Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Зна ли се када се наставља следећа фаза?
 
Зашто дајбоже? Треба провући друмску инфраструктуру и тролејбус до плоче.
 
Mislim da je biciklistkinja mislio na arhitekturu stanice koja nit smrdi nit mirise pa otud i takav njegov komentar.
 
У томе се слажем. Али инфраструктурно повезивање је кључно питање за ову станицу, и без те фазе Прокоп нема будућност.
 
Децо, нисам баш најбоље пазио на часовима, али сам стекао утисак да крак Прокоп-Раковица баш и није у функцији. У чему је проблем? Уколико је ту проблем сасвим сам сагласан са Бициклисткињом у смислу изградње "Главне" железничке станице. У мојим размишљањима Прокоп ми никако није легао где треба и станица Нови Београд ми је много већи кандидат за главну железничку станицу. У том правцу би требало испитати могућност коришћења моста Преко Аде за повезивање са Топчидером и даље. Наравно само за путнички саобраћај. Теретни саобраћај преусмерити на Остружнички и будући Винчански мост. Мишљења сам да ће тролејбус (тролебус) мало допринети развоју Прокоп станице. Сваког дана када се враћам са посла сусрећем аутобус бр 36 у Немањиној улици и још нисам приметио путнике у њему.

На плочи Прокопа се може саградити нека нова хала за атлетику или неке егзотичне спортове који не захтевају велики простор. Само немојте градити терен за хокеј, клизање или карлинг, бојим се да ће то направити нове проблеме са кондензом на пронима.
 
Dedinjski tuneli (krak ka Rakovici)su u funkciji samo sto trenutno nema redovne linije koja bi ih koristila. Trenutno se najviše koriste za teretni saobraćaj ka Pančevu,lokomotivske vožnje,i agencijske vozove "Optima".
 
Stanica u prokopu je sasvim odgovarajuća, nijedna druga tu ne može da pomogne. Sav saobraćaj ka jugu ide kroz taj "Dedinjski" tunel i stvarno treba biti maliciozan pa pisati da je taj tunel ka Rakovici ispod Dedinja izvan upotrebe.
 
Како мислиш "сав саобраћај према југу иде кроз Дедињски тунел"?? Је л иде брзи за Ниш и за Бар туда?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382113#p382113:1aarbffu je napisao(la):
spatiotecte » 19 Apr 2016 12:07 pm[/url]":1aarbffu]Pa zar ga ne koristi Beovoz?
Koji beovoz? Taj pojam kao takav više ne postoji! A i nema vise ni jedne linije koja prolazi kroz njih. Vozovi za Valjevo,Mladenovac,Požarevac i Makiš ne saobraćaju u ovom redu vožnje kroz Vukov spomenik,K.Park i Prokop.
Mair,lepo sam napisao sta trenutno saobraća na delu od rasputnice G(garaža plavog voza)do Prokopa i ka Pančevačkom mostu(odvajanje u tunelima na rasputnici Dedinje).
 
Od stanice u prokopu ide sav saobraćaj ka jugu kroz taj tunel. Sada će te da mi kažete da sa prokopa ima samo jedan voz ka Novom Sadu, a da Beograd - Niš ide sa stare stanice i pored Sajma. Da bi onda maliciozno bilo napisano kako eto treba voz da ide sa Novog Beograda, jer eto taj tunel ispod Dedinja se slabo koristi?
Kada se prebaci sav saobraćaj na prokop kretaće ka jugu i prolaziti kroz taj tunel, čak i da polazi iz Zemuna ka Nišu.
 
U redovnom putničkom saobraćaju Prokop trenutno koristi BG:VOZ i dva para IR ka Novom Sadu. Odakle ti to da sa Prokopa bilo šta kreće ka jugu???
 
