Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

IMG_9095.jpeg
 
evo sergio spector je bio u hodnicima - ono sto mi se ne svida - od gornjeg sprata nema pregled preko perona i koloseka - tako da putnik ne vidi odma jel je voz usao ili da li stoji na peronu. Liftofi su lepi i odgovaraju potrebi.

Resi se par velikih displeja u stanicnoj zgradi koji ce pokazaviati stanje na kolosecima.


Cool. Ocekivao sam plave table i crvene lift box-ove.
 

Mi smo stvarno zemlja za posmatranje. Možeš Ustrav zemlje da rušiš na dnevnom nivou koliko želiš, ali pravilnik železnica o bespotrebnom ispisivanju informacija o peronima ne možeš ni da pomisliš. Ne znam zašto kod nas sve što ne valja mora da se čuva kao nacionalno blago...


BTW Svidja mi se što im se izgleda dopao moj predlog za boje table...
8dc0b629715309.5be33a9c2611e.jpg
 
Poslednja izmena:
Mi smo stvarno zemlja za posmatranje. Možeš Ustrav zemlje da rušiš na dnevnom nivou koliko želiš, ali pravilnik železnica o bespotrebnom ispisivanju informacija o peronima ne možeš ni da pomisliš. Ne znam zašto kod nas sve što ne valja mora da se čuva kao nacionalno blago...


BTW Svidja mi se što im se izgleda dopao moj predlog za boje table...
8dc0b629715309.5be33a9c2611e.jpg
Ovo mi se sviđa kao i prakticno ostatak tvojih dizajnerskih rešenja za železnice. Ostaje žal da IŽS nije u stanju da bude dosledna i da ponudi jedinstveno iskustvo širom zemlje. Ovako stanica NBG ima drugačija rešenja nego Prokop koja će imati sasvim drugačiji dizajn signalizacije u pothodnicima naspram dizajna u staničnoj zgradi. Utisak je da se to radi stihijski i ad hok pošto očigledno nemaju ljude koji treba da razmišljaju o tome.
 
Mi smo stvarno zemlja za posmatranje. Možeš Ustrav zemlje da rušiš na dnevnom nivou koliko želiš, ali pravilnik železnica o bespotrebnom ispisivanju informacija o peronima ne možeš ni da pomisliš. Ne znam zašto kod nas sve što ne valja mora da se čuva kao nacionalno blago...


BTW Svidja mi se što im se izgleda dopao moj predlog za boje table...
8dc0b629715309.5be33a9c2611e.jpg
Ovo za Wien Hauptbahnhof sa cirilicom je bas lepo.
 
Ovo mi se sviđa kao i prakticno ostatak tvojih dizajnerskih rešenja za železnice. Ostaje žal da IŽS nije u stanju da bude dosledna i da ponudi jedinstveno iskustvo širom zemlje. Ovako stanica NBG ima drugačija rešenja nego Prokop koja će imati sasvim drugačiji dizajn signalizacije u pothodnicima naspram dizajna u staničnoj zgradi. Utisak je da se to radi stihijski i ad hok pošto očigledno nemaju ljude koji treba da razmišljaju o tome.

Hvala :) Slažem se u potpunosti. Ono što je najgore meni deluje da će na peronima i u pothodnicima ostaviti ove trenutne table koje su opet nekakav loš unikat. Imamo onda ove nove tamne, pa jedan stil na Vukovom spomeniku (što je jedan oda nalepših primera u Srbiji prema mom mišljenju), pa onda ove nove kao na NBGD... Sve to urade tako mešano, jedino im je zajedničko što sve imaju informacije o peronima uz informacije o koloscima....

Ovo za Wien Hauptbahnhof sa cirilicom je bas lepo.

Hvala :D ta fotka mi je zbog perspektive odgovarala jer je mogao da se uradi prikaz same table (koja je još i veća pa može na dva pisma), kao i zbog ostalih tabli u pozadini.
 
Da li se ovde pravi neki novi nosač za travelatore? Keramika ispod je isečena a ispod metalnih nosača je stavljena neka konstrukcija. Možda sklone ova čuda.
 
Vidi se da je “aerodromski” stil. Nije loše ali a) nije ono evropsko “železničko plavo” b) ne uklapa se sa ostatkom signalizacije.
Šablon odabranog kolorita prostora sa slike je totalno omašen.

Rešili ljudi sa četiri "grayscale" nijanse i dve svetle, dobro ali zašto zidne pločice nisu usaglasili sa bojom i obradom liftova (mogle su brušene ili obrnuto - liftovi nebrušeni) ili bar njih sa pločama okna (mat crna kao u Galeriji)?

Po meni još veći estetski i ujedno ergonomski neuspeh predstavljaju dve slične ali različite nijanse table sa piktogramima u odnosu na okno lifta u pozadini budući da instovremeno ne samo da izgleda neusaglašeno (narodski zakrpljeno/naknadno dodato) već se tabla sa važnim informacijama iz pojedinih perspektiva ne ističe (tamna na tamnoj pozadini, što se primećuje na slici).

Ceo ambijent je nekako nepregledan i nepotpun. Gishko je lepo prikazao kako to treba uklopiti. Inače mnogo mi se više brušeni liftovi uklapaju sa crvenim oknima i plavim tablama. Stil a la Rodžers.

Mislim jesu boje različite ali svaka ipak akcentuje bitan element, i što je najinteresantnije ako izuzmemo brušen aluminijum usklađene su sa koloritom Srbijavoza i nacionalne zastave (crvena i plava, a brušen čelik zamena za belu).
 
Vrh