Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

nisam autor i nemam veze sa autorima. predpostavljam da je klip bio prikazan na nedavnoj proslavi 125 godina ZS u Prokopu
 
@dziggy

Та слика са кровом у облику лептирових крила би требало да иде у ЧПП о Прокопу... дакле, одавно није актуелна јер су каснија прорачунавања показала да је статика лоше обрачуната и да би се тај веледивни кров срушио под већом гомилом снега. Макар је тако писало у новинама. Срећом, нису никад журили да поставе кров... :) Други пројекат је "актуелан", овај је ад акта већ дуже време.

Edit: просто сам мислио да би ово увек требало написати уз слику да се људи не збуњују :)
 
Od kad znam za sebe znam i za Prokop. I stvarno pocinju da mi idu na zivce sa pricom ocemo, necemo.
Ali to je jedan fantastican projekt i svaki put me ocara kad vidim ovakve slike ili clipove.

Orjene hvala na video clipu i dobro dosao.
 
Goblen Studio :) Dobro uradiše ovo sa prokopom i metroom :D Sad barem znam šta je pisac hteo da kaže, mada sam pre razumeo Sumatru od Miloša Crnjanskog nego to :D
 
Врло занимљив клип :) Да ли неко уопште зна која дужина и пречник тунела за метро је изграђено тамо испод? Кад би бар засад довршили све колосеке и пероне па да бар Беовоз иде нормално, без укрштања... Требало би мало извршити археолошке радове по оним пролазима, али тешко да ће од оних дасака негде моћи да се прође.
Иначе, колико се сећам, и кад је рађена станица код Вука, ископано је нешто тунела за метро. Зна ли неко нешто о томе?
 
za koliko je moguće završiti Prokop, kada bi se gradio normalnom brzinom, tj. brzinom kojom se grade zgrade u Beogradu?
 
brzina kojom se grade zgrade u Beogradu nije normalna te je nemoguće odgovoriti na tvoje pitanje. :kafa:
 
onda ću preformulisati pitanje: kada bi se Prokop počeo graditi notmalnim tempom za jednu železničku stanicu, za koliko vremena bi bio gotov (mislim na sve koloseke i staničnu zgradu, komercijalni sadržaj me puno ne interesuje)?
 
Ево ја ћу потпуно лаички (једино на основу претходних искустава) да дам процену. Ценим да је за завршетак плоче на коти 105 и уређење перона и колосека потребно мање од годину дана. За завршетак комплетне станице, укључујући комерцијално/пословни простор, станичну зграду, приступне саобраћајнице, прилаз за метро и све остало, између две и три године.
 
^^ slazem se potpuno za rokove koje si naveo
 
pa to računam da će početi sa gradnjom u narednih godinu dana. ali od toga najverovatnije nema ništa
 
Капирам. Овде је "само" питање кад (и да ли) ће се почети са градњом. Кад (односно ако) се једном озбиљно почне, онда значи да су паре обезбеђене (и што је још важније, воља) и да има шансе да се и заврши у разумном року после тога.
 
JohnnyLee":bpc9zg10 je napisao(la):
pa to računam da će početi sa gradnjom u narednih godinu dana. ali od toga najverovatnije nema ništa
ukoliko se secam, poslednja izjava je da nece poceti u naredne 3 godine (neko iz zeleznica)
 
zahvaljujuci linku newworlda sa SSC foruma, pronasao sam neke renderinge za Prokop na sajtu Goblen studija. Pazite, u pitanju je studio koji se bavi 3d vizuelizacijama. Dakle, nije arhitektonski, vec radi renderinge za razlicite klijente. Na sajtu imaju gomilu (ne)realizovanih projekata, uglavnom za Karicev Aeroinzenjering. (pretty ugly stuff :p)

Prokop im stoji medju u sekciji najnoviji projekti, zajedno npr. sa kucom fudbala (autentican CIP-ov projekat je na sajtu Goblena). Pa da vidimo malo sta su zamislili:

PRILAZ STANICI:

hufzi8.jpg

15n61l0.jpg


POGLED SA STRANE - ovde se vidi promena u odnosu na prethodni projekat - krov sa strane. ranije je trebao da tu ide lucni krov, kao neka skoljka, a sad je ravan betonski po kom se vozi mini moris. da li ce upravo prostor na tim plocama da daju privatnicima da zidaju komercijalni prostor i na sta ce to da lici - bog sveti zna.

24lvotc.jpg


METRO!? LRT!? TRAMVAJ!? Naravno ideja da se Prokop poveze sa metroom, beovozom i ostalim javnim saobracajem je odlicna.

jfzyoh.jpg

muv906.jpg


ENTERIJER:

29xfyop.jpg


IZ VAZDUHA - ovde se najbolje vide saobracajna resenja i ima slika iz vazduha u dve varijante.

sada izgleda ovako:

nvci75.jpg


ovo je varijanta bez metroa. vidi se fino prilaz sa autoputa - gde treba da se ukloni dobar deo brda. zanimljiva je i ova denivelisana raskrsnica sa bulevarom kneza aleksandra. ima bas dosta prilaza stanici kada se pogleda ovako.

20kpqtw.jpg


varijanta sa metroom. ovo mi je zanimljivo zbog toga sto se ranije pricalo o tome da ce na mestu kuda je zamisljen ovaj metro nadvoznjak ici drumski nadvoznjak koji ce se dalje nadovezati na saobracajnicu koja bi se u centru spojila se deligradskom ulicom. ovde se taj drumski deo ne vidi:

28royw.jpg



To je to, a vreme ce reci da li je ovo pravi projekat nove zeleznicke stanice ili jos jedna neostvarena vizija u nizu.
 
postojala je adresa sicip.co.yu, ali to izgleda vise ne radi
 
Vrh