Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Sta je pocelo? Spatio kakav je to stav, jel ti drago ili?

Mislim ako postoji problem treba da se resi a ne da se likuje pod uslovom da je od vode i kapljanja. Nadam se da ce sve protivnike prokopa kao glavnog cvorista i glavne stanice vreme demantovati. Meni nikada ne bi bilo drago da otpada i ova jedna plocica sa zida cak i na nekoj stanici koju ne smatram bitnom ili bilo kojim javnim objektom u gradu a koji koristimo.
 
Igore, nije niko zlurad.

Ni meni se ne sviđa što stradava ovo što je napravljeno na Prokopu nakon samo par sedmica, jednako kao što mi se ne sviđa što propadaju sve ostale stanice u Srbiji vec nekoliko decenija. I ovo propadanje na Prokopu nije zbog kondenzacije, vode i "sezonskih pojava koje će se rjetko dešavati" već zbog ljudske gluposti i pohlepe. Naravno, to je najteže prihvatiti a najlakše je okriviti "više sile".

Na Prokopu se ne gradi željeznička stanica, već "Beograd na vodi". Zato i imate problem s vodom na Prokopu.
 
Ovo može da predstavlja ozbiljan problem,trebalo bi da skinu ploče i pločice i da se odradi hidroizolacija ponovo.
 
Kaда сам пролазио Прокопо пре пар недеља, радници су баш скидали неке плочице, и било је свуда фине прашине.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372387#p372387:1eilqqdb je napisao(la):
Igor » 20 Feb 2016 03:40 am[/url]":1eilqqdb]Sta je pocelo? Spatio kakav je to stav, jel ti drago ili?

Mislim ako postoji problem treba da se resi a ne da se likuje pod uslovom da je od vode i kapljanja. Nadam se da ce sve protivnike prokopa kao glavnog cvorista i glavne stanice vreme demantovati. Meni nikada ne bi bilo drago da otpada i ova jedna plocica sa zida cak i na nekoj stanici koju ne smatram bitnom ili bilo kojim javnim objektom u gradu a koji koristimo.

Nije mi drago uopste Igore!
Da razjasnim moj komentar koji se odnosio na odrzavanje, tj na izvedene radove a ne na likovanje i urusavanje prokopa.
Kad kazem pocelo je, prvenstveno sam mislio na kvalitet radova za koji ne znamo da li je uradjen kako treba ili ne, s'obzirom da je izveden kako bi se otvorila sto pre stanica od strane politicara.

Nisam pristalica Prokopa u smislu da postane glavna stanica grada ali sam za to da se on dovrsi uprkos svim svojim manama.
Naravno nadam se da ce on i posle 10 godina izgledati kao sad ali to ce zavisiti od zeleznica Srbije i njihovom ophodjenu prema istim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372406#p372406:7pfmu797 je napisao(la):
milos.tro » Sat Feb 20, 2016 9:58 am[/url]":7pfmu797]Ovo može da predstavlja ozbiljan problem,trebalo bi da skinu ploče i pločice i da se odradi hidroizolacija ponovo.

Ponovo? Koji bi to put bio?

Trebalo je davnih dana podići krov na ploči. Montažni, ravni, kosi, svejedno. Nešto jeftino, ali što bi osiguralo perone i kolosjeke od propadanja, kao i armirano betonsku konstrukciju. Pa kad se jednog dana steknu uslovi za izgradnju na ploči onda dići krov i graditi dalje. Ovako se ova ploča svako malo natapa, beton propada, a armatura u njemu korodira.
Ovako se dovodi u opasnost, ne samo ugrađena oprema ispod ploče, na peronima i kolosjecima, već i fizičke i statičke karakteristike čitave konstrukcije.

Šta ako se pojavi problem u finansiranju pa i u narednih 20 godina ništa ne bude izgrađeno na ploči? Koliko će se puta morati mjenjati hidroizolacija? Hoće li se stanica morati renovirati i prije nego se izgradi?
 
