Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Gedeon":gycxhxuc je napisao(la):
kingmanowar":gycxhxuc je napisao(la):
Jes malo cudno redjano, al ne vidim sta opeka ovde nosi?

Prokop je ceo skeletni sistem.

Opeka se ovdje koristi isključivo kao zaštita hidroizolacije koja je postavljena na betonsku konstrukciju. Često se za to koriste i siporeks blokovi. Ovdje opeka ništa ne nosi, ona samo odvaja zemljanu ispunu od hidroizolacije pa vjerojatno i nije bitno koliko je kvalitetno postavljena.


To je i meni prvo palo na pamet, ali:

1. opeka se u tom slucaju uvek stavlja na kant (na kratku stranu, radi ustede)
2. ovde je objekat sa obe strane izolacije, pa me to buni
3. ovakav slog je vrlo nameran, opeka se slaze na temelje, dakle ravnu podlogu. cudno mi je da je ovo zastita HI.
 
Igor":2itb5kvs je napisao(la):
Prokop ce biti zavrsen kada bude zavrsena stanicna zgrada i pristupne saobracajnice.

Tako je, a železnica iz Savskog amfiteatara izmestena, kada se zavrsi TPS Zemun i TPS Makiš.
 
drum1":2s59iykp je napisao(la):
Igor":2s59iykp je napisao(la):
Prokop ce biti zavrsen kada bude zavrsena stanicna zgrada i pristupne saobracajnice.

Tako je, a železnica iz Savskog amfiteatara izmestena, kada se zavrsi TPS Zemun i TPS Makiš.


Ондак ће мо га градемо још четрес годна
 
drum1":3irt0gzc je napisao(la):
Gedeon":3irt0gzc je napisao(la):
kingmanowar":3irt0gzc je napisao(la):
Jes malo cudno redjano, al ne vidim sta opeka ovde nosi?

Prokop je ceo skeletni sistem.

Opeka se ovdje koristi isključivo kao zaštita hidroizolacije koja je postavljena na betonsku konstrukciju. Često se za to koriste i siporeks blokovi. Ovdje opeka ništa ne nosi, ona samo odvaja zemljanu ispunu od hidroizolacije pa vjerojatno i nije bitno koliko je kvalitetno postavljena.


To je i meni prvo palo na pamet, ali:

1. opeka se u tom slucaju uvek stavlja na kant (na kratku stranu, radi ustede)
2. ovde je objekat sa obe strane izolacije, pa me to buni
3. ovakav slog je vrlo nameran, opeka se slaze na temelje, dakle ravnu podlogu. cudno mi je da je ovo zastita HI.

1. Ako bolje pogledaš, vidi se da je stavljena na kant
2. Vidi se i hidroizolacija, crno iznad opeke. Očito dolazi ispuna od zemlje, a zato jer...
3. Ovdje je iza vjerojatno stepenište, pa zato temelji idu "ukoso". Zbog toga i opeka ide ukoso.
 
Gedeon":14g0irbt je napisao(la):
drum1":14g0irbt je napisao(la):
Gedeon":14g0irbt je napisao(la):
kingmanowar je napisao(la):
Jes malo cudno redjano, al ne vidim sta opeka ovde nosi?

Prokop je ceo skeletni sistem.

Opeka se ovdje koristi isključivo kao zaštita hidroizolacije koja je postavljena na betonsku konstrukciju. Često se za to koriste i siporeks blokovi. Ovdje opeka ništa ne nosi, ona samo odvaja zemljanu ispunu od hidroizolacije pa vjerojatno i nije bitno koliko je kvalitetno postavljena.


To je i meni prvo palo na pamet, ali:

1. opeka se u tom slucaju uvek stavlja na kant (na kratku stranu, radi ustede)
2. ovde je objekat sa obe strane izolacije, pa me to buni
3. ovakav slog je vrlo nameran, opeka se slaze na temelje, dakle ravnu podlogu. cudno mi je da je ovo zastita HI.

1. Ako bolje pogledaš, vidi se da je stavljena na kant
2. Vidi se i hidroizolacija, crno iznad opeke. Očito dolazi ispuna od zemlje, a zato jer...
3. Ovdje je iza vjerojatno stepenište, pa zato temelji idu "ukoso". Zbog toga i opeka ide ukoso.

