Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501222#p501222:psmallzi je napisao(la):
spatiotecte » December 16th, 2017, 2:09 pm[/url]":psmallzi]Ima on dovoljno posla na ovom forumu...
:roll: Sarkazam brate ... Koristio sam se sarkazmom. Smajli na kraju služi tome.
 
Ok izvinjavam se onda posto ima ovde clanova koji bi to napisali mrtvi ozbiljni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501100#p501100:2dlu60n6 je napisao(la):
DzonTravolta » 15 Dec 2017 09:03 pm[/url]":2dlu60n6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501096#p501096:2dlu60n6 je napisao(la):
Karlo del Ponte » 15 Dec 2017, 20:54[/url]":2dlu60n6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501091#p501091:2dlu60n6 je napisao(la):
Igor » 15 Dec 2017 08:21 pm[/url]":2dlu60n6]Procistio sam malo temu tj obrisao nekoliko postova. Nema potrebe za nervozom i licnim kvalifikacijama sa bilo koje strane.
ОФ
У дискусијама многи имају различита мишљења, али стварно, одређена вређања на личној основи од стране Траволте превазилазе било какву уљудну дискусију. На једној другој друштвеној мрежи на којој сам ја оснивач (ФБ група), утврдили смо да са 4000 чланова, 10 администратора + модератора је мало, па смо повећали на 20. Разлог? Брзо реаговање. Овде са 5000 чланова има један, и тај не реагује чак и у теми коју заиста активно прати. Одмах ћу рећи да ја не желим да будем администратор или модератор у овој теми. Ове недеље радим стално прековремено, божоћна сезона, али већ у недељу ћу се укључити у бављење овом темом.
ЕНД ОФ
OF
Pretpostavljam da se lične uvrede od strane Vaših istomišljenika ne računaju, a nisu bile malobrojne. :kafa:
END OF
ОФ
Према мојим запажањима, Ви први почињете да се према другима односите увредљиво и потцењивачки. Неки су насели на провокацију. Чак и да су други почели да вређају, Ваша дужност би била да не реагујете, него пријављујете. Да не би дошло до извратања смисла мојих речи бићу прецизан: класичним псовкама је могуће изрећи у нојгорем случају осредње увреде и омаловажавања. Праве увреде произилазе из личног односа, у ређим случајевима из непажње, а чешће директним подбадањем, познајући другу страну.
ЕНД ОФ

П.С. Док се не реши питање модерације на овој теми, и још пар сродних тема, ја се искључујем из дискусије. Видећемо, шта ће се десити наредних 5 или 10 или 50 дана са једним модератором тамо где их треба бар 10.
 
Izuzetno mi je žao što ne mogu imati poštovanje za stavove koje iznose ovde pojedinci, pa verovatno iz toga proističe to što Vi doživljavate kao uvredu. Činjenica je da se Vaši istomišljenici - sa uvredom ili bez nje - ponašaju izrazito agresivno, a iznad svega da ste Vi među njima (svesno ili nesvesno) stvorili atmosferu neprirodne hijerarhije (pri čemu ste Vi u centru pažnje) i podaništva prema Vašem ličnom stavu (nemam nameru da citiram primere ovoga, ima ih na desetine i stotine).
To je nešto što meni - sve da ste najveći stručnjak na svetu u bilo kojoj oblasti - na diskusionoj grupi nije prihvatljivo.
Inače, kao što sam rekao, Vaš lični stav uvek cenim, iako nisam saglasan sa mnogo toga što iznosite.

Ovim je sa moje strane ova diskusija na to ko šta kome i čime završena.
 
