Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Rade hidroizolaciju iznad prvog i drugog koloseka
IMG_4406.jpeg
IMG_4405.jpeg
 
Тај зид ће да обуку у цераду са принтом у буџетној варијанти или ће ставити медиа екран
 
Могли су тарабљике украсне и на плочу да је замаскирају.
 
To sada odakle je slikano nema veze sa "najeksponiranije". Meni deluje da je sa auto-puta najeksponiranija i da će biti još više kada se urade pristupne saobraćajnice.
Ajde da sačekamo da završe jer su brisoleji na renderu sa sve četiri strane.
 
Стварно крш пројекат ако украсне тарабе буду само на 2 од 4 стране објеката.
 
Uzmeš 600 sa Prokopa i odeš na aerodrom, kola parkirana za dž još pod video nadzorom sa stanične zgrade.
Sveukupni trošak za npr 2 nedelje odsustva je 2x50 din (bus karta)

To je trenutno najjeftinija, a i najbolja solucija za aerodrom, srećom pa većina ne zna za tu foru, inače bi pritisak na parking bio dosta veći nego sada.
 
Ako vizuelni izgled ispadne najveći problem ovog projekta, biće dobro.
Naravno da nije ali je bitan i aspekt projekta i ne vidim zašto je problem pisati o tome. Slažem se da postoje veći problemi ali ovo je stvar koja bode oči. Projekat je pun nedoslednosti a funkcionalno i estetski su "tarabe" sada je već jasno popriličan promašaj. Imajući u obziru da je održavanje u Srbalja nepostojeće a pranje fasada misaona imanice strah me da pomislim na šta će sve da liči za par godina.

Najlakše je biti cinik @DzonTravolta

To sada odakle je slikano nema veze sa "najeksponiranije". Meni deluje da je sa auto-puta najeksponiranija i da će biti još više kada se urade pristupne saobraćajnice.
Ajde da sačekamo da završe jer su brisoleji na renderu sa sve četiri strane.
Trenutno se prokop sa strane autoputa samo nadzire iza maleškog brda i šume postojećih objekata. To će nadam se postati glavni prilaz 2050 kad se to sve poruši ili kad krenu leteći taksiji. Do tada prosečan Beograđanin može da uživa u Prokopu iz perspektive koju sam okačio tako da mislim da nije nategnuto reći da je ta fasada trenutno najeskponiranija.
 
Као што рекох, ово није главна железничка станица, ово је пословни комплекс са железничком станицом у сутерену.
 
Naravno da nije ali je bitan i aspekt projekta i ne vidim zašto je problem pisati o tome. Slažem se da postoje veći problemi ali ovo je stvar koja bode oči. Projekat je pun nedoslednosti a funkcionalno i estetski su "tarabe" sada je već jasno popriličan promašaj. Imajući u obziru da je održavanje u Srbalja nepostojeće a pranje fasada misaona imanice strah me da pomislim na šta će sve da liči za par godina.

Najlakše je biti cinik @DzonTravolta


Trenutno se prokop sa strane autoputa samo nadzire iza maleškog brda i šume postojećih objekata. To će nadam se postati glavni prilaz 2050 kad se to sve poruši ili kad krenu leteći taksiji. Do tada prosečan Beograđanin može da uživa u Prokopu iz perspektive koju sam okačio tako da mislim da nije nategnuto reći da je ta fasada trenutno najeskponiranija.
Nisam hteo da budem maliciozan i potpuno se slažem da je izgled bitan i treba pisati o tome.

Samo sam morao da naglasim da ovde ima toliko problema (počevši od prokišnjavanja) da za mene izgled nije pri vrhu prioriteta. Opet kažem “za mene”. Ne znači da nije bitan uopšte.

Izvinjavam se ako sam se loše izrazio.
 
За 10 година ово стајалиште ће бити зрело за темељну реконструкцију, вероватно и препројектовање.
 
Vrh