Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

@panonski
Ja sam ranije bio za to da pruga ostane u SA i da se sacuva glavna zeleznicka, ali posle nekoliko meseci citanja komenatara forumasa iz Banjaluke i gledanja njegovih satelitskih snimaka imam neopisivu zelju da licno odem i cupam sine.


Србија.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412700#p412700:2tk2dpz9 je napisao(la):
panonski » Uto Okt 25, 2016 5:44 pm[/url]":2tk2dpz9]Ja sam ranije bio za to da pruga ostane u SA i da se sacuva glavna zeleznicka, ali posle nekoliko meseci citanja komenatara forumasa iz Banjaluke i gledanja njegovih satelitskih snimaka imam neopisivu zelju da licno odem i cupam sine.
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Ovo je post dana.
 
Ima jedna stvar, možda je više u pitanju princip. Možda je to što govore Nebeograđani i bolje od ovoga što se predlaže, no svakako najveći legitimitet da pričaju šta žele da imaju u svom gradu imaju pre svih Beograđani. Baš kao što Beograđane realno zabole šta se radi u Banjaluci ili gde već.
 
Mislim da svako ko voli Beograd i ko se interesuje za njega ima pravo da pise na forumu i da napise komentare.
Glupo je koristiti to da neko nije iz Beograda kao argument u raspravi.
 
Молим вас, па то је променљива категорија - Београђанин. Узмимо у обзир да нпр. можда десетоструко више нас небеограђана користи железницу него грађани Београда.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412734#p412734:2ea91aux je napisao(la):
Дошљак » 25 Oct 2016 18:00[/url]":2ea91aux]... па то је променљива категорија...


Nije promenljiva
u pitanju je oduvek bio samo Bg-duh

Mnogi koj su rodjeni ovde misle da je Prokop jedino dobar za hladnjaču jabuka
s druge strane dosta ljudi iz unutrašnjosti ipak misle da u 21.veku ne treba
ni u jednom gradu pa ni i u Bgdu žel. stanica u starom jezgru grada

Bgdu oduvek trebaju samo i samo , dobre velike prolazne i žel. i bus. stanice
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412796#p412796:31201afg je napisao(la):
boca-ica » Sre Okt 26, 2016 7:54 am[/url]":31201afg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412734#p412734:31201afg je napisao(la):
Дошљак » 25 Oct 2016 18:00[/url]":31201afg]... па то је променљива категорија...


Nije promenljiva
u pitanju je oduvek bio samo Bg-duh

Mnogi koj su rodjeni ovde misle da je Prokop jedino dobar za hladnjaču jabuka
s druge strane dosta ljudi iz unutrašnjosti ipak misle da u 21.veku ne treba
ni u jednom gradu pa ni i u Bgdu žel. stanica u starom jezgru grada

Bgdu oduvek trebaju samo i samo , dobre velike prolazne i žel. i bus. stanice
:sesir:


Ne razumem se mnogo u zeleznicu,ali znam da je jedino lose to sto imamo nus pojave pored svake zeleznicke stanice...pa su se tako u centru Bg-a mogli videti ljudi koji vrse nuzdu odmah pored ili preko puta z.stanice da ne bi placali koriscenje istog na samoj stanici,a okolo stanice su se po samom centru motale prostitutke,transvestiti,homosekualci i raznorazni sumnjivi tipovi koji su "ordinirali" po parku preko puta,po okolnim ulicama i parkinzima i niko im nista nije mogao,a ne moze im ni dan danas. :(

Ko je prolazio cesce tuda ili pak studirao ekonomiju zna o cemu govorim...uzasni i jezivi prizori za videti u krugu dvojke,dakle samom centru jednog glavnog grada.
 
Koja je šansa da je među nama ovde neko ko je izgubio ključeve na zeleznickoj stanici u zemunu?
1cba1fb5e1388be7166f8c1baebd20b2.jpg


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Proveri da li ima nešto što liči na ključ sefa od banke ili od "Ferarija", pa će sve šanse biti da sam ja :p :p :p
 