Znam @mvbg1, i nisam to ni napisao, nego pošto će saobraćaj uskoro da se prebaci na prokop onda stvarno postavljati pitanje o tom "Dedinjskom" tunelu kao nedovoljno upotrebljnom u ovom trenutku je ipak kratkoročno sagledavanje.
Da se prodao Telekom Srbija sada bi mogil da počnu radovi na gornjoj konstrukciji (kota 105), ali evo i bez toga uz neki kredit može da se završi kompletna stanica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382121#p382121:32l4hzmh je napisao(la):
mvbg1 » 19 Apr 2016 01:08 pm[/url]":32l4hzmh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382113#p382113:32l4hzmh je napisao(la):
spatiotecte » 19 Apr 2016 12:07 pm[/url]":32l4hzmh]Pa zar ga ne koristi Beovoz?
Koji beovoz? Taj pojam kao takav više ne postoji! A i nema vise ni jedne linije koja prolazi kroz njih. Vozovi za Valjevo,Mladenovac,Požarevac i Makiš ne saobraćaju u ovom redu vožnje kroz Vukov spomenik,K.Park i Prokop.
Mair,lepo sam napisao sta trenutno saobraća na delu od rasputnice G(garaža plavog voza)do Prokopa i ka Pančevačkom mostu(odvajanje u tunelima na rasputnici Dedinje).
Pitanje je zapravo sto nema najavljene druge linije BG:Voza?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382129#p382129:3bd3qbqv je napisao(la):
Mair » 19 Apr 2016 01:36 pm[/url]":3bd3qbqv]Znam @mvbg1, i nisam to ni napisao, nego pošto će saobraćaj uskoro da se prebaci na prokop onda stvarno postavljati pitanje o tom "Dedinjskom" tunelu kao nedovoljno upotrebljnom u ovom trenutku je ipak kratkoročno sagledavanje.
Da se prodao Telekom Srbija sada bi mogil da počnu radovi na gornjoj konstrukciji (kota 105), ali evo i bez toga uz neki kredit može da se završi kompletna stanica.
Eeee tako već možeee... :wink:
Oba tunela su u upotrebi i brzina kroz njih je 70km/h.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382101#p382101:1cfyna2x je napisao(la):
Čika Brana » Tue Apr 19, 2016 11:53 am[/url]":1cfyna2x]Децо, нисам баш најбоље пазио на часовима, али сам стекао утисак да крак Прокоп-Раковица баш и није у функцији. У чему је проблем? Уколико је ту проблем сасвим сам сагласан са Бициклисткињом у смислу изградње "Главне" железничке станице. У мојим размишљањима Прокоп ми никако није легао где треба и станица Нови Београд ми је много већи кандидат за главну железничку станицу. У том правцу би требало испитати могућност коришћења моста Преко Аде за повезивање са Топчидером и даље. Наравно само за путнички саобраћај. Теретни саобраћај преусмерити на Остружнички и будући Винчански мост. Мишљења сам да ће тролејбус (тролебус) мало допринети развоју Прокоп станице. Сваког дана када се враћам са посла сусрећем аутобус бр 36 у Немањиној улици и још нисам приметио путнике у њему.

На плочи Прокопа се може саградити нека нова хала за атлетику или неке егзотичне спортове који не захтевају велики простор. Само немојте градити терен за хокеј, клизање или карлинг, бојим се да ће то направити нове проблеме са кондензом на пронима.

Koliko ja znam ne rade skretnice prema Rakovici. Samo jednom stranom moze da se vozi.
 
Neki bi ovde prodavali telekom da slupaju pare u prokop. Ništa destruktivnije nisam pročitao.


Ako ne znate šta treba, uradite suprotno od onoga što piše mair.

Послато са B1-810 уз помоћ Тапатока
 
Ako je Telekom Srbija vredi 800 do 900 miliona evra, a za završetak stanice je potrebno oko 35 milona evra sa sve tržnim centrom i pristupnim saobraćajnicama. Šta tu ima loše kao predlog?

Davne 1996 god. prodat je PTT tako što je deo za telekomunikacije izdvojen u preduzeće Telekom Srbija AD i 70% su kupili Italijani i Grci u odnosu 40% Italijani i 30% Grci svog udela u Telekomu Srbija AD. Dok je pošta ostala državna. Tada se posle dugo vremena ponovo pojavljuju ulične govornice, ali prvi put sa karticama, novi računi za plaćanje i mnogo toga boljeg.
Od tog novca Milošević je pored svega što je finansirao (krijumčaranje oružja, penzije, plate, izbore...), nastavio radove na novoj zgradi banke na Slaviji, danas je to NBS, Beogradskoj areni, novoj glavnoj železničkoj stanici "Beograd centar" u prokopu, stigao do kote 105. 2000 god. i krenuo u izgradnju hotela "Jelen" sa licencom Hyatt Regency na planini Crni vrh. Taj projekat su kasnije nastavila da finansiraju javna preduzeća do decembra 2000 god. Mislim da čak i hram Sv. Save dobija prozore u tom četvorogodišnjem preiodu.

Dok je danas premijer obećao ako proda Telekom Srbiju AD da će novac uložiti u infrastrukturu koridora (ostao je železnički koridor da se završi) kroz Srbiju. Šta tu ima loše kao predlog?
 
Možda nisi znao, ali sam premijer je rekao prošle godine da ako proda Telekom Srbiju da će novac uložiti u infrastrukturu i jedan deo u završavanje ove stanice. Telekom Srbija nije prodata, tako da sada tražimo novac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382289#p382289:23vk0p4v je napisao(la):
Mair » Wed Apr 20, 2016 1:46 pm[/url]":23vk0p4v]Možda nisi znao, ali sam premijer je rekao prošle godine da ako proda Telekom Srbiju da će novac uložiti u infrastrukturu i jedan deo u završavanje ove stanice. Telekom Srbija nije prodata, tako da sada tražimo novac.

To je samo medijska manipulacija zar ti verujes u to?
 
rekao je i to da ce se ako se proda Telekom izgraditi Nacionalni stadion, bolice, skole.... Od Telekomovih para ne zna se sta ce pre
 
Nije to medijska manipulacije već je on sam rekao na konfereciji ili prilikom susreta sa novinarima dok je obilazio radove ili u zgradi vlade.

@Kolega2357
Otprilike to je bilo negde malo kasnije od tvoje registracije na ovaj forum. Čak se ovde povela rasprava oko Telekoma Srbije. Ima na prethodnim stranama ove teme.
 
Vrh