Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Teško da će išta biti od toga, zato što proširenje treba da bude na stranu gde su soliteri, što bi praktično značilo stanarima Stjepana Filipovića 32, koji su najbliži Dragana Mancea, maltene pod prozorom bude saobraćajnica, i što je jednom prilikom sprečeno. A kako je Stojčić rekao na raspravi za Metro da se odustaje od tranferzale preko Deligradske, faktički se odustaje i od proširenja Dragana Mancea, jer je to u jednom paketu.​
 
Teško da će išta biti od toga jer imaju previše dobrih izgovora da ne urade. Ni jedan razlog, ali šteta ne iskoristiti sve izgovore koji se tako lepo nude.

Što se tiče saobraćajnice pod prozorom, to nije tačno, i dalje će biti dosta drveća između saobraćajnice(crveno) i solitera, jedino što će prolaziti blizu je interna saobraćajnica (plavo), a i to neće biti bilo kome pod prozorom.

Screenshot_20221228_160659_Chrome.jpg


Ima savim dovoljno mesta, a ako se neko iz solitera buni zbog toga, to je već bahatost. Već 50 godina je to u planu, da ne pominjem šta bi bilo da je SFRJ opstala i Prokop zaista bio glavna stanica... Tako da, niko u tim soliterima ne bi trebao da bude iznenađen ovim.
 
Kada si zadnji put prolazio pored pomenutog solitera i koliko često prolaziš tuda? Ja živim tu (ne u pomenutom soliteru, nego u soliterz do njega) i meltene svakodnevno prolazim tuda, pa imam uvid u stanje na terenu.
 
Znaš kako, meni čak i ne smeta pozicija stanice Beograd Centar. Fora je u tome da, ako se nalaziš u stari deo grada, najgore je da prelaziš mostove da bi negde došao. Čak i ako nemam direktnu liniju, lakše mi je da dođem do tu nego da se igram našim saobraćajnim gužvama preko mostova.
Jedino što stvarno moraju da urade jeste da reše taj saobraćajni problem - spustiti trole, uvesti neku direktnu liniju sa Trga i uraditi pristupne saobraćajnice sa auto-puta.
Имао си станицу у центру. Сад је немаш.

Што се преласка мостова тиче, до Прокопа мора да се пређу надвожњаци, да се савлада Аутокоманда и кружни ток на истој, да савлада застој у Кнеза Милоша итд. Ови који долазе из правца Бановог брда, Жаркова, Петловог брда и Раковице, више немају трамвај, те им остају две могућности:

1. Да се пробијају у колонама код сајма;
2. Да иду преко Топчидерске звезде.

Најлакше је овима који живе на Дедињу и Бањици.
 
Ulica oko zeleznicke stanice ce nositi imena arhitekta Zoran Zunkovicd (preminuo 2016) koji je bio tima koji je pobedio 1975 na konkursu. Od prvobitnogprojekta ostalo su koloseci, peroni i pristupi do stanice. Projekt je preraden 1997, a preradio ga jedan od cetiri autora.
 
Kada si zadnji put prolazio pored pomenutog solitera i koliko često prolaziš tuda? Ja živim tu (ne u pomenutom soliteru, nego u soliterz do njega) i meltene svakodnevno prolazim tuda, pa imam uvid u stanje na terenu.

Autobusom pre neki dan, a peške pre mesec ili dva, kasnio sam na voz, pa sam dok ne dođe sledeći šetao okolo i prošao pored tog solitera dok sam šetao ka Partizanovom stadionu. A i to nije bio prvi put da se šetam tuda, obično se prošetam po Hajd parku, pa između zgrada. Tako da ne mogu da kažem da odlično poznajem kraj, ali nije ni kao da sam ga video samo iz busa. Možda sam nešto pobrkao, ali ne sećam se solitera blizu ulice, a kad izmerim udaljenost granice planiranog proširenja (to bi trebalo da je spoljni ivičnjak budućeg trotoara) od najbliže tačke solitera dobijem 33 metra, a interne saobraćajnice 17.5. Opet, ne prolazim tuda svaki dan, pa ako možeš, pojasni šta je problem.
 