Ovaj mali crni, ili je od sefa ili sanduceta ferarija nema, to uzimam za kompenzaciju Haha. Ali stvarno bi bilo kul da ih pronađe, ima ovde dosta ključeva, ne znam sta i gde da uradim sa javim ovima na stanici da daju moj br ako neko kojim čudom traži?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Ne znam da li "Železnice" imaju izgubljeno-nađeno servis.
Najpametnije bi za sada bilo da ovu fotku okačiš na Fejs uz informaciju da si pronašao i još idealno da zamoliš da podele neke masovne grupe, naročito one posvećene Beogradu, Zemunu, šta-ja-znam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412809#p412809:1pqjo9t2 je napisao(la):
MarcBg » Wed Oct 26, 2016 8:39 am[/url]":1pqjo9t2]
Ne razumem se mnogo u zeleznicu,ali znam da je jedino lose to sto imamo nus pojave pored svake zeleznicke stanice...pa su se tako u centru Bg-a mogli videti ljudi koji vrse nuzdu odmah pored ili preko puta z.stanice da ne bi placali koriscenje istog na samoj stanici,a okolo stanice su se po samom centru motale prostitutke,transvestiti,homosekualci i raznorazni sumnjivi tipovi koji su "ordinirali" po parku preko puta,po okolnim ulicama i parkinzima i niko im nista nije mogao,a ne moze im ni dan danas. :(

Ja vjerujem da je ovo sto Marc kaze jedan od jacih razloga zbog kog obicni gradjanin gleda sa odobravanjem ili u krajnjem slucaju okrece glavu od cinjenice da Beograd gubi zeljeznicki saobracaj u svom centru. No, tako je svugdje u svijetu. Nigdje ljudi ne vole zeljeznicu, osim manjeg broja entuzijasta, zaljubljenika i hobista...

Vjerovatno, da se i u Londonu odrzi referendum o uklanjanju zeljeznice iz centra grada, da bi glatko prosao. I tamo se svakakav olos vrti po stanicama. Spavaju na klupama, piju, povracaju, prde i smrde. Ljudi su cesto nezadovoljni cijenom i kvalitetom usluga.

Madjutim, u svim tim velikim gradovima nema refernduma o zeljeznici vec te velike sisteme drze i njima upravljuju pojedinci, koji u zeljeznici vide izvor ekonomske moci i preduslov za razvoja grada. Zato se u zeljeznicu neprestano ulaze i veliki sistemi postaju jos veci. Trenutno je u Londonu u toku izgradnja nove dvokolosjecne linije kroz centra Londona koja ce kostati preko 15 milijardi funti i na kojoj ce se izgraditi nove stanice a nekoliko postojecih velikih jos vise prosiriti.

U Beogradu, na zalost, ne postoji takvo gledanje na rast i razvoj grada.
 
Vidim da vam je @ACR objasnio neke stvari. :kk:

Treba metro. BG železnički čvor je železnički sistem, a ne metro. Zbog toga se i uklanjaju šine iz Savskog amfiteatra (Beograd na vodi). Metro nije skup. Uzme se kredit od oko 4 - 5 milijarde Evra ili se uđe u EU pa se ta sredstva dobiju besplatno (nemorate da vratite novac) kao u Sofiji gde su izgradili veći metro od Budimpešte, a krenuli su pre 5 godina od ničega. Zahvaljujući tome što su članica Evropske unije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412867#p412867:3qlguta5 je napisao(la):
Mair » Sre Okt 26, 2016 2:31 pm[/url]":3qlguta5]Vidim da vam je @ACR objasnio neke stvari. :kk:

Treba metro. BG železnički čvor je železnički sistem, a ne metro. Zbog toga se i uklanjaju šine iz Savskog amfiteatra (Beograd na vodi). Metro nije skup. Uzme se kredit od oko 4 - 5 milijarde Evra ili se uđe u EU pa se ta sredstva dobiju besplatno (nemorate da vratite novac) kao u Sofiji gde su izgradili veći metro od Budimpešte, a krenuli su pre 5 godina od ničega. Zahvaljujući tome što su članica Evropske unije.
Izvini mair, ali od ove izjave mi se malo zamandalo u glavi.
A što se ulaska u EU tiče, tu postajem sve više i više skeptičan iz raznoraznih razloga.
Nisam protivnik izgradnje metroa, ali sam pre pristalica neke koncesije (recimo sa Kinezima).
 
