Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Loše se čovek izrazio, posle sam pitao u komentarima pa mi je rekao Makiš. Prokop je predviđen da se poveže tramvajem (premetro) kroz tunel do centra (ovo je po Detaljnoj regulaciji šinskih sistema koja se usvaja u oktobru)
 
Занимљива прича за трамвај, има ли још детаља? Шта је планирано, веза Аутокоманда-Сајам преко Прокопа?
 
Ovo je za sad na nivou predloga, ali ja smatram da bi trebalo što pre da se uradi da bi se Beograd Centar povezao sa gradom. Vesić je isto najavio da će gradnja pristupnih saobraćajnica sa donje strane (ka autoputu)i stanična zgrada krenuti sledeće godine (izjava sa TV Prva pre neki dan) Živi bili pa videli
 
Koliko je komplikovano i pametno liniju 1 preusmeriti u jednom delu na prokop? Ovde na slici se čak i vidi siva linija koja kao da je deo varijante linije 1, obuhvatila bi i KCS. Nekako kontam da bi ovim ubacivanjem prokopa i Kliničkog centra u liniji 1 iskupili sebe za ovu trasu koja je stvarno smešna.

SJRk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT1RBN01EQV8vZTUxYjU4MjJlZmUzNTk0ZWM4OTQ1NzBjNzJlOTc1OGIuanBlZ5GTAs0EsACBAAE


https://www.blic.rs/vesti/beograd/mapa- ... ga/cqlp4fw
 
Pritom je potpuna laz da krece iz Zeleznika (pisao ja vec i tome). Krece sa livade iz Makisa. Ovo je vrtuelni metro i od ovog nece biti nista. Korona izvadila stvar.
 
Ja mislim da će biti metroa, barem prva faza, previše se hvale i najavljuju
 
Најпаметније је да прва линина метроа још од Бановог брда скрене ка Прокопу, заобиђе Аду, Сајам, Мостар и Савски трг, и уместо тога покрије КЦС и Славију. Ада, Сајам и Мостар губе на преседачком значају због постојања метроа на Бановом брду, а осовина Прокоп-КЦС-Славија има неупоредиво више садржаја који генеришу кретања од осовине Ада-Сајам-Мостар - централну железничку станицу/преседање на БГ воз, три факултета, једна средња школа и пар гимназија, највећи храм у земљи, клинички центар и околне болнице, народну библиотеку, народну банку, суд иза храма, бројне банке око Славије, док осовина Ада-Сајам-Мостар-Савски трг имамо купалиште, један тржни центар и још један у изградњи, хиподром, велико луксузно насеље у изградњи, палату правде, једну специјалну болницу, сајам и неколико хотела.
 
Е, да, али коме то више да понављамо? Сви су чули, сви знају, али Зидар и Кантар су победили.
 
зато се направи крак прве линије који ће ићи Господарска механа-Прокоп-КЦС-Славија-Теразије и ту се опет споји са основном линијом. и вук сит и овце на броју
 
Vesić nije pominjao nigde to za metro, kako tvrdi gdin Vlogzilla, ali jeste pomenuo da je Vlada "potpisala ugovor sa jednom privatnom kompanijom o izgradnji stanične zgrade", i da zna da to kreće uskoro jer je grad zadužen za izdavanje dozvola.

Jes' da je lik patološki lažov, ali ja se ne sećam da je ikada objavljeno da je potpisan ugovor sa bilo kim o završetku Prokopa. Provukla se samo jedna informacija u "Politici" da se pregovara sa izvesnom firmom "Railway city" iza koje, po svemu sudeći, stoji jedan moćni investitor koji trenutno realizuje jedan veliki projekat u Beogradu, ali koji nikada nije nešto povezivan sa vlastima/politikom.
 
Ta bjese firma se javila na onaj poziv zainteresovanosti i da smo je tada izanalizirali ...investitor west 65...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771244#p771244:1ikhqo0q je napisao(la):
Пантограф » 02 Sep 2020 12:30 pm[/url]":1ikhqo0q]Е, да, али коме то више да понављамо? Сви су чули, сви знају, али Зидар и Кантар су победили.

Za Kantar možda i to je veoma upitno ali za Zidara mislim da je potpuna slučajnost, nit Zidar radi u Systri nit je član SNS-a. On je toliko planova crtao, da je logično da nešto od toga sto je zamislio “liči” na predloženu trasu.
 
Пар слика данас у пролазу.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200905_011900.jpg
    Screenshot_20200905_011900.jpg
    469,8 KB · Pregleda: 2.617
Njima je bolje da nam zavrse napkon Prokop i NBGD stanicu kako dolikuje i prosire BG voz i ucine ga odrzivim, kakav crni metro...Zeleznik, Cerak i Vidikovac vec imaju sine za BG voz (tunel). I pored toga oni zele da guraju jos i nekakav metro usred prirodne celine Makis medj lisice, jezeve, zabe i kurjake...strasno.
 
sto duze slusam vase kritike na racun metroa, to mi se metro vise dopada, s oprostenjem...
 
Jedino što ti sad to stvarno može da dođe pod znak pitanja: ako firer postupi po onome što je potpisao u Distriktu Kolumbija i najuri Huawei, Kinezi možda i ne budu voljni da finansiraju naš metropoljaniten.
 
Онда ће улетети Французи у фули или можда чак и Руси?
 
No, da se vratimo mi na temu: Zna li se nešto više o tom navodnom ugovoru o izgradnji stanične zgrade što je Vesara pomenuo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772960#p772960:1goseo4n je napisao(la):
JohnnyLee » Уто Сеп 08, 2020 2:41 pm[/url]":1goseo4n]а можда и Амери. сазнаћемо

Скиде ми с језика
 
Vrh