Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500319#p500319:2rcmbnkg je napisao(la):
solecar » Tue Dec 12, 2017 7:39 pm[/url]]Ako bi 55 išla preko Autokomande (preko kružnog toka kojim idu i tramvaji) , ne bi kačila uopšte trake za uključenje i isključenje sa autoputa , zato što postoji posebna traka iz pravca Autokomande za skretanje ka Južnom bulevaru , tako da ne bi imala gde da se zaglavi , pogotovu što tu kod skretanja za Južni bulevar ima semafor.

Ali, ta traka je skoro uvek zagusena, to je najzagusenija traka na Autokomandi! Eto tvog 'dokaza'.
 
Problem sa tvojim predlozima je sto ne sagledavaju I DOBRE I LOSE STRANE.
 
Levoj obali Dunava (Borca ,Ovca Kotez ,Krnjaca ) je sad lakse doci do zeleznicke nego pre .Lepo na Bg voz i odlicno. ,A pre na 95 do zelenjeka pa peske ili nekim 101 na bogosloviju pa na tramvaj uvek nekoliko presedanja.
 
Izgleda kao da je sva leva obala Dunava na 5 minuta hoda od stanice BG voza u Krnjači a vozovi saobraćaju na svakih 10 minuta.

U stvarnosti, leva obala nije nikad bila dalje od željeznice.
 
Ne troluj kad nema potrebe.
Bar za stanovnike leve obale dunava sama pozicija obe ove stanice ima 0% uticaja

Ne mogu da shvatim, cemu potreba za izmisljanjem argumenata?
Dakle, sa ovako "kontradiktornom odlukom" da se na 'gradiliste' preseli zeleznicka stanica najveceg grada u regionu, zaista je nepotrebno izmisljati neke neutemeljene argumente.

Umesto da se 'pametne glavice' usredsrede na 'saniranje stete' , a ovaj forum je po tom pitanju (rekao bih) prilicno 'uticajan' , mozdane vijuge se trose na nesto sto je odavno 'gotova stvar'.

Ocekivati da odustanu od 'gasenja' gl. zel. Stanice, je jednako nerealno, koliko je vilo nerealno ocekivati ugovor Srbije i Fiat-a.

Dakle, sta nam je ciniti:

-Saobracajne veze
-Transportne beze
-Stanicna zgrada

To su tri glavna problema prokopa oko kojih se trebamo zamisliti, te pronaci najoptimalnije moguce resenje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kao privremeno rešenje na još dugo prazan ,,krov,, Prokopa - odma turiti Nbgd. buvljak
i da vidiš kako bi o čas posla postao ,,centralno,, mesto Bgda

a usput bi i od pijačarine, zradjivao za svoje održavanje a mozda i za po neko fazno dogradjivanje

Seti mo se kako je pola Bgda išlo do PA-zapečka na nj. buvljak
i nikom nije smetalo guranje u prepunom vozu 20 i neki km do te PA-vukojbine od Bgda.
 
Pa otidjite do Borce i pogledajte pa onda pisite .Sa okretnice u BORCI je vec preko godinu uveden lokal 105l koji vozi Borca -Ovca (okretnica autobusa u Ovci je na zeleznickom stajalistu Bg voza udaljenost "10metara" bukvalno).Deo oko ovih naselja ima preko 80 hiljada stanovnika .A cela Krnjaca je veoma blizu Bg. Tako da nije bas sad leva obala najdalje od stanice.!
 
Bio na Prokopu kasno popodne.
Utisci:
-Došao sam BG vozom sa Vuka, bio je skoro pa dupke pun. Izašlo nas je preko nekol'ko na Prokopu.
-Prema redu vožnje, od 16 do 17 je trebalo da pođu ukupno dva međugradska voza: za Suboticu i Niš, tako da verovatno moja poseta nije naročito indikativna (treba doći ujutru), a ni četvrtak nije naročito "krcat" u tom smislu. Oba voza su bila već postavljena - "Štadler" za SU i remontovani "RVR" za NI.
-Bilo je nešto življe nego prilikom ranijih poseta ovoj stanici, ali ne bitno. Za Niš nisam video, ali za Suboticu je čekalo jedno desetak ljudi. "Majstor" je rešio da ih pusti unutra baš dok sam prolazio.
-Počela je kiša i na 2 mesta zaista prokišnjava.
-Čekaonica je ok. Ni manje ni više od toga. Jedno dve žene su tu sedele i neki čovek je bio na info šalteru.
-WC je zaista ispod očekivanog nivoa. Vidi se da je nov, ali je nedovršen i smrdi. Plus, naš divni narod ostavlja plastične flaše gde stigne.
-Kad sam izašao na ploču, naišla je 36ica i još nekoliko ljudi je silazilo na peron.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500653#p500653:isi2x1oo je napisao(la):
laki72 » Thu Dec 14, 2017 7:32 am[/url]":isi2x1oo]

Dakle, sta nam je ciniti:

-Saobracajne veze
-Transportne beze
-Stanicna zgrada

To su tri glavna problema prokopa oko kojih se trebamo zamisliti, te pronaci najoptimalnije moguce resenje.

