Šta je novo?

Šta jedemo?

Prosvetli me.
Ima vec godinu i po kako n kupujem u Lindi.
Jedino neke alate i opremu za kola.
Bravo!
I mi smo prestali. Moja zena ja prvo bila fascinirana, kad se otvorio, ali je odustala zbog loseg kvaliteta.
Sada je tamo prepuno ruskih liberala koji obozavaju sve sto je zapadno, a nama ne veruju.

Pozivam sve da kupuju samo na pijacama i prodavnicama u svom kraju. Ne treba preci prag Maksija, Lidla i ostalih, cak i kada su jeftiniji.

Treba da poslusate predsednika udruzenja pijacnih prodavaca "Opstanak".
Covek je ekonomski genije.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Sve vas pozivamm da kupite i probate hleb u pekari koja se nalazi u ulici Djordja Jovanovica iza Bajlonove pijace.
Radi se verovatno o poslednjoj tradicionalnoj pekari u Beogradu, koja pece hleb kao sto se peklo pre 300 godina.
Ponuda je namerno redukovana, da bi se istakla sustina. Ima samo hleb, crne i bele lepinje, pogacice sa cvarcima, proja i pita.
Odbacite izobilje laznih ukusa u ostalim pekarama.
Jel ima na voltu i glovu? 🤣
 
Jel ima na voltu i glovu? 🤣
ne zezaj me.
AF1QipMDfFE975ilAvElh6LpA5BxSViWnVwgHRPYUywi=s680-w680-h510

1697098019455.png


nista fensi, nista lepo, nista za urbane, nista za lepe i mlade, . enterijer kao pre 100 godina.
to je to
 
Bravo!
I mi smo prestali. Moja zena ja prvo bila fascinirana, kad se otvorio, ali je odustala zbog loseg kvaliteta.
Sada je tamo prepuno ruskih liberala koji obozavaju sve sto je zapadno, a nama ne veruju.

Pozivam sve da kupuju samo na pijacama i prodavnicama u svom kraju. Ne treba preci prag Maksija, Lidla i ostalih, cak i kada su jeftiniji.

Treba da poslusate predsednika udruzenja pijacnih prodavaca "Opstanak".
Covek je ekonomski genije.
Apsolutno, ali se slabo nude alternative, mnogo se tako prica, a onda kada se pita, ok, gde umesto toga, nastane muk. Evo, ovaj hleb je lep primer, daj jos.
 
Apsolutno, ali se slabo nude alternative, mnogo se tako prica, a onda kada se pita, ok, gde umesto toga, nastane muk. Evo, ovaj hleb je lep primer, daj jos.
stvarno idi probaj hleb.
pec ima manji kapacitet, ponekad se ceka.
 
Kako da ne verujem coveku koji kaze da je Miletova pljeskavica prevara?

Znaci, dobro meso? Vidim da oni koji se zale se zale na higijenu i uslugu, i ja sam tu milion puta prosao i nikad mi nije palo na pamet da zastanem. Deluje sve prilicno neugledno, ali ako je kvalitet vrhunski, nebitno je kako lokal izgleda i da li je radnica ljubazna.
 
Sledeci je med. Gde?
1. Prodavnica SPC na Tasmajdanu.
Med iz manastira Lelic.
Bio i u manastiru, probao med.
Skup, ali to je to.

2. Na uglu Njegoseve i jedne od onih smrdljivih vracarskih ulica sto idu na dole prema Mekenizjevoj, prodavnica opreme za pcelare i meda.
Odlican, pravi med. Imaju i nestandardne vrste (kestenov) koji se uvozi iz Cro, koji pomaze za gastritis i varenje.
 
Jedan drugi problem je nedostatak zaista osusene slanine na trzistu.
Nasi dragi seljaci, a naravno i veci proizvodjaci suse meso samo minimalno, a zatim stavljaju specijalne nitratne soli da izvuku vodu iz mesa.
Tako se proces koji traje 2-3 nedelje skracuje na 4 dana.
I to se prodaje kao suvo meso ili slanina.
Nitrati su prilicno otrovni, narocito, ako se zagrevaju tj kuvaju.

