Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Delija":1srsdf8w je napisao(la):
spatiotecte":1srsdf8w je napisao(la):
Ma mi smo i sa novim i sa starim cvorom teska sirotinja u odnosu na druge evropske gradove.
Kad ce ovi debili iz gumenjare da shvate da treba da bude samo jedan jedini cvor koji ce se vremenom siriti i modernizovati.

Ми смо са старим и новим железничким чвором (под условом да се одржавају како треба и искористе на ваљан начин) европски "горњи дом" по питању железничке инфраструктуре (нерачунајући метро). Градска железница је нешто што неке европске престонице као што је Париз, тек сада озбиљно развијају.

Ovaj kako da ti kazem...
Pariz ima 5 linija gradske zeleznice koje idu pod zemljom kroz centar pariza i preko 10 prigradskih linija.

I sve to postoji mnogo davno pre nego sto je Beograd dobio Beovoz.
 
Дакле има систем већи од нашег планираног онолико колико му метро подручје има више становника. Поента је да наш железнички систем на подручју Београда довршен и упарен са старим жел. чвором не би ни најмање заостајао са сличнима по Европи. А највећим врооским прстоницама тек следује већи развој градске железнице јер се полако и у тим градовима у већој мери примећује амерички концепт исељавања средње класе из центра града.
 
url


Srazmerno na broj stanovnika mozda si u pravu.
 
spatiotecte":2omhekj3 je napisao(la):
[...Srazmerno na broj stanovnika mozda si u pravu.
Ja kolko videh
oni koj su u Parizu razmišljaju kako da im u Parizu bude još bolje
a kod nas oni koj su u Bgdu razmišljaju kako da im bude bolje al u nj. selu ...
 
Planirana dinamika radova na Prokopu, mislim da nije bilo. Bilo bi lepo Igore da je ubacis u vasu vest o nastavku radova u Prokopu. Velika je slika, pa stavljam samo mali pregled, klik na slicicu ka punoj velicini.


p.s da izvucem najbitnije. Pustanje 7 i 8 koloseka se ocekuje sredinom juna, 3 i 4 sredinom septembra, 9 i 10 krajem decembra, a planiran zavrsetak kompletne stanice sa tehnickim pregledom do kraja januara 2016
 
Nece da sklone sine kod samjam ni rampu tuda ce da ide tramvaj za obrenovac ili bg voz
 
Puste zelje...

@plecko
Realno pruga se odavno mogla premostiti, ako uzmemo u obzir da je ulaz odavno moguc samo iz pravca mostarske petlje...
Prostora za jedan polukruzni nadvoznjak ima, jer je preko puta Eurosalona veliki prazan prostor koji sluzi kao parking...
 
@Homer Jay

Zanimljiva mapa zaista, kao da je neko sumirao sve ideje sa ovog foruma :)
(autor "D. Kozomara" mi nije poznat)

- Pruga za aerodrom preko Blokova/Bezanije
- Pruga za Ostruznicu/Obrenovac preko Cukarice (Nema magistralne pruge Surcin Obrenovac preko leve obale Save)
- Pruga (metro tunel ?) Banovo Brdo-Petlovo Brdo
- Rehabilitacija starog cvora
- Naravno zavrsetak obilaznice preko Vince
- I za kraj iznenadjujuca veza Pancevacki Most - Vinca preko Ade Huje i Velikog Sela, koja valjda treba da opsluzi planiranu luku Izmedju Vince i Velikog Sela, i koju po prvi put vidim igde nacrtanu.

- Fali samo istocni krak bg:voza Prokop-Medak-Kaludjerica-obilaznica
 
Mislim da ima prateca studija uz kartu mislim da je autor radi u cipu
 
laki72":1v73f4b1 je napisao(la):
@plecko
Realno pruga se odavno mogla premostiti, ako uzmemo u obzir da je ulaz odavno moguc samo iz pravca mostarske petlje...
Prostora za jedan polukruzni nadvoznjak ima, jer je preko puta Eurosalona veliki prazan prostor koji sluzi kao parking...
ako trajno uklone prugu, koja je onda buduća funkcija nadvožnjaka kod novog mosta na Adi, svi se sećamo starog podvožnjaka kojeg zatrpaše pa se setiše da naprave dupli nadvožnjak sa po tri trake, ali čemu sad to, šta će prolaziti ispod ako se šine uklone ?
 
Ne mora da znaci, ako se projektuje moderna stanicna zgrada na ploci moze da izgleda sasvim savremeno.
 
Ovo mi deluje da ce tako soc na kraju da izgleda da je to strasno
page30.jpg


Pa me je izritiralo da probam u ps nesto da uradim. Probao sam da stubove obojom u neku jarku boju, dok bi plafon i prepostavljam pod bili beli/sivi, kao suprotnosti, odvojeni stubovima u boji. Sa belim plafonom se dobija i vise svetla, a sa stubovima u jarkim bojama prostor deluje zivlje.

page3-copy-copy.jpg
 
Da li je predvidjena ugradnja pokretnih stepenica za vezu prema platformama?
 
Jeste, predviđena je, ali ne znamo kada će da ih ugrade, verovatno u drugoj fazi radova kada se iznad bude pravila stanica.
 
Ako su postavljeni otvori na ploci za pokretne stepenice, one se mogu brzo postaviti. Vjerujem da bi to bilo dan-dva posla.
Ja se bojim da ce se za tu drugu fazu cekati jako dugo. Do januara mogu zavrsiti prostor ispod ploce (bez pokretnih stepenica) ali stanicu i pristupne saobracajnice bi se moglo otegnuti. Pogotovo ako ne odustanu od onako velike stanicne zgrade. U tom slucaju mi se cini da ce prije zavrsiti BNV nego Prokop :roll:
 
Vrh