Autobusom pre neki dan, a peške pre mesec ili dva, kasnio sam na voz, pa sam dok ne dođe sledeći šetao okolo i prošao pored tog solitera dok sam šetao ka Partizanovom stadionu. A i to nije bio prvi put da se šetam tuda, obično se prošetam po Hajd parku, pa između zgrada. Tako da ne mogu da kažem da odlično poznajem kraj, ali nije ni kao da sam ga video samo iz busa. Možda sam nešto pobrkao, ali ne sećam se solitera blizu ulice, a kad izmerim udaljenost granice planiranog proširenja (to bi trebalo da je spoljni ivičnjak budućeg trotoara) od najbliže tačke solitera dobijem 33 metra, a interne saobraćajnice 17.5. Opet, ne prolazim tuda svaki dan, pa ako možeš, pojasni šta je problem.
Ovako kada se gleda sa ulice, ne izgleda kao da je blizu. Međutim, produžetak Humske ulice ide bukvalno na par metara od same zgrade, što su stanari solitera u broju 32 rekli da je neprihvatljivo, jer bi tada sa dve strane imali ulicu uz zgradu. A tih 33m ne verujem da ima. Baš ću ovih dana da izmerim. Takođe, problem je i rastinje koje spominješ u prethodnim postovima. Ono samo naizgled daje utisak da ga ima puno, ali u stvari baš oko pomenutog solitera ima dosta trulog drveća, od kojih je jedan deo uklonjen. Faktički, jedino platani uz postojeću liniju Dragana Mancea su u zdravom stanju, a sve ostalo između solitera i ulice je zrelo za uklanjanje , izuzev jednog velikog stabla lešnika koje je u dobrom stanju. Predlagano je da se na stranu ka Partizanovom stadionu radi proširenje, jer tamo postoji dovoljno prostora, a i gotovo svo rastinje uz ulicu sa te strane je šiblje.​
 
Oво јомпозитивна вест, колико схватам, хоће да направе јаје исто као код арене.
 
Надам се да ће што пре да почну радови на саобраћајници ка аутопуту. Како сам ја разумео, прави се кружни ток на станичном тргу у који ће да се уливају искључење са аутопута из смера Газеле, подвожњак од ХП и остале мање улице.
 
Otprilike će izgledati ovako, s tim što će, ako sam dobro skapirao, Maleška ulica neće biti slepa, već će biti prilagođena novoj saobraćajnici, a Labska se neće produžavati do nove saobraćajnice, već će ostati slepa ulica. Na ovaj način se neće dirati tunel koji ide od Prokopa do Steka i benzinske pumpe pored, a ispod Maleškog brda. Za krak pored Rudog ne znam da li će se raditi ili ne.

infra_projekti_2017_17-1024x683-jpg.1255296
 
Па, чекај - неће бити надвожњака изнад аутопута?!

"Дваје`с треће, дваје`с треће, Дана победилаааа..." (Грујичић)
 
Stari crtež, Panto, vidi se prelaz preko auto-puta: saobraćajnica uz levu ivicu slike, obeležena kao magistrala ;)

I sam Sole kaže "otprilike", pošto ne znamo šta su menjali u međuvremenu, tj. je li Dana izgurala svoje.
 
Glupo pitanje... Da li je negde predviđena auto garaža ili veći parking? Na ovom crtežu gore ne prepoznajem.

Takođe, sa druge strane A1, pored hitne pomoći vidim da se radi već neko vreme stabilizacija kosine i deluje mi kao da se provlači još jedna ulica od Hitne pomoći gore do KC. Da li me vara utisak (tj. nema ulice, samo stabilizacija kosine) ili sam negde propustio temu o tome?
 
Није Дана ту да гура, већ су јој ставили у уста да својим ауторитетом подржи. Жена је одличан стручњак у совјој области, командир по натури, али свакако није стручњак за све, јер такав је само један син нашег народа.
 
Glupo pitanje... Da li je negde predviđena auto garaža ili veći parking? Na ovom crtežu gore ne prepoznajem.
Koliko je meni poznato, jedini parking će biti na delu od bici staze pa ka Bulevaru vojvode Putnika.

Takođe, sa druge strane A1, pored hitne pomoći vidim da se radi već neko vreme stabilizacija kosine i deluje mi kao da se provlači još jedna ulica od Hitne pomoći gore do KC. Da li me vara utisak (tj. nema ulice, samo stabilizacija kosine) ili sam negde propustio temu o tome?
tirsova-2-situacija-osnova-suterena2.jpg
 
Hvala!

Propustio sam izgleda celu priču o Tiršovoj2, izgleda da je VU DEDINJE već istorija :) Ili je to ipak ispod?
 
Није Дана ту да гура, већ су јој ставили у уста да својим ауторитетом подржи. Жена је одличан стручњак у совјој области, командир по натури, али свакако није стручњак за све, јер такав је само један син нашег народа.
Ма диван је командир Онколошке клинике била, ух - да пожели човек да га лече врачеви.
 
Vrh