koji znaju gde idu. Bolje da su stavili monitore na one crne zidove sa strane. Bili bi citljivi i putnici koji se obavestavaju ne bi bili na putu drugim putnicima.
 
Monitori su minijaturni i zahtevaju da se priđe blizu kako bi se bilo šta videlo, a pošto su postavljeni iznad ulaza i izlaza putnici će samo praviti gužvu kako bi se dodatno informisali.

monitori-jpg.177082

Ако оставе мердевине биће ок. Ова два часовника су сигурно стављена да се покрију обе траке за слепе. Мислим да полако хватам њихову логику....
 
Počelo je cenjkanje političara, ne idemo ništa ispod trola i prve linije metroa na Prokopu!

"„S obzirom na to da je naš cilj da imamo visoko kapacitativni prilaz i linije javnog prevoza ovoj ovde tački- Prokopu i u skladu sa tim naša je odluka da se i linije gradskog prevoza pojačaju na ovoj deonici. Umesto prve koja je bila početna za Soko voz, sada će biti tri, koje će ići pre svega ka Autokomandi, ka Slaviji i ka Bolnici Dragiša Mišović“, rekao je Čučković."

 
Vrh