Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Pričao sam pre neki dan o "user experince" i kako to fali našima. Vraćao sam se večeras iz Zemuna sa 83.Ne znam tačno koji je bus u pitanju, utrčao sam u njega jer je već bio na stanici. U prednjewmn delu vozila poprečne šipke su u visini normalnog čoveka, dok su u zadnjem delu pri vrhu autobusa. U prednjem delu nakačili 20 - ak onih visećih držača, a u zadnjem delu ništa.
 
Pričao sam pre neki dan o "user experince" i kako to fali našima. Vraćao sam se večeras iz Zemuna sa 83.Ne znam tačno koji je bus u pitanju, utrčao sam u njega jer je već bio na stanici. U prednjewmn delu vozila poprečne šipke su u visini normalnog čoveka, dok su u zadnjem delu pri vrhu autobusa. U prednjem delu nakačili 20 - ak onih visećih držača, a u zadnjem delu ništa.
Pa od Kosmaja čoveka ništa da ne začudi 😁
Evo ga #194 zreo za remont, vozi umesto #3521.

IMG_20220825_071659.jpg
 
Ubacili polomljeno sedište iz rashodovanog ik 103. Dobar je bus al ga ne vode na remont iz nekog razloga, nadam se da ga neće rashodovati, a ne znam šta je i sa 186, 187 i 188, njih nisam video jako dugo u saobraćaju.
Edit
Vidim da je 188 tu i da je prekjuče bio na 53, al zato 187 nema od marta meseca, dok 186 ne radi od juna.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko znam #194 treba da ide na remont, ne znam šta se čeka.
 
Na 307 se u poslednjih nedelju dana vratio 3454 i 3491, ali sada na liniji nema 3433 i 3532 koji su radili i tako konstantno se vrte u krug, ne mogu sva 4 Higera da sastave jedan dan na liniji
 
Novi reklamni ekrani u 56ici su u funkciji i prikazuju reklame u formatu slika i videa. Ne prikazuju nikakve informacije o ruti autobusa ni o vremenskoj prognozi i slično, samo reklame.
 
Ne-ne, vidim da je novatronik na videu, prepoznatljiv je.
Neko je spominjao da će biti oni, međutim, prilikom obilaska servisa sam video da su autobusi koji su tada tamo bili parkirani imali druge displeje.

Svakako lepo, nadam se da imaju i unutra.
 
Mislio sam da pita(š) zbog onog treperenja na videu, to se često dešava kada se kamerom snimaju displeji i monitori.
 
Mislio sam da pita(š) zbog onog treperenja na videu, to se često dešava kada se kamerom snimaju displeji i monitori.
Znam! Al svakako novatronik je nekada pod nekim svetlom i moguće slikati lepo, ove sa solo BMC - teško.

Nadam se da će i tima što sam ih ja video biti ugrađeni novatronik.
 
Ovo jeste Novatronic. Veoma slični ovim novim koji su ugrađeni naknadno u zglobnu M seriju.

I Polaris je moguće slikati lepo ali ukoliko slikas aparatom/kamerom pa ekspoziciju i otvor blende namestiš bolje..
 
Da li 23-ka ide od Karaburme do Vidikovca, ili su je produžili do Petlovog Brda ? Na Gugl Mapsu kada klikneš na red vožnje po stajalištima piše "23-Petlovo Brdo", a na sajtu GSP-a i dalje stoji Vidikovac.
 
Vrh