Šta je novo?

Šta jedemo?

Ja mnogo volim jaja iz meka za doručak 😄 Nešto im rade, neki zejtin, nešto dodaju na onu super hrskavu zemičku i jednostavno mi u Meku bude bolji ukus nego kad ih sam ispržim...

Mnogo sam navučen na mek evo i danas ga jedem ceo dan, čikenburgeri za doručak, nagetsi i rebrasti pomfrit za ručak... Ne znam zašto al u Meku i KFC bih mogao da se hranim svaki dan... Znam da je to uglavnom dno hrana, ali na meni spolja se ne vidi, a krvni sudovi iznutra, ko zna kakvi su mi... 🙂
 
Naravno da je u meku bolji ukus kad je sve hemija i trans-mast. U svakom slučaju ako imaš gde potrošiti i nije neki problem ako jedeš i zdravije. Generalno ne postoji hrana koja te čini debelim, postoji samo količina.
 
To si skroz u pravu... bitno je da makar potrošim sve te kalorije... i u tome uspevam...
 
Nije čak ni neka specijalna hemija, već običan šećer dodat u količinama koje nam nisu potrebne u skoro svaki kupovni proizvod.

I g***o je slatko ako ga dovoljno zašećeriš.
 
Обичан шећер и није тако велико зло.
Зло је фруктозни сируп који се ставља у индустријске производе.
 
Takodje i pojacivaci ukusa
 
Обичан шећер и није тако велико зло.
Зло је фруктозни сируп који се ставља у индустријске производе.
Tako je, nisam se dobro "odrazio". Odavno već tvrdim da je beli šećer stigmatizovan, i da tu nema ništa loše dok se koristi u preporučenim dozama.
A cela priča oko fruktozno sirupa je već odavno objašnjena, ali ljude mrzi da čitaju i da barem budu svesni toga.
 
Pojavi mi se na tviteru vest da je u Severnoj Makedoiji zabranjen naš jogurt Balans Plus, ima previše aflatoskina. Ali vrlo brzo su zataškali tu vest, nema je nigde. Ja verujem da ima aflatoksina u našem mleku i mlečnim proizvodima, zbog one nesrećne uredbe kada su podigli dozvoljeni nivo , verovatno makedonci imaju EU standarde u vezi toga.
Ne mogu u Beogradu da nađem strani jogurt, jogurt inače dosta konzumiram. Ak neko zna gde ga ima bio bih veoma zahvalan
 
Pojavi mi se na tviteru vest da je u Severnoj Makedoiji zabranjen naš jogurt Balans Plus, ima previše aflatoskina. Ali vrlo brzo su zataškali tu vest, nema je nigde. Ja verujem da ima aflatoksina u našem mleku i mlečnim proizvodima, zbog one nesrećne uredbe kada su podigli dozvoljeni nivo , verovatno makedonci imaju EU standarde u vezi toga.
Ne mogu u Beogradu da nađem strani jogurt, jogurt inače dosta konzumiram. Ak neko zna gde ga ima bio bih veoma zahvalan
У Лидлу је дуготрајно млеко из Градачца, за јогурт не знам.
 
Tako je, nisam se dobro "odrazio". Odavno već tvrdim da je beli šećer stigmatizovan, i da tu nema ništa loše dok se koristi u preporučenim dozama.
A cela priča oko fruktozno sirupa je već odavno objašnjena, ali ljude mrzi da čitaju i da barem budu svesni toga.
Zasto koriste fruktozni sirup umesto obicnog secera, ne verujem da je neka velika razlika u ceni.
Ajd razumeo bi za ove najjeftinije krs prozivode, ali u hamburgerima koje placas 500 din, cena secera je zanemarljiva.
 
Јефтинији , слађи, продужава трајање намирницама.

Појачавају укус хамбургерима, сваки сос има у себи фруктозни сируп.