Pa RioBL nije to smak sveta. Ima zemljotresa katstrofalnih razmera, oluje koje devastiraju aerodrome i zeleznicke stanice, cak i vulkanskih erupcija koje su sravnali gradove pa se opet sve izgradilo. Na primer je hurikan sendi u Nju Jorku ometao grandju nove zeleznicke stanice na Ground Zero, pa je usla morska voda u celu izgradenju stanicu i kompletno korodirala tehnicki uredaj. Posle godinu dana vadenja svih elektricnih prostrojenja pocelo se od pocetka. Da li ce ovo malo kapljanje ometati je samo episodicna prica, na kraju se par ploca vade i to je to. Nije to sada eksistencijalni problem i vracarati da je problem iste velicine kao sto je to bio u Nju Jorku. Inace ce se tamosnja stanica otvarati u martu, pa se dobro zavrsilo. U ostalom sa kojom potrebom sve treba komentarisati tolikom negativnom energijom, nista u realnom zivotu nije zavrseno, nejmanje mi sami.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372387#p372387:12mb5qz9 je napisao(la):
Igor » 20 Feb 2016 03:40 am[/url]":12mb5qz9]Nadam se da ce sve protivnike prokopa kao glavnog cvorista i glavne stanice vreme demantovati.


Неће их време демантовати. Што се грбо роди, време не исправи (Валтазар Богишић) :wink:
 
Поглед на Прокоп из Прокупачке улице
izvor:Gagijeva železnica
 
Пантограф":y0idl61i je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372387#p372387 je napisao(la):
Igor » 20 Feb 2016 03:40 am[/url]":y0idl61i]Nadam se da ce sve protivnike prokopa kao glavnog cvorista i glavne stanice vreme demantovati.


Неће их време демантовати. Што се грбо роди, време не исправи (Валтазар Богишић) :wink:

Ne bih se kladio na to sto tvrdis ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Rano je poceo da propada prokom
Cbu8ZnUWIAAKIxb.jpg
 
Sto je brzo to je i kuso tako bjese kad se radi navrat nanos
Ili su to mozda crvene vrpce za presjecanje za svecano otvaranje :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372803#p372803:1nfgrgoj je napisao(la):
direktor » 22 Feb 2016 09:31 pm[/url]":1nfgrgoj]Sto je brzo to je i kuso tako bjese kad se radi navrat nanos
Ili su to mozda crvene vrpce za presjecanje za svecano otvaranje :vops:

To je bila sustina mog komentara iznad
 
Bio sam na prokopu tudej. Klinac sam, ali sam emocionalno vezan za isti, doduše pocepano za pozitivno i negativno, postaviću sutra utiske jer provedoh dobrih dva sa oko stanice večeras po mraku ko neki manijak. Do tada evo jedne slike koje je loša i mutna ali mi oslikava trenutno stanje prokopa.

 
брука и срамота за горе приказана оштећена односно квалитет радова.мене је срамота...наравно као да се ништа није десило...идемоооо
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372777#p372777:3pumz6fd je napisao(la):
tripko » 22 Feb 2016 08:57 pm[/url]":3pumz6fd]Rano je poceo da propada prokom
Cbu8ZnUWIAAKIxb.jpg


Kuca bez krova uvek prokisnjava :grand:
 
Izgleda da ce radovi poceti u prvoj nedelji marta. Vise nece moco i Prokop da se ulazi sa ploce na 2 peron nego ce morati kroz pothodnik. Naravno onaj glavni ulaz u stanicu nece biti zatvoren.
 
Koji radovi ce poceti budi malo precizniji posto nisu navatali pare bar se nisu pohvalili ni izabrali izvodjaca nista
 
Radovi nikako ne mogu da počnu u prvoj nedelji marta, jer na sajtu Beolanda, u javnim nabavkama stoji obaveštenje o produžetku roka za dostavljanje ponuda, koji je sada 15.03.2016. :)
 
Prokop posle 20 dana
Posted on februar 23, 2016 by opetnaistommestu
https://opetnaistommestu.wordpress.com/ ... e-20-dana/

Nerado pišem ovaj post. Dvadeset dana je prošlo od onog teksta koji je imao zapaženu čitanost i koji je prenošen na domaćim forumima i socijalnim mrežama. Kada sam pisao taj tekst pokušavao sam da budem suzdržan da neko ne bi shvatio da pišem jer sam ostrašćen i da pripadam nekoj političkoj opciji. Ljudi tako shvataju bilo kakav pokušaj kritike ili pohvale, a zapravo je stvar mnogo jednostavnija – stanicu Prokop koristim svaki dan i imam lični interes da ona funkcioniše, da bude kvalitetno izgrađena i da ne bude havarija zbog kojih će nadležne službe zatvarati stanicu. Mislim da je lični interes pojedinca u kontekstu kvalitetnijeg života jako bitan, a u našem društvu zanemaren okidač koji motiviše građane da ličnom akcijom aktivno učestvuju u kreiranju sopstvenog okruženja i uslova življenja.

