Šta je novo?

Šta jedemo?

Pica kod Bucka je odvratna.
Ne shvatam zasto ljudi tamo cekaju u redu i danju i nocu.
 
Ne znam za restoran koji se vise srozao od Proleca.
 
Zato što je jeftino, zato što je ukusno i zato što radi non stop. A klincima koji idu ili se vraćaju iz provoda (pa i drugim koji su iz bilo kog razloga budni u pola noći) sve to savršeno odgovara.

A opet, i ne mora da bude zbog kasnih sati. Znam jednog mlađeg od mene (Zoomer) koji kad god može jede tamo. Zato što je prosto - jeftino. Ili je bar bilo, ne znam kako je sad, nisam bio bar dve godine. Lik prosto nema mnogo para i zato mora da jede lošiju hranu.

Kažem, pravi se segregacija. Prava, pristojna hrana će se plaćati papreno, a smeće, sintetika i otpaci će ostati istih cena. Pravi se taj neki narativ da se običan čovek, kmet, ubedi da nije svestan koliko mu je dobro u životu i da ako hoće nešto iznad ''standard paketa'' (bila to hrana, odeća, usluga, proizvod...) da mora debelo da plati. Kovid ludilo i svetski opšti debilizam nastao 2022. su samo pomogli da se ta agenda dodatno pogura. Pogledajte malo cene oko sebe, a pogledajte i razne Ljiljane Smajlović i Marije Antoanete oko sebe, šta sve pričaju i propovedaju. Napravljen je narativ da je sve (što nije apsolutni škart) skupo i da mora debelo da se plati. Iako je realna cena gotovo uvek bar 10x manja.
 
Ako se ne varam, Bucko je prvi stavljao te govedje, pilece... salate na picu i ako je tako, postovanje za inovaciju. Bilo je bar neko jedinstveno iskustvo prvi put kad sam otisao.
 
Pogledajte malo cene oko sebe, a pogledajte i razne Ljiljane Smajlović i Marije Antoanete oko sebe, šta sve pričaju i propovedaju. Napravljen je narativ da je sve (što nije apsolutni škart) skupo i da mora debelo da se plati. Iako je realna cena gotovo uvek bar 10x manja.
Fo9-J2sXEAAt2c6.jpg

FmiVVCaWQAA2tIL.jpg:large

Burger.jpg

Kanibalizam.jpg


Moj omiljeni, pošto ovakve bljuvotine čujem sve češće, i to ne samo u kontekstu hrane i potrošačke korpe:

Koliko nam je dobro.jpg
 
Појео сам данас две комплет лепиње код Шуљаге у УЕ колико су биле добре. У уторак такође само што им је данас моча била преслана али није страшно.

Места на којима једем и која препоручујем:

Орашац на Лабудовом/Видиковцу. Пљескавица је танка али од 100% меса. Можда се некоме неће свидети због количине. Избегавати нове раднике тамо.
Одмах преко пута Орашца на Видиковцу налази се роштиљ Влада, који се са окретнице на Видиковцу пребацио преко пута Орашца пре једно две године. И то је био одличан потез. Роштиљ је стварно одличан и квалитетан, радници пријатни и љубазни.
Пицу једем искључиво домаћу, тако да је не могу препоручити.
Ћевапи код Дакца у НС. Валтер не ваља ништа јер им ћевапи имају сувише вештачки укус. На Славији код Хилтона сам јео негде, били су врх.
Шиш ћевап - зна се, Улица гладних. И поред инфлације је најјефтинији у граду а квалитетан.
Печење ретко једем али кад ми се приједе узмем у печењари Маг на Видиковцу. Лепшу прасетину нисам јео.
Бурек једем кад сам у граду код Љупчета. Трпковић је срање и прецењен је и бурек са месом им не ваља ништа. Суво и преслано месо. Једино коре ваљају.
Роштиљ код Марета код Плавог моста такође препоручујем што сам и рекао у једном од претходних постова као и Ћевап у Јерковићу где је увек гужва.

