Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Бетонски портали заправо одлично изгледају и по мени ни не треба их закљањати инфо екранима и поготово не облагати било чиме.

Ова и оваква станица са својим пропустима и нерешеном повезаношћу је тренутни максимум овог друштва.
 
Ne zamerite na nerealnim ocekivanjima i optimizmu. Bio sam spreman da zazmirim na sve ostalo da su bili interaktivni displeji. Cak sam bio ubedjen da su ovo dole odbojnici za kofere ili oslon za nogu dok cackas displej.

Izvukli su se.
98-F4-FEE9-21-C1-4-DBA-A55-A-EC13-B3-F1-D123.jpg

Pogodih za ove naslone za noge 😎, doduse pogresni displeji 🙂.

Hožeš da kažeš da ovi ekrani nisu mali i nečitljivi?
snimak-ekrana-2023-10-19-165052-png.177135

Mogu naknadno da okace i semafor sa Marakane ostaje da su ovi dipleji premali i ono sto je gore na pogresnom su mestu. To je cinjenica, a ne neutemeljena kritika.
 
Бетонски портали заправо одлично изгледају и по мени ни не треба их закљањати инфо екранима и поготово не облагати било чиме.

Ова и оваква станица са својим пропустима и нерешеном повезаношћу је тренутни максимум овог друштва.

Ako se ne varam, ovde izgleda da su ih ipak ofarbali u belo :/


 
Čudi me da nisu otvoreni McDonalds i Starbucks. Nešto takvo bi zaista trebalo da postoji na glavnoj železničkoj stanici, što je normalno u većini železničkih stanica u većim evropskim gradovima
Verujem da za Mek nije ni bilo mesta, lokali nisu bog zna kakve veličine. Ali Starbucks je defintivno mogao da otvori lokal, makar u obliku štanda.
 
Ми нажалост имамо искуство са бомбом у остави за пртљаг због које су двоје људи остали доживотно инвалиди.

U Volgogradu je bio veliki teroristički napad 2013. Par godina posle sam mogao ostaviti kofer na čuvanje, ali tek posle metal detektora. Tj skeniranja torbe kao na aerodromu. Ne mora biti lockera ali na glavnim železničkim stanicama bi trebalo da postoji prostorija za odlaganje prtljaga.
 
Код нас се многе ствари на железници јако споро мењају. Брдо је ту прописа који се вуку из 50их и 60их.
Било би логично да постоји остава за пртљаг, посебно што је Прокоп концепт аеродромског типа железничке станице.
 
Najveća opasnost od terorizma je u zapadnoj Evropi, ali ni to nije prepreka da postoje ostave za prtljage koji su sasvim normalno pristupačne. Ako zao um želi da naškodi, ni nedostatak ostava za prtljag ga to nažalost neće sprečiti.
 
Могли су Валтер ћевапе нпр. Треба ипак пред туристима нудити домаће.
 
Бањалучки ћевап у Немањиној, чим се пређе Савски трг.

Što je najjače i dalje drže kvalitet sa pristojnim cenama za takvu lokaciju, jeo sam pre neko veče porciju, od svih stvari na tom nesrećnom "mrtvom" mestu to mi se jedino dopada.

E sada, Prokop za sada nema dovoljno korisnika za neke fast food lokale (što napisa Pantograf) tako da je nerealno da očekujemo nešto slično, možda u budućnosti kada se/ako se poveća broj putnika.
 
Биће ту оне пословне зграде са доста запослених, мада када оне заживе, очекујем у приземљу неки Бутик четворку или који број иде по реду.
 
Za aerodrom se ne slažem. Ima sasvim dovoljno putnika ne za "Mekdonalds", već i za sve pomenute lokale da se otvore odjednom.
Апсолутно се слажем! Има довољно путника као и на прокопу, пошто до сада није ни било комфорно путовати возом. Ускоро ће сигурно бити отворена нека брза храна на прокопу.
 
Vrh