Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Докле год Нови Београд буде боља алтернатива већем делу Београђана и преко Саве, Прокоп неће остварити пун потенцијал, без обзира на естетику.
 
Po kom projektu je ovaj parking što prave na strani ka autoputu i koja je njegova poenta kad ne može da se od njega popne do perona?
Screenshot_20231020_121442_YouTube.jpg

Screenshot je iz videa od @sergio_spector
 
Uzevši u obzir do sad izgrađeno, kvalitet arhitekture koji pokazuju u našim okvirima, brzinu gradnje koju su demonstrirali kao i upotrebu savremenih metoda pri razvoju i realizaciji projekata, dao bih PSP Farmanu da gradi sve značajnije objekte po Srbiji.

Uprkos manjim nedostacima, mora se priznati da je ovaj projekat jako, jako dobro ispao. Svakako ogroman arhitektonski iskorak za naš standard.

Sad još samo da sveznajući pokupi lovorike i pripiše sebi tuđe zasuge, pa da vidimo kako će se ovaj projekat dalje razvijati pre svega saobraćajno.
 
Rekordni rok stvarno. I čini se da ga je pratila kvaliteta.

I ja bi im dao :)

Sutra pre posjete kući cveća sa ćaćom :D svraćam i na Prokop da mu ga pokažem :)

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Po ko zna koji put, pokazalo se da se ovde trči pred rudu i prosipaju stranice i stranice žuči i hejtovanja od kojeg mi je bilo muka i da ulazim na ovu temu.

Odrastite više, nezrela dečurlijo..
Veruj da mi neopisivo volimo razvoj Srbije, zamisli čak je naša ljubav prema zemlji i veća nego tvoja, međutim mnogo nas boli očigledna diletantnost i ne domaćinsko ponašanje u planiranju od strane želznice na ovako bitnoj stanici.
 
E pa nisam verovao da će do ovoga ikada doći ali, SREĆAN PROKOPDAN svima koji slave.
 
Ti bas zelis da sto pre budemo debela nacija? Vec idemo ka tome

Kako, molim? 😄
Evo neki stručniji ljudi na temu gabarita su dali svoje preporuke...

Бањалучки ћевап у Немањиној, чим се пређе Савски трг. И оне пицерије у анексу солитера на углу са Сарајевском.

Могли су Валтер ћевапе нпр. Треба ипак пред туристима нудити домаће.

Zabluda je da se od Meka goji 🙂 To je da prezalogajiš na brzaka i ideš dalje. Pogotovo što svi gabaritniji momci sa kojima sam razgovarao o hrani, ni ne vole mek. Tamo najviše idu mršavi klinci, vitka omladina, porodice s malom decom i budale poput mene... Jako retko vidim gojaznog tamo... Možda oni uzimaju dostavu, ne znam...

Ja lično glasam za novi mek uvek i svuda...
 
Priča mi drugar koji je još noćas radio na lokalima unutar zgrade...došao Vučić u posetu Prokopu letos i pita gde su lokali za hranu i piće. Kažu mu da nije planirano....drama. Menjaj projekat, otvaraj lokale. Neki ljudi iz Grujine firme otvorili lokale samo da se popuni što pre. I naravno, pločice i slavine se ugradjivale prekjuče....
Tipično.
 
Veruj da mi neopisivo volimo razvoj Srbije, zamisli čak je naša ljubav prema zemlji i veća nego tvoja, međutim mnogo nas boli očigledna diletantnost i ne domaćinsko ponašanje u planiranju od strane želznice na ovako bitnoj stanici.
Bato, sa tim merenjem me zaobiđi.

Boli neke od vas, da ne kažem šta.

Nezrelost, to je problem ovde. Imaš kvalitetnu šumu, koju ne vidiš, jer si se uhvatio za dva trula stabla i zbog njih se drami i drobi, pišu stranice i stranice uzalud..

Halo, gde vi živite? Pa najmoderniji javni objekat koji je u poslednjih 30 godina napravljen u Beogradu bila je Palilulska pijaca!? Zgrada Prokopa ne da je arhitektonski dobra, nego je ispala mnogo bolja od svih očekivanja.