Такође, популаран слаткиш пре десетак година, Смајлији, су се вратили на тржиште.
 
Da, Trpkovic je precenjen.

Kod Skocica na B. pijaci jos uvek imaju dobre kobasice i druge stvari od mesa, npr svinjski vrat, ali cevapi sad imaju previse soje.

Nekad je bio lik, na uglu Cvijiceve i jedne druge ulice, imao je pljeskavicu bas od mesa i nudio je bez priloga.

U ulici Djordja Jovanovica imaju odlicno pecenje, preporucujem i pecenjaru Cvekovic kod Kalenica.
 
Ja sam hteo da probam taj čuveni burek kod Trpokovića ali u sve tri pekare nisam uspeo da dodjem na red, nisam mogao sa malim detetom da čekam 30+ minuta u redu. Za sada mi je pita sa mesom u skroz dobroj ok, klinac jedino tu voli.

U walteru, dobra teleća čorba, a dobra je i u uzelcu. Ćevapi nisu ni približni kao oni u Sarajevu.

Ko voli pečenje, prasetina u Arandjelovcu mali hrast-orahov hlad-kod postara. Bolju prasetinu nećete jesti. Ko voli jagnje, mladenovac MB, mada ledine i uzelac mogu da prodju ali nisu kao MB.

Burgeri... preskupo mi je nekako to zadovoljstvo tako da retko jedem, ako neko ima preporuku neka kaže samo da nisu preko 1000din. Pljeskavica u vajatu na autokomandi mi je bila ok, ali još bolja u good food u vojislava ilića. Zanimlivo je da mi je Mile na par minuta od mene, a da nikada nisam probao. Sada moram :)
 
Mislio sam da je skrivena kamera kad sam jeo kod Mileta. To ne da nije najbolja pljeskavica u gradu nego je u konkurenciji za najgoru. Oni Marka Zvaka mora da su pusili neki krek pre snimanja emisije 🤣

Burger najbolji sam ja napravio koristeci meso iz mesare Jokic. Moja bivsa devojka je hasala svuda te gde burgere i kaze da je ovo bio najbolji ikada. Sad, da li je bila zaljubljena i to joj je pomutilo mozak, ne znam. U svakom slucaju, jos jednom sam pravio i nije bilo toliko bas vrh, mada mislim da sam prvi put uzeo dry-aged burgere, a drugi put obicne, tako da, treba na to obratiti paznju.

A mozda je bilo i obrnuto 🤣🤣🤣

A mozda im je i opao kvalitet 😁
 
Mislim da se generalno dosta hrana srozala po ugostiteljstvima, svih vrsta, svih tipova i svih porekla.
Ovo mogu da potvrdim, i čujem isto od svojih mladjih kolega na poslu (a mislio sam da sam samo omatorio i da sam namcor koji samo govori kako je sva hrana u Beogradu propala 🙂). Elem, kod Mileta sam jeo možda najgoru pljeskavicu, i ne znam sto se stvorio taj ludački glas o njemu. Prosto, ukusi se razlikuju, ali stvarno ne znam čemu toliki glas o njemu. Caldo je primer možda našeg McDonaldsa (da se ogradim da ne zvuci kao jeres), jer uvek imaju isti kvalitet hrane na svim lokacijama, i znas šta da ocekujes. Standardizovani su, ista porcija, isti kvalitet, isti ukus I uvek iste radnike godinama, sto znaci da ne misle samo na profit već i kvalitet. Kod Dejanca me sprza nije odusevila, ali generalni utisak odličan.
 
Poslednja izmena:
Sve zaviši šta ko traži u pljeskavici i na šta je navikao. Pljeskavica od čistog mesa nema isti ukus kao ona gde ima soje i raznih aditiva, pojačivača ukusa da bi ličilo na meso. U takvom mesu često bude i raznih mesnih otpadaka, nešto slično kao pašteta.
 