Kvalitet, cak i takvih proizvoda je u poslednje 2 godine drasticno pao.

Pre nekog vremena, jedan kolega sa ovog foruma je pokazao kako susi meso samo na vetru, tj promaji.
 
Ekonomsko st(r)anje u Srbiji je toliko dobro da su trgovinski lanci počeli da stavljaju trake-zujalice čak i na žvake. 🤣
Jedan drugi problem je nedostatak zaista osusene slanine na trzistu.
Nasi dragi seljaci, a naravno i veci proizvodjaci suse meso samo minimalno, a zatim stavljaju specijalne nitratne soli da izvuku vodu iz mesa.
Tako se proces koji traje 2-3 nedelje skracuje na 4 dana.
I to se prodaje kao suvo meso ili slanina.
Nitrati su prilicno otrovni, narocito, ako se zagrevaju tj kuvaju.

Kvalitet, cak i takvih proizvoda je u poslednje 2 godine drasticno pao.

Pre nekog vremena, jedan kolega sa ovog foruma je pokazao kako susi meso samo na vetru, tj promaji.
Hvala za ovo, danas sam naučio nešto.

Generalno je dosta opao kvalitet nekih hrana. Pošto nekima nije dovoljno ni to što su podigli cene, ni to što su smanjili pakovanja, sada se kao treći, očajničko-pohlepnički potez ide na srozavanje kvaliteta.

Npr za onaj Munchmellow što je vraćen iz Hrvatske su ljudi ovde, na srpskim portalima, pisali da ima drukčiji ukus sada nego pre i da su mu verovatno menjali nešto u sastavu.

Inače, dok i mi ali i ostatak kmetova širom sveta krpimo kraj sa krajem, lista novostvorenih svetskih milijardera i dalje raste, a iznosi postojećih se i dalje uvećavaju.
 
Nebitno što je vest sa Nove, jeste istina.
Pored nemaštine, jedan od razloga što se krade više je i to što su masi proizvoda smanjene količine i ambalaže, tako da se ljudi osećaju opljačkano kada za iste date pare dobijaju manju količinu. Širom sveta su sitne krađe u porastu, ne samo u Srbiji. Živimo u jedno žešće hohštaplersko vreme stagflacije i "skimminga" (varanja kupaca) kombinovane sa cunamijima raznih svetskih veštačkih kriza, koje će bogami, ako se ovako nastavi, da dovede svet do ivice čak i pre nego što sam ja ispred dragstora predvideo.
 
puter se zestoko krade, kazu kasirke. Cak i kiseli krastavci.
 
puter se zestoko krade, kazu kasirke. Cak i kiseli krastavci.
Mislis na kornisone?
Tegla kornisona nije skupa, uopste.
Puter jeste skup, i uvek je bio. Na ovu inflaciju je otisao jos bar 30% navise.
Licno volim puter, margarin nisam jeo sigurno 10 godina i vise, cista plastika. Ne znam sta bi moglo da ga zameni.
 
Ja ne jedem ni puter ni margarin... sigurno ga ima u nekim kolačima koje jedem

Al ovako kad podmazujem hleb, kajmak, krem sir, urnebes salata, ugl to i cipiripi 🙂
 
Mislis na kornisone?
Tegla kornisona nije skupa, uopste.
Puter jeste skup, i uvek je bio. Na ovu inflaciju je otisao jos bar 30% navise.
Licno volim puter, margarin nisam jeo sigurno 10 godina i vise, cista plastika. Ne znam sta bi moglo da ga zameni.
Pogledaj u Univer eksportu, tegle sa krastavcima imaju zalepljeno ono za zujalicu.
 
Sledeci je med. Gde?
"Naš med" prodaja u TC Galerija


I cenovnik


Na onom testiranju njihov bagremov med je prošao, uzorak je bio iz Lidla.

 
Poslednja izmena:
Vrh