E moj Laki. Pametne glavice su jos u doba SFRJ zavrsile sa razmisljanjem o Prokopu i odlucile da projekat saceka bolja vremena. I da li su ta vremena dosla? Ne bih rekao.

Upravo suprotno. Dosla su gora vremena, kad drzava smanjuje davanja zeljeznici, zatvara stanice, ukida pruge i vozove i otpusta radnike. Istovremeno, ta ista drzava bezobzirno gura projekat BNV i sklanja sve sto mu se nadje na putu. To je realnost.

Mozemo mi upregnuti nase glavice. Mogu i ja crtati fantasticne stanice na ploci Prokopa, izmisljati metroe i tramvaje. Nije mi tesko. Volim ja to. Ali, brate besmisleno je kad i ja i ti znamo da od toga nece biti nista.

Zato je moj apel "ljudima koji razmisljaju o buducnosti" da se prije nego sto zarone u fantasticnu buducnost, pobrinu da nadju nacin kako da sacuvaju sadasnjost od propadanja.
 
Iz naše redovne rubrike "Katalog najčešćih izraza na Beobuild"-u, pod slovom "p" - "Patetika".
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500846#p500846:3fpqpod3 je napisao(la):
RioBL » 14 Dec 2017, 18:48[/url]":3fpqpod3]
-Jos u doba SFRJ
-Bolja vremena
-Gora vremena
-Ukida pruge i vozove
-Otpusta radnike.
-Od toga nece biti nista
-Moj apel
:kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500848#p500848:bkz6md8f je napisao(la):
DzonTravolta » Thu Dec 14, 2017 6:54 pm[/url]":bkz6md8f]Iz naše redovne rubrike "Katalog najčešćih izraza na Beobuild"-u, pod slovom "p" - "Patetika".
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500846#p500846:bkz6md8f je napisao(la):
RioBL » 14 Dec 2017, 18:48[/url]":bkz6md8f]
-Jos u doba SFRJ
-Bolja vremena
-Gora vremena
-Ukida pruge i vozove
-Otpusta radnike.
-Od toga nece biti nista
-Moj apel
:kafa:

Ako zelimo da budemo fer, treba reci da Rio ima daleko bogatiji recnik od tebe (sto verovatno moze i da se dokaze pomocu prigodnog softvera, ali nije potrebno, jer je ocigledno), i stil izrazavanja kojeg ti nikada neces dostici u svom zivotu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500653#p500653:3mnz8klp je napisao(la):
laki72 » Thu Dec 14, 2017 7:32 am[/url]":3mnz8klp]
Dakle, sta nam je ciniti:

-Saobracajne veze
-Transportne beze
-Stanicna zgrada

Sta ti Laki znaci ono 'beze'? Da li si mislio 'ceze'? Da se ljudi nekakvim transportnim cezama razvoze od Prokopa? Mislim da ti je predlog originalniji i od zicare.
 
E blago meni (nama) ;)

Ne, mislio sam na "transportne bene"
:D

Dobro, u danasnje vreme kazu da je najbitnije izazvati 'neku reakciju'.
E sad, sto bih ja zeleo malo drugaciju...
Valjda je do mene ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da, zaista, hipodrom bi mogao da bude garaza za tvoje ceze, a same ceze bi radile kao neka vrsta linijskog taksija i elektrobusa bez potrosnje struje. Umesto trafo punjackih stanica, bilo bi potrebno obezbediti stogove sena. Briljantna ideja, Laki.
 