Никада ми неће бити јасна та опседнутост "урбаним садржајем". Те Нови Београд није ваљао јер није имао "садржаје", те Прокоп је далеко од било каквих "садржаја"...
Зашто бре мора све да буде начичкано и натрпано???Савременом човеку је у данашњем хаотичном и све убрзанијем времену напротив потребан простор, чист простор, ваздух и зеленило и МИР!
Ево као луд сам без мале "комшијске" пиљарнице која ми је до доласка Идее у крај била 15 година под прозором и од чијих муштерија које се испишавају у пролазу и гајби празне амбалаже наређаних до прозора нисам исти могао да отворим!
Од кад су ми у крају посејали разноразне "садржаје" треба ми по 20 минута да нађем викендом једно ј....о паркинг место!
Лепо је претпостављам седети у неком архитектонском бироу или урбанистичком заводу и теоретисати о "савременим трендовима враћања живота заједнице" и осталим глупостима али је реалан живот нешто друго.
Тако и Прокоп. Треба то повезати боље саобраћајницама и превозом, омогућити висок квалитет услуге у виду добрих информација, хигијене и проточности, обезбедити безбедност и евентуално неки пристојан простор за одмор и освежење у виду неког ресторана, а не од станице правити још један идиотски тржни центар.
И то као "требају нам зграде око станице да не би било празно"...?!
Баш је икога брига да ли је пуно или празно ако зна куда је се запутио и може да брзо и удобно стигне на одредиште!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501390#p501390:le9ild2v je napisao(la):
Astrotrain » 17 Dec 2017 10:01 am[/url]":le9ild2v]Савременом човеку је у данашњем хаотичном и све убрзанијем времену напротив потребан простор, чист простор, ваздух и зеленило и МИР!
Ево као луд сам без мале "комшијске" пиљарнице која ми је до доласка Идее у крај била 15 година под прозором и од чијих муштерија које се испишавају у пролазу и гајби празне амбалаже наређаних до прозора нисам исти могао да отворим!
Од кад су ми у крају посејали разноразне "садржаје" треба ми по 20 минута да нађем викендом једно ј....о паркинг место!
Па управо за то је предуслов формирати практичан железнички систем као део система планирања градова:

Пословни солитери, хотелчине, тржни центри, огромна густина изграђености и/или заштићена историјска четврт са пешачком зоном и највреднијим туристичким садржајима = железничка станица.
Мир, тишина, доста зеленила, слободни паркинзи, зона 30 = стамбена четврт.

Тренутна планерска политика нас само одаљава од тог модела, успешно примењеног, конкретно где сам сада, у Холандији. Холандија је екстрем где је сваки милиметар коришћеног простора испланиран.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501390#p501390:1wpe1rs8 je napisao(la):
Astrotrain » 17 Dec 2017 10:01 am[/url]":1wpe1rs8]Никада ми неће бити јасна та опседнутост "урбаним садржајем". Те Нови Београд није ваљао јер није имао "садржаје", те Прокоп је далеко од било каквих "садржаја"...
Зашто бре мора све да буде начичкано и натрпано???Савременом човеку је у данашњем хаотичном и све убрзанијем времену напротив потребан простор, чист простор, ваздух и зеленило и МИР!
Ево као луд сам без мале "комшијске" пиљарнице која ми је до доласка Идее у крај била 15 година под прозором и од чијих муштерија које се испишавају у пролазу и гајби празне амбалаже наређаних до прозора нисам исти могао да отворим!
Од кад су ми у крају посејали разноразне "садржаје" треба ми по 20 минута да нађем викендом једно ј....о паркинг место!
Лепо је претпостављам седети у неком архитектонском бироу или урбанистичком заводу и теоретисати о "савременим трендовима враћања живота заједнице" и осталим глупостима али је реалан живот нешто друго.
Тако и Прокоп. Треба то повезати боље саобраћајницама и превозом, омогућити висок квалитет услуге у виду добрих информација, хигијене и проточности, обезбедити безбедност и евентуално неки пристојан простор за одмор и освежење у виду неког ресторана, а не од станице правити још један идиотски тржни центар.
И то као "требају нам зграде око станице да не би било празно"...?!
Баш је икога брига да ли је пуно или празно ако зна куда је се запутио и може да брзо и удобно стигне на одредиште!

Zasto svi ostali gradovi grade nove glavne zeleznicke stanice u naseljenim mestima ako je tako kako pricas?
Osnovna prednost voza u odnosu na avion je da te vodi pravo u grad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501390#p501390:3qtnadwg je napisao(la):
Astrotrain » December 17th, 2017, 11:01 am[/url]":3qtnadwg]Баш је икога брига да ли је пуно или празно ако зна куда је се запутио и може да брзо и удобно стигне на одредиште!
:kk: To je suština cele ove rasprave koja se iznova i iznova "reciklira" , o tome da li je ili nije Prokop na pravom mestu izgrađen.
 