Mi na autoputevima trenutno imamo kako sada kažu zvaničnici 4 milijarde evra u izgradnji autoputeva i železničke infrastrukture u Srbiji i planira se da se uzme još 2 ili 4 milijarde za remonte pruga od Niša ka Makedonoji i remonti delova pruge ka Crnoj Gori i pruga Beograd - Subotica. Takođe planira se još kilometara autoputeva. Sve se to finansira nešto od kredita Kineza i nešto od drugih međunarodnih finansijskih institucija. Dakle biće skoro 8 milijardi evra u otplati za koju godinu za infrastrukturu.
Tako da može da se uzme kredit kada se malo otplate ti krediti ili se uđe u Evropsku uniju kao što sam već objasnio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412859#p412859:g5d7y323 je napisao(la):
RioBL » 26 Oct 2016 12:51 pm[/url]":g5d7y323]
Ja vjerujem da je ovo sto Marc kaze jedan od jacih razloga zbog kog obicni gradjanin gleda sa odobravanjem ili u krajnjem slucaju okrece glavu od cinjenice da Beograd gubi zeljeznicki saobracaj u svom centru. No, tako je svugdje u svijetu. Nigdje ljudi ne vole zeljeznicu, osim manjeg broja entuzijasta, zaljubljenika i hobista...


Ово ти, Рио, уопште није тачно. Иди питај Швајцарце да ли воле железницу :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412867#p412867:3l0xc7fi je napisao(la):
Mair » 26 Oct 2016 12:31[/url]":3l0xc7fi] ....Metro nije skup....... ili se uđe u EU pa se ta sredstva dobiju besplatno (nemorate da vratite novac)..... Zahvaljujući tome što su članica Evropske unije....

....Ko ima uši da čuje neka čuje.
Jer ko ima, daće mu se
a koji nema, uzeće mu se i ono što ima....

Metro jeste skup ali jeste i potreba Bgda ali do nejga doci bez Prokopa Bgdu je teže
Ne mora po svaku cenu da se udje u EU a sam Bregzit je najčistiji dokaz
Novac se uvek vraca ,, ili na ćupriji ili na mostu,,
Nije EU obecana zemlja dembelija, svaka članica i tekakao zaradi i za sebe i za ,,klub,,

Prisup EU jeste dobar po nas al za ,,navinjanje,, treba koristiti istinite argumente
jer samo ako pravilno razumemo -dace nam se -
sa progrešnim shvatanjima (namerama) -uzece nam se-
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412867#p412867:1nb7qg2w je napisao(la):
Mair » Wed Oct 26, 2016 1:31 pm[/url]":1nb7qg2w]
Treba metro. BG železnički čvor je železnički sistem, a ne metro. Zbog toga se i uklanjaju šine iz Savskog amfiteatra (Beograd na vodi). Metro nije skup. Uzme se kredit od oko 4 - 5 milijarde Evra ili se uđe u EU pa se ta sredstva dobiju besplatno (nemorate da vratite novac) kao u Sofiji gde su izgradili veći metro od Budimpešte, a krenuli su pre 5 godina od ničega. Zahvaljujući tome što su članica Evropske unije.

Slazem se samo s prvom recenicom. A ovo ostalo...Em, metro nije skup, em dobije se dzabe kad udjes u EU... :roll: ima poslovica koja kaze "nema dzabe ni u babe".

Ja nisam ni protiv kojeg dijela pruge u BG cvoru, ili protiv postojanja neke stanice pa ni Prokopa ali sam protiv ukidanja dijelova stare pruge bas zato sto su ti sistemi skupi a nije u izgledu da ce ih Beograd tako lako dobiti. Niti da ce prosiriti zeljeznicke kapacitete, niti da ce dobiti metro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412809#p412809:1ns11hqd je napisao(la):
MarcBg » 26 Oct 2016, 09:39[/url]":1ns11hqd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412796#p412796:1ns11hqd je napisao(la):
boca-ica » Sre Okt 26, 2016 7:54 am[/url]":1ns11hqd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412734#p412734:1ns11hqd je napisao(la):
Дошљак » 25 Oct 2016 18:00[/url]":1ns11hqd]... па то је променљива категорија...


Nije promenljiva
u pitanju je oduvek bio samo Bg-duh

Mnogi koj su rodjeni ovde misle da je Prokop jedino dobar za hladnjaču jabuka
s druge strane dosta ljudi iz unutrašnjosti ipak misle da u 21.veku ne treba
ni u jednom gradu pa ni i u Bgdu žel. stanica u starom jezgru grada

Bgdu oduvek trebaju samo i samo , dobre velike prolazne i žel. i bus. stanice
:sesir:


Ne razumem se mnogo u zeleznicu,ali znam da je jedino lose to sto imamo nus pojave pored svake zeleznicke stanice...pa su se tako u centru Bg-a mogli videti ljudi koji vrse nuzdu odmah pored ili preko puta z.stanice da ne bi placali koriscenje istog na samoj stanici,a okolo stanice su se po samom centru motale prostitutke,transvestiti,homosekualci i raznorazni sumnjivi tipovi koji su "ordinirali" po parku preko puta,po okolnim ulicama i parkinzima i niko im nista nije mogao,a ne moze im ni dan danas. :(

Ko je prolazio cesce tuda ili pak studirao ekonomiju zna o cemu govorim...uzasni i jezivi prizori za videti u krugu dvojke,dakle samom centru jednog glavnog grada.

