Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Не могу ни да оперу пероне који су запрљани од радова, а мислиш да ће исправљати недостатке. Као да не живиш у Србији...
Pa kad su radovi trajali do 15 min pred otvaranje.. opraće..

Uzgred, verujem da će do 2025. god, kada proradi linija do Budimpešte, sve to biti na višem nivou.. to je Vučićevo čedo, kao i Er Srbija.. ne bi me čudilo da na peronima stave putokaze i na mađarskom.. da se pokaže pred ortakom Orbanom..

Ništa, bre, nije zapisano u kamenu. Vi kao da mislite da je stanica sada otvorena i da je stavljena u zamrzivač.. kako tu bude bilo sve više putnika, kada se završe i usele poslovne zgrade na ploči-sve će to biti na višem nivou.
 
Samo me zanima gde planiraju da smeste onu graničnu kontrolu koju Vesić želi da namontira u Beograd Centru, vidi se nije isprojektovano niti da ima mesta za to, a ako se bude obestinilo što je po mom mišljenju jako malo verovatno, zahtevaće budženje. :)
 
Док не поставе места за седење у холу, исти је само променада за локале и кафиће на боковима станичне зграде коју смо платили око 80 милиона евра.
 
Samo me zanima gde planiraju da smeste onu graničnu kontrolu koju Vesić želi da namontira u Beograd Centru, vidi se nije isprojektovano niti da ima mesta za to, a ako se bude obestinilo što je po mom mišljenju jako malo verovatno, zahtevaće budženje. :)
Možda postave na kraju jednog od centralnih perona pogranične prostorije slično kao u Amsterdamu:

1698204558711.jpeg
 
Di su klupe? 🤔
Jadna li je ta EU kad putnici moraju da sede na ladnom betonu.
1698204558711_edit_203665468749232.jpg
 
Primer povezanosti Prokopa: juče uveče sam se vraćao iz Novog Sada vozom koji je krenuo u 22.30, a koji stiže u 23.14 na NBG gde sam sišao da bi uhvatio tramvaj 7 do Zvezdare. Od Prokopa nema linije koja mi odgovara do Zvezdare jer je poslednji polazak trolejbusa 40 u 22.55 sa Banjice a voz je u 23.18 na Prokopu. Da je bio Bg voz koji bi posle nekoliko minuta povezao putnike sa Prokopa do Vukovog spomenika mogao bi da imam opciju da na Vukovom Spomeniku hvatam tramvaj 7 koji mi je sigurica, ali me vodi 1km od kuće ili pak da siđem u Dimitrija Tucovića gde bi uhvatio poslednji 28 sa Studentskog trga koji me vodi na 100m od stana.

Dakle, ja kao neko ko živi na istoku Beograda-Zvezdari kojem je bliži Prokop zbog lošeg planiranja linija javnog prevoza to jest nepostojećih fider linija silazim na Novom Beogradu što je složićete se besmisleno.
 
Poslednja izmena:
Ух, ал тек да те воз из Новог Сада води до Вука, ко што ће ускоро понеки...
 
Da, eto nas opet kod spuštanja perona na Vuku kako bi bio omogućen prihvat niskopodnih vozova. Pre toga je potrebno hitno pojačati linije na Prokopu što praktično ne košta ništa grad osim da neko malo oznoji mozak u zgradi u 27. marta.
 
Uzgred, verujem da će do 2025. god, kada proradi linija do Budimpešte, sve to biti na višem nivou..

Да, трче све у 16. Погледај на шта личе нове станице и стајалишта на прузи Београд - Нови Сад. Графити, лифтови често не раде, коров на све стране, нико не коси итд. Нико то не одржава. Да ли заиста мислиш да ће неко то да као покретом чаробног штапића почети да одржава када крене да функционише пруга за Будимпешту? Наравно да неће.


amo me zanima gde planiraju da smeste onu graničnu kontrolu koju Vesić želi da namontira u Beograd Centru, vidi se nije isprojektovano niti da ima mesta za to, a ako se bude obestinilo što je po mom mišljenju jako malo verovatno, zahtevaće budženje. :)

Ја сам помислио да можда мисле да то буде неизграђени 1. перон, јер су онај спољни улазни простор направили другачије од улазног за 6. перон. Али ако то ураде, по мени је то лоше, јер би само са 1. колосека могли да иду и стижу возови у којима се врши гранична контрола на станици.
 
Ni jedan neće stajati na Vuku ni na Pančevcu, samo na Karađorđevom.
Видећемо како ће то да иде, ни у шта више не бих био сигуран. Кад почну путници да им се чуде док гледају Вук и Панчевац у пролазу, можда реше да на брзака олупају део перона (агилност Гангула стајл - сеци дрвеће, шири друм). А можда, просто, почну да стају, па ко удари главом... Шалим се али се и не шалим, све је могуће код овог башибозука.
 
Unutra postoji čekaonica sa klupama, a malo naniže na peronu još klupa.🙂
Naravno da ima.
Moj komentar za sedenje na ladnom betonu i nedostatku klupa treba shvatiti kao sarkazam.
Nego sam čekao onog sa Daning-Kruger poremećajem da se javi. 🙂
Naivčina sveznajuća. 😉
 
Poslednja izmena:
Pa da vam ne kvari hejtersko okruženje, eto ga-spora mu traka, fali mu šarenila na peronima, trt, mrt... pravi prosečni Beobilder.. :cool:

E neka si im rekao 😁 sve ti brzo i šareno 🙂

Uzgred, verujem da će do 2025. god, kada proradi linija do Budimpešte

Hehehe.. ti ne gledaš vesti kako napreduju radovi u Mađarskoj. 🙂

Suviše si nešto optimističan na ovoj temi za jednog Voksa91! Kao da vučeš lajnu spida pre nego što otvoriš ovu temu 😄 Sve na mestu, a i gde nije... Jaka stvar! 😄😄

Šalu na stranu. Bolje slušaj šta govori WLABmz, vidi se da čovek o ovoj temi ima znanje za izvoz... Nisu ovo teme gde možeš da mu pariraš... On ti je kao velemajstor železnica, razmišlja 5 koraka unapred a mi kao obični laici, ne možemo da predvidimo svaki aspekt, šta nije urađeno dobro i gde će problemi tek da iskrsnu... :nono

I da, ovo nije sarkazam. Kao što uvek ozbiljni mvbg1 mora da posebno naznači sarkazam, tako i ja bolje da naznačim kad nije..
 
Dobro, 2027? Je l' i to preoptimistično?

Ovi nedostaci na Prokopu me teraju u očaj.. U životu sam se više razočarao jedino kada sam čuo kako Dino Merlin zvuči kad priča..
 
Vrh