Čovek objavi odličan snimak na kraju radova i niko, ali niko ne napiše-lepo je, nego se piše niz komentara kako je katastrofa ovo i ono... Pa umete li vi da se obradujete nečemu u životu? Da gledate širu sliku ili samo sitničarite i zakerate kao zle svekrve? Od Aerodroma, Bigza, Meriota, Prokopa, toplovoda, ma svega živog.

Kao neki indijanci od profesora koji na ispitivanju ne traže ono što znaš, nego ono što ne znaš, love neznanje i to ih jedino ispunjava.

Katastrofa od stava i karaktera. Imam malo slobodnog vremena i hoću da ga iskoristim kako treba, da čujem i pročitam nešto suvislo, za skrolovanje preko niza bezveznih postova dok ne natrčim na nešto vredno pažnje stvarno nemam želje, tako da ću morati da pojačam saldo kolega na ignoru...Da sam sebi filtriram sadržaj, kada to već ne rade oni kojima je to posao.
 
Meni se dopada sama estetika stanične zgrade. Eksterno gledano. Unatra ću dati sud kad uđem... Kakvih je sve projekata za Prokop bilo pa su odustajali razni investitori, ovo još ima ukusa i meru...
 
Verujem da ovde svako hvali ono (radove) što ima da se pohvali. Kao drugo meni lično para mi uši osnovno nepoštovanje sagovornika, što si nekulturniji i više ponižavaš sagovornika, vlada pogrešno mišljenje da dižeš sebi vrednost. Razočaraću te možda ovom informacijom, ali ne dižeš.
Da te oslovaljavam sa Bajo, Bato, i ostalim uzrečicama i odgovaram istim rečnikom ne pada mi na pamet. Da mene lično uvrediš šta god da napišeš srećom imam dovoljno godina da se ne vređam.

Eto makar pokušaj da shvatiš da većina nas koji ovde komentarišemo smo proputovali svet, videli podosta stanica, aerodroma, prevoza i kako je to rešeno, kako sve može uz samo malo više truda da funkcioniše. I MNOGO NAS BOLI što naša prelepa Srbija ne može makar samo tako da jednostav funkcioniše kao sav normalan svet. Ne mora napredno, samo prosto prepiši kako svuda rade, pogledaj, pitaj jer nije sramota pitati, ne izmišljaj toplu vodu.

Može da pomogne a sigurno neće da škodi.
 
Vecina clanova ovog foruma su entuzijasti po pitanju razvoja grada i njegove infrastukture. Uvek ce jedni da hvale, a drugi da kritikuju. Mislim da su ovde oba stava iz najbolje namere - i ovi sto kritikuju to rade sa zeljom da se nesto unapredi, a ne zbog pljuvacine (cast izuzecima).

Ne vidim poentu da se prepucavate kada u sustini delite stav i misljenje, samo ga iskazujete na drugaciji nacin.
 
Mislim da ne treba da brinemo za pristupne saobracajnice... jednostavno pritisak privatnog kapitala ce uciniti svoje...Gruja ce sigurno urgirati da se okolina sredi za toliki kompleks....najbanalniji primer je rekonstrukcija, poplocavanje Prizrenske ulice zbog otvaranja hotela Balkan nakon obnove...

Inace trenuto stanica prokop sa autoputa izgleda kranje bizarno izmedju kuceraka i bipa koji se potpuno raspadaju
 
Poslednja izmena:
Jednu stvar niko mislim nije pomenuo ovde, a to je da nema signala dobrog na peronima. Pogotovo u vozu. Ne znam ne sećam se koje bilo dok sam bio A1, ali sada sa Yettel-om je užasno. Nemam dobre ni mobilne podatke ni pozive ne mogu da uspostavim nekad. Evo trenutno mi je jedna crtica. A Wi Fi u vozu ne radi, a MTS-ov nema svuge na prokopu.
 
Vrh