Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Mora da se registruje da bi moglo da se pristupi dokumentaciji, ali za istu se traži LIB (lični indetifikacion broj).
 
Графички приказ из конкурсне документације:

Graficki prilog.png
 
Prokopska već postoji, u Vinči ili Ritopeku. Prokupačka je dobila naziv po Prokuplju.
 
Prokopska već postoji, u Vinči ili Ritopeku. Prokupačka je dobila naziv po Prokuplju.

И многи је самоиницијативно преименују у Прокопачку, чак и у конкурсној документацији стоји Прокопачка. Пример непознавања српског језика. Шта је то Прокопац или Прокопље и где се налази? :rolleyes:
 
Па може, али баш нема пуно смисла. Мошти в Прокопија су у Прокупљу (отуда и име градићу), а овде шта би био разлог? Једно цркву или макар водицу да направимо на плочи...
 
Па може, али баш нема пуно смисла. Мошти в Прокопија су у Прокупљу (отуда и име градићу), а овде шта би био разлог? Једно цркву или макар водицу да направимо на плочи...
Crkvu i stanove realno.
 
Дакле, по овој документацији КЦ ће бити поред метро везе, и било ког другог вида јавног транспорта, бити лишен и смислене пешачке и друмске везе са централном станицом ове државе од које је удаљен 150м.

Ја не могу...

Расформирати све институције ове бескорисне утваре од државе! Па онда да причамо.
 
Autobusom pre neki dan, a peške pre mesec ili dva, kasnio sam na voz, pa sam dok ne dođe sledeći šetao okolo i prošao pored tog solitera dok sam šetao ka Partizanovom stadionu. A i to nije bio prvi put da se šetam tuda, obično se prošetam po Hajd parku, pa između zgrada. Tako da ne mogu da kažem da odlično poznajem kraj, ali nije ni kao da sam ga video samo iz busa. Možda sam nešto pobrkao, ali ne sećam se solitera blizu ulice, a kad izmerim udaljenost granice planiranog proširenja (to bi trebalo da je spoljni ivičnjak budućeg trotoara) od najbliže tačke solitera dobijem 33 metra, a interne saobraćajnice 17.5. Opet, ne prolazim tuda svaki dan, pa ako možeš, pojasni šta je problem.​
Ovako kada se gleda sa ulice, ne izgleda kao da je blizu. Međutim, produžetak Humske ulice ide bukvalno na par metara od same zgrade, što su stanari solitera u broju 32 rekli da je neprihvatljivo, jer bi tada sa dve strane imali ulicu uz zgradu. A tih 33m ne verujem da ima. Baš ću ovih dana da izmerim. Takođe, problem je i rastinje koje spominješ u prethodnim postovima. Ono samo naizgled daje utisak da ga ima puno, ali u stvari baš oko pomenutog solitera ima dosta trulog drveća, od kojih je jedan deo uklonjen. Faktički, jedino platani uz postojeću liniju Dragana Mancea su u zdravom stanju, a sve ostalo između solitera i ulice je zrelo za uklanjanje , izuzev jednog velikog stabla lešnika koje je u dobrom stanju. Predlagano je da se na stranu ka Partizanovom stadionu radi proširenje, jer tamo postoji dovoljno prostora, a i gotovo svo rastinje uz ulicu sa te strane je šiblje.​
Danas sam stigao da izmerim. Od postojeće linije trotoara Dragana Mancea, pa do najbliže tačke solitera broj 32, ima 28m. Produžetak Humske je na par metara od solitera. To bi značilo da je udaljenost 12m od solitera do nove linije Dragana Mancea, ako si računao i trotoar, a ako nisi, onda je to oko 10m.​
 
Verovatno će se objekti koji budu izgrađeni na ploči voditi na nju, obzirom da je u decembru zvanično dobila ime.
 
Видећемо. Нумерација перона и колосека почиње са друге стране, те би било логичније да се налази у улици са друге стране. Или будући трг са стране аутопута добије име, па адреса буде Трг тај и тај бр. тај и тај, као што је адреса старе железничке станице била Савски трг.

Мада, опет, никад се не зна. Станица Земун је добила станичну зграду са друге стране од старе, али је нумерација колосека и перона остала иста, па нумерација иде наопачке од стране нове станичне зграде. У Раковици је, пак, нумерација урађена по плану нове станичне зграде са друге стране, која никад није изграђена, као што није изграђена ни комплетна станица и прилази станици по пројекту, па је од садашње старе станичне зграде опет наопачке нумерација.
 
Nema tu šta da se gleda. Isto tako je i uluca kojom saobraćaju 34 i 36, a nekada 59, dobila ime Dragana Mancea nakon što se (sa)znalo da će tu da budu Internacionalna škola i milicija.​
 
Vrh