Dobro se sećam dana kada sam zakasnio na posao jer je stanica zatvorena tako da su putnici neometano mogli da siđu do perona i da čekaju 15 minuta (interval saobraćanja BG voza) pa još 15 minuta dok im nešto nije postalo sumnjivo, jer nigde nije bilo obaveštenja da stanica od tog jutra prestaje sa radom. To je desilo leta gospodnjeg 2015. godine. Tek posle par meseci sam uspeo da saznam da se stanica otvara ne ranije nego u januaru sledeće godine. I danas dozvoljavam opciju da sam bio nesposoban da nađem vidljivu informaciju o zatvaranju stanice. Ako je tako – mea culpa. Ako nije, to je loš potez onih koji su za to dobili platu. Onda je stanica 26. januara 2016. pušten u rad. I to kako! Zastave i videobim! Dobro, ‘ajde… Neka im, samo da to najzad bude okej. Može i crni đavo da je otvori (eeerm…), samo da mogu da je koristim. Nikada nisam bio alergičan na pohvale za dobar posao, nije bitno ko ga je uradio. I obrnuto. Zato sam i pisao o Prokopu onomad.

I sad, 22. februara 2016. godine sam svojim očima video ono što sam video pre neki dan na tviteru. Prokop je počeo da se raspada. U pitanju je, najverovatnije, problem sa hidroizolacijom u najnižim delovima građevine, u podzemnim prolazima koji povezuju perone:
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Nisam razočaran po partijskoj liniji jer nisam član SNS-a. Nisam ni oduševljen po partijskoj liniji jer nisam član neke (o)pozicione stranke. Smoren sam po ljudskoj liniji jer se još jednom pokazalo da ovde posao ne može da se uradi kako bi trebalo jer /neki razlog/ i to direktno doprinosi smanjenju kvaliteta mog života. Zamislite se malo i setite se svih stvari koje ne funkcionišu i zbog toga vam je život manje lagodan nego što bi mogao da bude. Mislim na sistemske stvari za čije funkcionisanje neko prima platu na lokalu, na republičkom nivou i svim nivoima između. I niko ne može da ponudi objašnjenje zašto /to/ ne funkcioniše, ni šta bi trebalo da se desi da /to/ počne da funkcioniše.

Zato sad apelujem na sve vas koji ste stručni da kažete nešto, da pokušate da objasnite da li se ovakve stvari dešavaju zbog ljudske greške ili su u pitanju otežani uslovi izgradnje. Da li je u pitanju greška tipa – jednom je neko pogrešno procenio pa je nepovratno napravljena šteta – ili je u pitanju serija loših odluka i pogrešnih procena? Napišite članak. Ako nemate svoj blog pozivam vas da to napišete ovde. Kažite nešto jer ste samo vi legitiman autoritet. Ako vi ćutite neko drugi će tumačiti nešto u šta se ne razume i ostali će mu verovati, a tako se stvara lažna slika stvari na osnovu koje pojedinci donose sud o tome šta je dobro a šta ne. Tako se veruje u vile i veštice, u rasnu ili nacionalnu superiornost, u nepogrešivost pojedinaca… Tako se počinje sa predavanjem sopstvene sudbine u ruke nekoga drugog jer se pogrešno veruje da taj neko zna šta radi.

A na vas koji niste stručni apelujem da razmišljate kritički i da razvijate sposobnost da prilazite ovakvim (i svim ostalim) pitanjima na promišljen način. Tako će pitanja vezana za neku temu ići dublje od „iz koje stranke“. Jer, ako se čovek dobrovoljno svede na 2D entitet čije su dimenzije „uvek i samo protiv onih“ i „uvek i samo za ove“ to više nije čovek nego pano za lepljenje predizbornih plakata. Ne svodite sebe na to nego razmišljajte svojom glavom.
 
Dobar tekst tj neostrascen ;)

Inace sto sam duze gledao fotografije sve mi vise na pamet pada da mozda problem nije od vlage vec nekih instalacija ispod ovih bocnih ploca koje deluju kao da su namerno podignute zbog neke intervencije dodatne a ne da su se same odvalile ili rasklimale.
 
Meni ova rupa izgleda poprilično duboko:
Pogledajte prilog 2
i podseća me na ovu situaciju u Gandijevoj kod stajališta 82 (problem je bio sa vodovodom ili kanalizacijom ,negde je curilo)
Pogledajte prilog 1

Igore da li možda imaš informaciju da li su tu negde postavljane cevi za vodovod,kanalizaciju?
 
Vrh