Verovao ili ne tako je svuda po evropi. Briselski "red light district" se nalazi tik uz stanicu Brussels - Nord. Okolina naše stanice je tržni centar u odnosu na okolinu frankufrtske, u Pragu oko stanice spavaju "čudni" ljudi, Berlinu takođe itd, itd.

Ljudi koji putuju vole železnicu, ne postoji prijatniji način putovanja, čak i u Srbiji. Ljudi koji žive u okolini stanica i pruge, ne vole železnicu jer je bučna, okuplja razne ljude u okolini itd. Treba naći neki balans između ta dva.

Železnicu (pogotovo našu) vrlo često koriste mladi bekpekeri na proputovanju Evropom, ono što nepovratno gubimo izmeštanjem stanice u Prokop jeste da oni mogu od stanice do hostela da stignu peške. Prokop je sam po sebi na lošem mestu, ali ono što je još bitnije Prokop nije osmišljen za ovakav Beograd, Beograd bez metroa.
 
Jedan od propusta na Prokopu je
to sto nema one uske bajs-trake na krajevima stepeništa
kako bi se mogao bicikl spustiti ili izgurati sa perona
Super je to sto rade pristupnice da može se lako bajsem stici ii otici
ali izaci ili uči u samu stanicu je teška muka :(

ilustracije radi - situaciju kada ,,on i ona,, izadju iz voza na Prokopu
ako ,,on,, nije bilder ,,puko je ko zvečka,, jer kako ce oba bajsa
da iznese gore a nema za guranje :laugh:
a ako neko vozom dodje i sa decom sa bajsevima, pretvara se u horor izlet

Prokop je dobro polazište za bajs ture do Topčidera, Košutnjaka , Ade i Avale .... :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412859#p412859:1ua2wjhk je napisao(la):
RioBL » Sre Okt 26, 2016 1:51 pm[/url]":1ua2wjhk]

Ja vjerujem da je ovo sto Marc kaze jedan od jacih razloga zbog kog obicni gradjanin gleda sa odobravanjem ili u krajnjem slucaju okrece glavu od cinjenice da Beograd gubi zeljeznicki saobracaj u svom centru. No, tako je svugdje u svijetu. Nigdje ljudi ne vole zeljeznicu, osim manjeg broja entuzijasta, zaljubljenika i hobista...

Hvala na odgovoru...kada prolazim krajem pored Z.Stanice to je da te uhvati jeza.

Preko dana, migranti koji su se uselili u kostur zgrade u Gavrila Principa koja nikad nije ni zavrsena, razapeli kanap pa suse ves, a kad prodjes pored oseca se smrad urina i amonijaka.

Da ne pominjem zgradu preko puta stanice na uglu Karadjordjeve i Mihaila Bogicevica.

Tokom veceri se stvari vec menjaju na gore...Ulice su tamne, slabo osvetljene, atmosfera tmurna i tuzna, a prostitutke i transvestiti ohrabreni najezdom migranata i ostalih "putnika namernika" obigravaju po kraju do kasno u noc nadajuci se svemu i svacemu.

A sto se mirisa(smrada) urina tice, ubedljivo najjaci smrad koji sam ikad osetio je bio dok sam prolazio kroz garazu preko puta autobuske stanice, kod ekonomskog fakulteta.

Taj kraj je sam centar grada, krug dvojke, a nazalost, nece se dovesti u red dok god se autobuska i z.stanica ne isele i dok nekom iz vlasti ne zasmeta drasticna razlika izmedju tog dela i buduceg dela Beograd na vodi koji stoje tik jedan do drugog.

To upravo vidimo na primeru Karadjordjeve ulice. Setili su se da renoviraju ceo niz fasada tek sada, kada su shvatili da ne ide da grade novo setaliste a da onaj ko se tuda seta gleda ruine od zgrada koje se obrusavaju.
 
Vrh