Za kant, bravo! Nisam gledao dovoljno
Za izolaciju isto!
Temelji stepenista ne idu ukoso nikad, koliko je meni poznato. I dalje me cudi izolacija posred objekta

Tapatalk
 
Za koliko planiraju ovu drugu fazu da urade, za narednih 40 Godina?
Treba samo iseliti celo Malesko brdo, koliko tu ima kuca, kucica, baraka, sta ce sa tim ljudima, a ne nesto drugo...
Planiraju li neku zvucnu izolaciju, ipak je stanica sa dve strane okruzena naseljima?
 
Gde ces bolju zvučnu barijeru od betonske ploče debele pola metra. :-D
 
21.3.
1) Ploča na koti 105
Izvode se radovi na popravci hidroizolacije (Fazom 1 je predviđena samo hidroizolaciona zaštita armirano betonske ploče na koti 105. U sklopu naredne druge faze Stanica će biti pokrivena a na ploči će biti izgrađena stanična zgrada a ukoliko bude interesovanja biće izgrađeni i poslovno-komercijalni sadržaji):
p3201705.jpg

p3201761.jpg

p3201711.jpg

Radi se na provlačenju pristiglih kablova:
p3201742.jpg

p3201744.jpg

p3201720.jpg


Nabavljen je elastični pričvrsni pribor "PANDROL tip VIPA", skladišten je na ploči na koti 105 i spreman je za ugradnju na 7. i 8. kolosek:
Ovde možete pogledati/preuzeti autorski tekst (iz maja 2010. godine) glavnog inženjera Beogradčvora Dragobrata Minića: "Kolosek na armirano betonskoj ploči" .
O uspešnoj primeni (po prvi put na železničkoj mreži Srbije) pričvrsnog pribora "Pandrol" za 5. i 6. kolosek na AB ploči u železničkoj stanici Beograd Centar pisano je u stručnom časopisu "TRACK REPORT - The Jurnal of Pandrol Rail Fastenings 2011 (England)".
p3201727.jpg

p3201730.jpg


2) Koridor koloseka 7 i 8 (ka senjačkom tunelu):
Preko "Geotekstila" je nanet je peskovito-šljunkoviti sloj debljine 7-10cm:
p3201924.jpg

p3201926.jpg

Raspoređene su šine po armirano-betonskoj ploči koloseka 7 i 8 i sve je spremno za montažu pristiglog elastičnog pričvrsnog pribora:
p3201918.jpg

p3201937.jpg

http://www.beogradcvor.rs/aktuelno/52.html
 
mvbg1":1as0dhd0 je napisao(la):
Gde ces bolju zvučnu barijeru od betonske ploče debele pola metra. :-D

Radim nedaleko odatle i cesto prolazim oko stanice i moze se reci da nivo buke od vozova nije mali- koji se pruza od otvorenog dela stanice, tj.od strane koja ''gleda'' na autoput... Jedino ako ne planiraju i taj deo da zatvore kada zavrse ove koloseke...
Inace radi se fino, cini mi se da cak i nocu rade nesto, premestaju i sl.
 
Da nije lose pogotovo kada se veca povrsina uradi. Bice zanimljivo videti kako ce plafonski spusteni deo uraditi samo da ne bude ono sto smo kacili kao ranija privremena resenja.
 
^^ Zanimljivo je da koriste rucnu hidraulicnu presu. Ista tehnologija kao hidraulicne dizalice za kola kod automehanicara.
 
ispravite me ali meni se cini da je ovo granit. Ne volim te granite, a mislim i da je to dosta skupa stvar. Mada ima raznih kamenja raznih cena. Nadam se da je nas kamen.
 
ovaj granit je gola beda u odnosu na mermer i po ceni i po izgledu,parlela belim plocicama u bolnici ili mesari,cevi ne bi ni da komentarisem.MEGA RUZNO!!
kapiram ja da je prokop ogromna povrsina al dajte malo kreativnosti,tolike stanice po svetu,i da ukradete neku foru ne bi bilo lose
 
Meni sasvim fino izgleda a pre svega je bitno da je trajno i jednostavno za odrzavanje.
 
Zar granit nije dosta tvrdji od mermera?
Takodje, kada sam jurio 'gazista' za stepeniste, koliko mi se cini granitna su bila skuplja. (?)
 
naravno.


pitaj kod kamenoresca kolko su mermerni, a kolko granitni spomenici.

takođe, pitaj ga šta misli o kvalitetu jednih, a šta drugih.


ne znam čemu ovakav komentar člana ZvezdaracMare.

rekao bih da je zlonameran.
 
Dobro izgleda,nadam se da ce izgledati svetlije kad se zavrsi sve.
 
Управо. Осветљење је овде 50% естетике унутрашњости станице. Чак и у овом огољеном стању да је станица адекватно осветљења изгледала би много боље.
 
Vrh