Наш организан није навикао на чисту фруктозу, она која је у воћу је помешана са влакнима, такође воће нас тешко засити. Зато се теже утоли глад са тим производима који садрже фтуктозни соруп, кутију кекса је лако појести одједном. Са аспекта индустрије хране идеална комбинација, јефтино и ствара зависност. А и бактериолошки је исправно..
 
Mnogo je jeftiniji glukozni sirup nego beli šećer. Baš mnogo.

Postoji urbani mit da je stara koka kola sa pravim šećerom bila mnogo ukusnija nego sadašnja.
 
Probao si. Kod nas se još uvek pravi (pravila) sa pravim šećerom. Bar dok nije počeo rat sad ne znam. Takodje i u meksiku se pravi sa šećerom pa amerikanci često idu u nabavku u meksiko. A bude i na amazonu


ima mleko, i slovenačko i poljsko, ali nema jogurt, kiselo mleko, pavlaka ni sirni namazi
Bio je kefir slovenački do skoro. Baš ću da pogledam jedno vreme sam stalno kupovao dok nisu izbezobrazili cenu.
 
A po čemu su ta uvozna mleka za naše tržište garancija da u njima nema aflatoksina u meri koja je dozvoljena po našem pravilniku?

Razumem sad kad je kriza pa nekoliko poljskih serija uvezemo, ali ova strana mleka što godinama uvozimo, zašto mislite da je to mleko u skladu sa EU standardom ako je za naše tržište?

Ne znam koliko košta procedura da se aflatoksin svede na taj minimum dozvoljen u EU... Ako košta mnogo ili ako uvek ostane neko nedovoljno pročišćeno mleko, pa naravno da ga neću kao izvoznik prosuti nego ću da ga šaljem na tržište gde je dozvoljeni takvo mleko, slabijeg kvaliteta, dakle u Srbiju...

Prosto ne znam kakva je tehnologija prerade pa se pitam je l' garancija to što je uvozno da je kvalitetnije? Nisi ga kupio u Sloveniji nego u Srbiji...
 
Naravno da nije nikakva garancija. Oslanjaš se na dobru volju proizvodjača. Zato generalno retko pravim razliku izmedju naših i stranih proizvoda sem kada nabiju cenu.
 
A po čemu su ta uvozna mleka za naše tržište garancija da u njima nema aflatoksina u meri koja je dozvoljena po našem pravilniku?

Razumem sad kad je kriza pa nekoliko poljskih serija uvezemo, ali ova strana mleka što godinama uvozimo, zašto mislite da je to mleko u skladu sa EU standardom ako je za naše tržište?

Ne znam koliko košta procedura da se aflatoksin svede na taj minimum dozvoljen u EU... Ako košta mnogo ili ako uvek ostane neko nedovoljno pročišćeno mleko, pa naravno da ga neću kao izvoznik prosuti nego ću da ga šaljem na tržište gde je dozvoljeni takvo mleko, slabijeg kvaliteta, dakle u Srbiju...

Prosto ne znam kakva je tehnologija prerade pa se pitam je l' garancija to što je uvozno da je kvalitetnije? Nisi ga kupio u Sloveniji nego u Srbiji...

Sasvim je moguce da se nase mleko kad nema aflatoksina izvozi, dok se mleko sa utrdjenim aflatoksinom iz EU prodaje kod nas.
Zarada je ogromna.
I radikali i stranci vole pare, a ne vole nas, sto.u.
 

O ovome sam pisao, pad broja spermatozoida kd muskaraca. Nije vezano za hranu, ali mozda i jeste.
Uglavnom u razvijenom svetu.
Niko ne zna sta se desava, teorije idu od pre4vise secera u ishrani, zagadjenja plastikom i bifenola, hormona iz parfema i sitetickih proizvoda, psiholoskom feminizacijom zapadnog muskarca, sve do hormona iz mokrace i znoja zena koje uzimaju kontraceptivne pilule.

00xp-spermstudy4-superJumbo.jpg



sto rece jedna amerikanka:
When I walk around in public, I see many "males" but I don't see many "men"

Samo se Afrikanci jos drze.
 
Poslednja izmena:
Vrh