http://vesti.istinomer.rs/2017/12/15/ov ... se-zivote/

“Evo šta se, recimo, desilo ovih dana u Beogradu: nestala je cela jedna železnička stanica! I to ne makar koja, nego glavna! Sve sa velikom staničnom zgradom, peronima, čekaonicama i koječime još; sa putnicima, brkatim kondukterima, policajcima, manijacima i klošarima, sa vozovima i golubovima, sa džeparošima i švercerima, sa svim izgubljenim i pronađenim dušama koje takvo mesto prirodno okuplja. Munđosi koji su nam je maznuli toliko su usavršili svoj zanat da je ova paranormalna pojava, mada formalno nezatajena, ostala gotovo neprimećena: tek poneka sitna vest u tek ponekim prestoničkim novinama, uzgredni prilogčić neutralno-komunalne naravi na ponekoj televiziji, i to je sve. Pucanje vodovodne cevi na Rospi ćupriji izazvalo bi veći publicitet. A ovi maznuli glavnu železničku stanicu glavnog grada u državi?! I umesto toga sluđenim putnicima koji više ne znaju kuda udaraju ponudili nekakav promajni tunel između Senjaka i Ničega kao zamenu?! Naime, sa dojučerašnje stanice od 10. decembra idu još samo međunarodni vozovi, i neka tri za Novi Sad; ostalo – eno ga na Prokopu. Ako ga ikada pronađete. I ako uspete da ga dosegnete, jedva postojećim prevozom (do pola 9 uveče!), pa šipčeći nekim beskrajnim stepenicama s koferima i torbama dođete do stanice koja nema čak ni – staničnu zgradu. Ej, čak i stanica u selu mog dede ima staničnu zgradu! Čak i sad, kad odavno nije stanica, jer tamo više nema vozova. (…) Dok se „antiprotivne” babe češljaju i začešljavaju, ova ekipa bukvalno rašrafljuje naše živote, i nikom ništa. Ona demontira našu stvarnost i stavlja je u džep ako joj vredi, ili je baca na deponiju ako joj je suvišna, a mi to posmatramo uglavnom nemo i potpuno nemoćno.”

(Vreme, 14. 12. 2017. godine)
 
Ovaj pateticni tekst je vise za temu o glavnoj. Tesko nama bez kolosara, dzeparosa, manijaka, golubova i brkatih konduktera :bash:

Kada je Prokop u pitanju pod hitno ga pokriti linijama gradskog prevoza iz postojecih pravaca.
 
Mada najdublje osuđujem nasilje, koje je autor ovog teksta pretrpeo u prethodnih 10 godina, koje nema opravdanje, njegovi tekstovi (i tekstovi njegovih brojnih kolega) odgovaraju trendu "Weltschmerz"-a, koji se plasira samo da bi se kontriralo. Pritom, ne na konstruktivan način.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500999#p500999:f8es24n8 je napisao(la):
djordje*******g » 15 Dec 2017 11:39 am[/url]":f8es24n8]http://vesti.istinomer.rs/2017/12/15/ova-ekipa-bukvalno-rasrafljuje-nase-zivote/

“Evo šta se, recimo, desilo ovih dana u Beogradu: nestala je cela jedna železnička stanica! I to ne makar koja, nego glavna! Sve sa velikom staničnom zgradom, peronima, čekaonicama i koječime još; sa putnicima, brkatim kondukterima, policajcima, manijacima i klošarima, sa vozovima i golubovima, sa džeparošima i švercerima, sa svim izgubljenim i pronađenim dušama koje takvo mesto prirodno okuplja. Munđosi koji su nam je maznuli toliko su usavršili svoj zanat da je ova paranormalna pojava, mada formalno nezatajena, ostala gotovo neprimećena: tek poneka sitna vest u tek ponekim prestoničkim novinama, uzgredni prilogčić neutralno-komunalne naravi na ponekoj televiziji, i to je sve. Pucanje vodovodne cevi na Rospi ćupriji izazvalo bi veći publicitet. A ovi maznuli glavnu železničku stanicu glavnog grada u državi?! I umesto toga sluđenim putnicima koji više ne znaju kuda udaraju ponudili nekakav promajni tunel između Senjaka i Ničega kao zamenu?! Naime, sa dojučerašnje stanice od 10. decembra idu još samo međunarodni vozovi, i neka tri za Novi Sad; ostalo – eno ga na Prokopu. Ako ga ikada pronađete. I ako uspete da ga dosegnete, jedva postojećim prevozom (do pola 9 uveče!), pa šipčeći nekim beskrajnim stepenicama s koferima i torbama dođete do stanice koja nema čak ni – staničnu zgradu. Ej, čak i stanica u selu mog dede ima staničnu zgradu! Čak i sad, kad odavno nije stanica, jer tamo više nema vozova. (…) Dok se „antiprotivne” babe češljaju i začešljavaju, ova ekipa bukvalno rašrafljuje naše živote, i nikom ništa. Ona demontira našu stvarnost i stavlja je u džep ako joj vredi, ili je baca na deponiju ako joj je suvišna, a mi to posmatramo uglavnom nemo i potpuno nemoćno.”

(Vreme, 14. 12. 2017. godine)

Добро, цареви, шта је у болдованим реченицама/деловима реченица нетачно/патетично??
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501007#p501007:btdy9u4j je napisao(la):
DzonTravolta » Fri Dec 15, 2017 12:08 pm[/url]":btdy9u4j]Mada najdublje osuđujem nasilje, koje je autor ovog teksta pretrpeo u prethodnih 10 godina, koje nema opravdanje, njegovi tekstovi (i tekstovi njegovih brojnih kolega) odgovaraju trendu "Weltschmerz"-a, koji se plasira samo da bi se kontriralo. Pritom, ne na konstruktivan način.

