Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Više puta sam čuo da se ugrađuju travelatori/konvejeri/moving walks-i kako god, no videćemo možda su nešto promenili.
 
Budući da travelatori savladavaju uglove od 10 do 12 stepeni i visine do 8 metara, sa visinom od 6m (visina stanice) i uglom od 12° dolazimo do toga da moraju da budu dugačke 28 metara, nisam siguran da tamo ima dovoljno prostora za to pre ulaska u pothodnik, tako da ste izgleda u pravu. ;):)
Screenshot_4.jpg
 
Dopuna
Ipak postoji dovoljnih 28 metara, u tom slučaju "pokretni trotoar" preskače ulaz u pothodnik i završava se iza njega kako je i prvobitno projektovano, a i odgovara pokrivenim otovrima na peronima. Tek sam sada shvatio odakle dva otvora na peronima, izgleda da je jedan namenjen za pokretne stepenice izmedju perona i pothodnika.


stanica.jpg

prokop_6_220322_tw1024.jpg
 
Više puta sam čuo da se ugrađuju travelatori/konvejeri/moving walks-i kako god, no videćemo možda su nešto promenili.
I ja sam na jednom od starijih snimaka o prokopu čuo da su predvideli te pokretne trake. Nadam se da će njih ugraditi jer je zaista praktičnije. Generalno deluje da je prokop u startu lepo osmišljen, predvidjeno je dosta stvari unapred, u poredjenju sa ovim haosom danas gde tek sredjene stanice lupaju da ugrade sve što su zaboravili, izgleda da smo nekada zaista imali stručnije ljude na odredjenim pozicijama.
 
Ma jesmo, kako da nismo. Zato imamo ovaj rusvaj od varoši, sa sve tom beskorisnom rupetinom od stanice.

Nemamo pojma, oduvek. Nadilazi nas milionska metropola ovako nerazvijene (u svakom smislu, a najviše ljudskih resursa). Najveći grad u Srbiji treba da je veličine Niša. Toliko mi možemo, Novi Sad nam već izmiče iz ruku, a ovo ovde je kokošinjac, vazda bio.
 
Poslednja izmena:
Што се травелатора тиче, хоће ли бити као у ТЦ Стадион (са преседањем :) ) или у једном комаду од перона до железничке станице? Берлин има слично решење а и Штутгарт, само што су оба прогутала милијарде Евра. Наша варијанта је наравно скромна али се надам да ће барем личити на пристојну станицу због те висине улазног хола....
 
Dopuna
Ipak postoji dovoljnih 28 metara, u tom slučaju "pokretni trotoar" preskače ulaz u pothodnik i završava se iza njega kako je i prvobitno projektovano, a i odgovara pokrivenim otovrima na peronima. Tek sam sada shvatio odakle dva otvora na peronima, izgleda da je jedan namenjen za pokretne stepenice izmedju perona i pothodnika.
Zdravo, vidim da imaš pristu projektu stanice u kojem je ucrtana i metro stanica ispod železničkih koloseka. Da li molim te možeš da mi pošalješ taj projekat?
 
Sad lepo sve lokale sa Zelenjaka preseliti tamo, a ovamo srušiti sve i napraviti vidikovac-plato sa pravim zelenilom, eventuano nekom nadstresnicom, pergolom i to je to.
 
Na renderu su neke duguljaste pločice, dok se u dokumentaciji pominje granitna keramika dimenzija 120x120cm.
 
Vrh