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=12&dd=17&nav_id=1337268

Prema njenim rečima do sredine 2018. morа biti izmeštenа prugа oko Kаlemegdаnа koja je služila za prevoz opasnih materija, a u aprilu će početi izgrаdnjа stаnične zgrаde nа Prokopu.

Kako je najavila, počeće i modernizаcija Tehničko-putničke stаnice u Zemunu (TPS), što su preduslovi dа sve šine budu uklonjene sа desne sаvske obаle.

"Pregovаrаmo sа kuvаjtskim fondom koji je finаnsirаo prvu fаzu Prokopа i uskoro očekujemo dа potpišemo ugovore zа drugu fаzu. Reč je o oko 35 milionа evrа", rekla je Mihаjlovićevа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501442#p501442:qjbztgbw je napisao(la):
DzonTravolta » 17 Dec 2017 02:26 pm[/url]":qjbztgbw]To je bio slučaj pre 100 godina. Možda. :kafa:
Evo i njie, stanice su tada uvek bili gradeni na obodu starih gradova. Gradile su se tamo preko gde su bili nekadasnje gradske bedeme; gradovi su se naknadno prosirile oko novo nastale urbane celine. Takve slucajeve su uocljive u Pesti, Becu ili Minhenu a sigurno i za Paris i London. A ni GZS se 1886 gradila u centru BG nego na obodu tamo gde je bila sanca. U prilogu Minhen 1858 (stanica na zapadu van starog naselja) i Bec 1843 (Stnica na jugu van bedema).
1280px-Wenng_Burgfrieden_1858.jpg

1280px-BECHSTEIN%281843%29_p142_Plan_der_Kaiserlichen_Residenz-Stadt_Wien.jpg
 
Ono sto krasi koncept Prokopa je vertikalna komponenta (GZS im horizontalnu a sadrzaj stanice je samo u primanju i odpremanju putnika). Slike uzete od Ksenija Stevanovic (2014)
 
Bitno da kreću sa radovima-dakle u aprilu početak gradnje zgrade stanice i trajaće godinu dana..
 
S tim što pre gradnje stanične zgrade mora da se dovrši ploča, prva dva koloseka i prvi peron. To je bar trebala da bude 2. faza, a 3. faza stanična zgrada.
 
Šta hoćeš, kad je Zoka rekla da zgrada kreće u aprilu 2018. :lol:

Zapravo, nije nemoguće raditi neke stvari rade uporedo (mada bi me to iznenadilo).
Poslednja faza je svakako komercijalni centar.
 
Одавно су могле многе ствари да се раде уппредо, мада по мени су најпотребније комплетне саобраћајнице.
 
Proverio sam i podatak za Milano. Prva stanica grada je Stazione di Milano Porta Nova (Stanica na severnoj gradskoj kapiji). Ono sta je tu interesantno, prvobitna zgrada stanice je ocuvana, ali danasnja treca stanica je pomerana za 800 m prema zapadu i propusnog je tipa (kao i prva). Ovako to danas izgleda, ocuvalo se zdanje i to je to. Naravno da pravim paralelu.
Stazione_Milano_Porta_Nuova_%28I%29.JPG

1280px-Stazione_Porta_Nuova.png
 
Svakako mora da bude dovršena ploča pre stanične zgrade, jer po projektu deo stanične zgrade je i na delu ploče koji još ne postoji.
 
Ma to je ista vijest od genija iz novosti koje b92 samo prenose cuj beovozu geniji
 
Користио сам јуче Прокоп после годину и по дана. На страну то што је радним даном у шест увече станица сабласно празна и што је лоше повезана превозом, али зашто су у мушком тоалету одваљене плочице и зашто славине изгледају као да су последњи пут опране пре две године (вероватно и јесу)? Зашто се до импровизоване благајне долази преко крпе и поред кофе која скупља конденз са таванице?

Ако наставе да овако одржавају Прокоп, за коју годину ће бити штрокав као и ГЖС.
 
Pa to im je i cilj , da imaš ugođaj kao da nisi na drugoj lokaciji , nego na dobroj staroj GŽS. Čisto da ti ne bude stresno. :)
 
Vrh