Ti nemas ama bas ni blagog pojma sta je Weltschmerz.
 
Ignorišem ove postove nadalje, jer imaš taj lep običaj da se navrzneš na neistomišljenike poput picajzle i da se kačiš na sve postove. :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501025#p501025:e8j9i2d7 je napisao(la):
Пантограф » 15 Dec 2017, 14:42[/url]":e8j9i2d7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500999#p500999:e8j9i2d7 je napisao(la):
djordje*******g » 15 Dec 2017 11:39 am[/url]":e8j9i2d7]http://vesti.istinomer.rs/2017/12/15/ova-ekipa-bukvalno-rasrafljuje-nase-zivote/

“Evo šta se, recimo, desilo ovih dana u Beogradu: nestala je cela jedna železnička stanica! I to ne makar koja, nego glavna! Sve sa velikom staničnom zgradom, peronima, čekaonicama i koječime još; sa putnicima, brkatim kondukterima, policajcima, manijacima i klošarima, sa vozovima i golubovima, sa džeparošima i švercerima, sa svim izgubljenim i pronađenim dušama koje takvo mesto prirodno okuplja. Munđosi koji su nam je maznuli toliko su usavršili svoj zanat da je ova paranormalna pojava, mada formalno nezatajena, ostala gotovo neprimećena: tek poneka sitna vest u tek ponekim prestoničkim novinama, uzgredni prilogčić neutralno-komunalne naravi na ponekoj televiziji, i to je sve. Pucanje vodovodne cevi na Rospi ćupriji izazvalo bi veći publicitet. A ovi maznuli glavnu železničku stanicu glavnog grada u državi?! I umesto toga sluđenim putnicima koji više ne znaju kuda udaraju ponudili nekakav promajni tunel između Senjaka i Ničega kao zamenu?! Naime, sa dojučerašnje stanice od 10. decembra idu još samo međunarodni vozovi, i neka tri za Novi Sad; ostalo – eno ga na Prokopu. Ako ga ikada pronađete. I ako uspete da ga dosegnete, jedva postojećim prevozom (do pola 9 uveče!), pa šipčeći nekim beskrajnim stepenicama s koferima i torbama dođete do stanice koja nema čak ni – staničnu zgradu. Ej, čak i stanica u selu mog dede ima staničnu zgradu! Čak i sad, kad odavno nije stanica, jer tamo više nema vozova. (…) Dok se „antiprotivne” babe češljaju i začešljavaju, ova ekipa bukvalno rašrafljuje naše živote, i nikom ništa. Ona demontira našu stvarnost i stavlja je u džep ako joj vredi, ili je baca na deponiju ako joj je suvišna, a mi to posmatramo uglavnom nemo i potpuno nemoćno.”

(Vreme, 14. 12. 2017. godine)

Добро, цареви, шта је у болдованим реченицама/деловима реченица нетачно/патетично??
TbOcNnY1_400x400.jpeg
 
Dobro i pod predpostavkom da se Prokop poveze gradskim prevozom i da se izgradi stanicna zgrada, gde je grad oko te stanice?

Nemojte mi reci svuda okolo jer to okolo je daleko i nepristupacno.
Dakle kad izadjes iz stanice treba da vidis zgrade na manje od 100 metara, da to bude zivo i puno ljudi, da imas hotele, prodavnice itd, a da bi toga bilo trebalo bi pored zgrade stanice da se izgradi ceo kvart oko prokopa pa da kazemo da je ta stanica fizicki u urbanom tkivu jer je trenutno ona odsecena od njega.

To je ono sto mene plasi, za prevoz cemo se valjda snaci jednog dana, busevi ce doci, mozda cemo i uspeti da dovedemo i trolu ali gde je tu urbanizam?
Urbanizam je ono sto cini sve a ovde ga nema zato sto se Prokop nalazi van zone gustog urbanog tkiva P+6 koja definise centar jednog grada. A ta zona zapravo pocinje kod bivseg MUP-a.

Ovaj projekat Prokopa da bi imao iole neku sansu da zazivi i da lici na nesto sto bi bila glavna stanica jednog glavnog grada od 2 miliona stanovnika mora da bude propracen i kompletnim urbanistickim planom koji ce predvidjati nove zgrade oko te stanice.
 
@DzonTravolta

Само ми реци - да ли си свестан тренутне ситуације у вези са опслуживањем главнине железничког саобраћаја у Београду?
Надам се да ниси, и да мислиш да аутобус 36 вози, рецимо, на пет минута. И да има још понечега, чега нема.
У супротном, ако имаш тачна сазнања, а ово постујеш, онда си, благо речено, г..
 
Vrh