Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Јапанац 877 расходован.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
Remontovan skoro i rashodovan, klasično bacanje para jer je očigledno da će samo japanci koji su remontovani u srboautu ostati i to po neki. Danas sam se vozio sa 1312 na 17 i baš mu je lepo odrađen remont, unutra skroz sređen, čak su postavljene i kamere kod vozača, kao i svetlo koje se pali kad vozač otvori vrata i stoji sve dok ih ne zatvori da bi vozač znao da li je zatvorio sva vrata, a ugrađen je i novi volan koliko sam video.
 
Do kraja godine ti solaći Japanci bi trebalo da završe sa karijerom, slaće ih u rashod po isteku registracija. Ovih dana je rashodovan 792 a proteklih nedelja 794.
 
Мислио сам и на ИК103 и Конекто. Биће у свим погонима сеча соло возила у мањој или већој мери, као што је било и по доласку Солариса.
 
148 и 168 су на издисају, али су зато 165, 174, 175 и 176 одлична кола. Има и добрих ИК103Ф као 77, 81, 84, 91, 96 и 98.
 
Poslednja izmena:

Još jedan vozač GSP dobio otkaz zbog obraćanja na protestu​

 
Sve će braća Azijate da nadomeste, jer ako može njih 200 da se dovede, da bi se pokrio trenutni manjak, šta je još stotinak preko, koji bi zamenili "trule voćke". :D
 
Ja #175 ne pamtim po dobrom, nisam se ni skoro vozio sa njim, pa vam verujem. Video sam ga pre neki dan na 307.

Jesu li IK112M iz Zemuna došli u Kosmaj ili čekaju zglobne Turke?
 
Ja #175 ne pamtim po dobrom, nisam se ni skoro vozio sa njim, pa vam verujem. Video sam ga pre neki dan na 307.

Jesu li IK112M iz Zemuna došli u Kosmaj ili čekaju zglobne Turke?
Nisu još, bar ja nisam video nijednog, a taj 175 je sasvim solidan bus, ide dobro. A 91 je bio jedan od najboljih ik 103F, ali mislim da svi oni završavaju do kraja godine kako stvari stoje, kao i ik 103
 
91, 96 su rashodovani nedavno.
Ако је ова информација тачна, то значи да смо изгубили два више него пристојна возила. Ово кажем, јер је 91 ишао сасвим солидно и у њему је ниво буке био знатно нижи у односу на остале, што ме је пријатно изненадило. Чуло се, дакле, само тихо и мелодично брујање Мечкиног ОМ447 мотора. Тај 91 се одавно није покварио. И 96 је машина, његов мотор је у другој брзини изгурао успон на Бањици, док остали једва да и у првој могу! Значи, реч је о бољем возилу, које се између осталог опет изузетно ретко кварило.
 
Pa verovatno treba neko vreme dok se sve to poskida.

To me podseti...
@filipcukovic @Kesha
Pre jedno mesec dana pričali smo o reklamama na vozilima, i ja zaboravih da se osvrnem na dva posta - čini mi se od vas - vezanih za to. Ako se dobro sećam, vi mislite da reklamne folije zapravo više oštećuju limariju nego što je čuvaju od rđe i ogrebotina? Pretpostavljam da je skidanje folije najzeznutiji deo?
 
Sad vidim da je rok 1. oktobar.

 
Ако је ова информација тачна, то значи да смо изгубили два више него пристојна возила. Ово кажем, јер је 91 ишао сасвим солидно и у њему је ниво буке био знатно нижи у односу на остале, што ме је пријатно изненадило. Чуло се, дакле, само тихо и мелодично брујање Мечкиног ОМ447 мотора. Тај 91 се одавно није покварио. И 96 је машина, његов мотор је у другој брзини изгурао успон на Бањици, док остали једва да и у првој могу! Значи, реч је о бољем возилу, које се између осталог опет изузетно ретко кварило.
Jedino ako im je otišla šasija ima logike, kao što je na ik 112 N gb. 506 pukla šasija pa su ga pre 3 nedelje rashodovali, ili ih je previše pojela korozija, npr ik 103 gb. 497 je bio mašina od busa, vukao je bolje od svakog Conecta pa ide u rashod jer ga je pojela korozija
 
Мислио сам и на ИК103 и Конекто. Биће у свим погонима сеча соло возила у мањој или већој мери, као што је било и по доласку Солариса.
odlicno je sto si ovo pomenuo. solarisa je stiglo tad 200 komada i to je bila vrlo kvalitetna nabavka + se tada bolje rukovodilo gsp-om pa je opet ubrzo moralo da se vrati 20ak zglobova. vracala su se kola i po dolasku jao mile kineza. e tad je imalo sta da se vrati, a sada sve odmah navrat nanos seku i nose na otpad. jedno vizionarsko i domacinsko rukovodjenje.
 
@Bender Rodriguez
Pa oštećuje se lak uglavnom. Zavisi koliko je kvalitetno vozilo i ofarbano. Zeznuto je skidanje bogami. Treba i vremena i živaca, plus i radna snaga. Trebale bi sve da se uklone do kraja septembra. Umesto da majstori rade nešto pametno, mlate se sa glupostima, i to po hitnom postupku. Nije mogao rok da se još malo razvuče. Mogu da zamislim koliko je nezgodno skidati folije sa Katica, a na stranu na šta će da liče posle toga.
 
Vrh