Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Juče idem Bulevarom kneza Aleksandra Karađorđevića, kad ono bulevar na divlje preko svih 6 traka prelazi peške masa ljudi (bar 40). Ništa mi nije jasno, kad mi saputnik objašnjava - idu ljudi na Prokop, sišli s busa pa najkraćim ptuem. Ovo će se tragično završiti.... I kao što neko već pomenu, pronađena je namena za staničnu ploču - postala je veliki parking.
 
Michael ovo bih da potvrdim da je apsolutna istina.. evo danas sam s još 20tak ljudi tako prešao ulicu.. stao nam neki vozač da nas propusti što je čudno za Beograd.. Inače na visa kartici mi je danas u Novom Sadu skinuo 266 rsd za kartu do Beograda i to za IC. Tako da ne znam, možda treba plaćati vizom 😊 Nije neka ušteda, al opet.. Možda ima neki happy hour utorkom, ko zna..
 
Današnje fotografije

prokop-zeleznicka-stanica-220330-01.jpg

prokop-zeleznicka-stanica-220330-02.jpg

prokop-zeleznicka-stanica-220330-03.jpg

prokop-zeleznicka-stanica-220330-04.jpg

prokop-zeleznicka-stanica-220330-05.jpg

prokop-zeleznicka-stanica-220330-06.jpg

prokop-zeleznicka-stanica-220330-07.jpg

prokop-zeleznicka-stanica-220330-08.jpg
 
A to parkiranje po ploči je dozvoljeno? Ono, aktivno gradilište, armature vire na sve strane, a građani se šetkaju i parkiraju?
 
Parkiraju se na kraju koji je ka Mostaru, dok su radovi na kraju koji je ka Dragana Mancea.
 
Kad sam stavljao primedbu na parkiranje na ploči Prokopa, imao sam u vidu stanje sa početka ovog snimka:
Dakle, snopovi armature vire bez ikakve zaštite, automobili i ljudi cirkulišu slobodno.. Ne daj Bože nešto da se desi i da neko nastrada, posle će biti prebacivanja odgovornosti s jednih na druge.
 
Slepo crevo, da je necemu sluzilo bilo bi i u funkciji zadnjih 77 godina. Aleksandar Löhr (Glavnokomandujuci Nemac 1941) je imao svoju vilu u Uzickoj 27 (danas srusena), a bilo je tu i ostale vojske pa se dvidi da su tuneli vodili u direkciji Uzicke 27. Od zavrsetka rata ovo nesluzi nicemu i samo je deo duzeg tunel koji je najverovatniji produzen prema rezidencijalnim kompleksu Topcider.
 
Hteo sam samo da obavestim one koji idu do NS-a da je u ekspres regio vozovima nemoguće kupiti kartu kod konduktera. Kao i u IC vozovima, kondukteri imaju uređaje kojima mogu samo očitavati unapred kupljene karte, ali ne i izdati novu kartu. To kod IC voza nije problem jer se karte provere odmah na ulazu u voz, što kod ekspres regio vozova nije slučaj. (Barem sam ja ušao u Batajnici, možda provere u BG centar)
 
А што не би увели турникете за оне који излазе? И картомат, па ако ниси купио у Београду, платиш вожњу на крају?
 
Kazna je 2000 din ukoliko se nađete u IC vozu bez karte
 
Problem je što u regio može da se kupi.. a u regio ekspres ne, ali nigde nije jasno naznačeno. Inače regio ekspres uglavnom ide soko, ali danas je išao flirt.. Dosta ljudi je bilo bez karte..
 
REx po svoj logici ne bi trebalo da bude sa obaveznom rezervacijom, okej, jeste činjenica da svaka njegova stanica ima blagajnu, ali se samo stvara nepotrebna konfuzija. IC voz je okej što ima obaveznu rezervaciju, tako se stvara komfor za sve putnike i garantuje mesto za svakoga. To je i lako iskontrolisati jer ima jako malo stanica pa pre ulaska u voz mogu da se provere karte
 
Mvbg1 tako je bilo danas 😊 a u povratku sam uzeo kartu do Inđije... Kondukteri samo klikću bar kodove i ne gledaju dokle ideš.. Pogotovo ovaj u 17.03 je krcat.. Tako da me celo putovanje BG centar - NS, povratna karta, koštalo ukupno 133 rsd 😁

Znam, nije u redu ni malo.. I cenim železnicu i želim joj još bolje dane, a sam ne doprinosim i malo me jeste sramota. Ali jednog simpatičnog mladog momka u NS pored stanice sam častio, pitao me da nešto pojede.. a baš je mlad, neuhranjen.. Tako da eto, na kraju se sve to nekako izniveliše.. Negde uštedim, drugde dam 😆 Jeste da je železnica izvisila ovaj put al šta da se radi..
 
Хм, тај младић код станица, да није био ближе меку? Пре око 6 година сам и ја налетео на сличног.
 
Kazna je 2000 din ukoliko se nađete u IC vozu bez karte
Pa ako ne mozes da udjes bez karte onda je kazna nemoguca. A za REx nema obavestenja
Problem je što u regio može da se kupi.. a u regio ekspres ne, ali nigde nije jasno naznačeno. Inače regio ekspres uglavnom ide soko, ali danas je išao flirt.. Dosta ljudi je bilo bez karte..
tako da mogu da se slikaju sa kaznom
 
Vrh