Da li postoji ikakav kucni nacin za utvrdjivanje kolicine pesticida u hrani?
 
@ristivoje (i ja) u meku kod Ade 😊 to je bio još jedan od dva meka u BG koja do sad nisam obišao, sad je ostao samo neki u Žarkovu za koji nisam ni znao da postoji 🙂 Ovaj ima 2 sprata, u okviru pumpe se nalazi, nije onaj u Ada mall-u

Inače kad smo već kod meka, novosti su da od nedavno može da se pazari batak i vedži burgeri za one koji ne jedu mesu 🙂

Vedži burgeri su sa pljeskavicom od spanaća i sira ako sam dobro upamtio...

Kapućino uz popunjenu online anketu je poskupeo na 100rsd, što je i dalje jedan od najjeftinijih kapućina u gradu...

Takođe od pre par dana je aktivan i happy hour kupon 18-22h za Mc Obrok po ceni od 600rsd umesto 790 i 10 nuggetsa za 470rsd, isto uz kupon 🙂
20230331_184713.jpg
 
Gde kupiti kvalitetnu slaninu u Beogradu?
Vecina slanine i suhomesnatih prozivoda u stavri nije suva nego je dehidrirana ogromnom kolicinom opasnih nitrata i nitrita.
 
Vedži burgeri su sa pljeskavicom od spanaća i sira

🤢
 
Nisam još probao Beki ali planiram pa ću preneti utiske 🙂
 
Jeo sam ja, ne tu iz Meka nego neku sto bi trebala da je klasa iznad te. Utisak je - 🤢

Ne znam sto se pate sa burgerima i cevapima i pljeskavicama kad su vegani, ima super jela bez mesa. Ta sto se trude da budu kao jela sa mesom su sva 🤢
 
@Noki - na stranu zdravlje, to je tvoja stvar i vec se o tome pricalo... ali zar nije skupo jesti stalno u Meku? 😐
 
Po meni,po skupo zadovoljstvo,za te novce ima da se jede i nesto konkretno :) Neko je pomenuo Caldo,njihova punjena pa tri mesta prazno pa ostali kako 'oce.
Za Nokija su nuggetsi i salata ostalo je za mene. Potrosili smo kalorije po sumama i gorama,moralo je nekako da se nadoknadi. 😇
 
@Bender Rodriguez

Sramota me je da ti kažem gde sam jeo i juče i malopre 🙁 jednostavno mi je to najbolji uskus, odrastao sam na tome i zavistan sam... Meni je to mama redovno kupovala kao klincu i vodila me stalno... Kupujem samo sa kuponima... Realno 600 dinara za obrok (burger, pomfrit i piće) ili 470 za 10 nuggetsa meni je u rangu drugih restorana brze hrane... U Valteru jedem podjednako često, oni su mi još bolji sa cenama...

Recimo kad jedem kod kuće sam napravim salatu i dodam nuggetse i dodam sos i malo sira... To je nekih 700rsd sve ukupno... za doručak sam jeo maksi krem i hleb i to je to... Najčešće i imam 2 obroka dnevno... Tako da jedem malo... Veruj mi da neki dan kad nemam para jedem ceo dan nešto iz pekare, ne mora meso uopšte...

Pekara Trpković mi je super, imaju super bureke i najjači mi je sa piletinom... Ne stave neku pileću paštetu nego komade belog mesa, pa je dobar spoj sa inače masnim burekom...
 
@ristivoje

Bogami našetali smo se, ne samo Banjičku da smo prošli uzduž i popreko nego i pun krug oko Ade a ja sutradan ponovio pun krug oko Ade i tako i treba, biti fizički aktivan makar i samo pešačiti, ako ništa onaj ko pešači 10km dnevno u proseku, stomak će mu biti ravan 😊😄

A mi smo sada u godinama gde se masti lako lepe i teže skidaju ☺️
 
Vrh