Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Jos jedan horor u najavi:

https://novaekonomija.rs/vesti-iz-z...ium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me

PostojeceZgrade1.png


Umesto toga, bice ovo **anje:

NovaZgrada.png
 
На карју ће и ова нижа зграда која ће остати између две високе или да буде срушена или надограђена.
 
Стварно нисам упућен у послове наших инвеститора, али зар је могуће да су им сви продали станове? Ипак су ово стамбене зграде? Дали су им понуду која се не одбија, да би после продали све за мању или минимум исту цену квадрата?
 
Da li vise iko vodi racuna o zasticenim zgradama ili smo totalno postali divlji zapad?
 
Инвеститори имају приоритет и власт гледа да им изађе у сусрет увек и што више зарад профита.
 
Da li vise iko vodi racuna o zasticenim zgradama ili smo totalno postali divlji zapad?

Инвеститори имају приоритет и власт гледа да им изађе у сусрет увек и што више зарад профита.

U Srbistanu investitori samo jos sto ne uzmu da izmene Ustav... Toliko su se osilili i toliko im se povladjuje.

GUP 2041 rešava problem suzbijanja pojave nelegalne gradnje legalizacijom iste, a prostor Kliničkog centra smatra vrednim građevinskim zemljištem, dok GAK "Narodni front" predviđa da iseli na BK, fakulteti da se isele na periferiju gde bi bili u kampusima... Ovo je samo jedan mali isečak iz liste pririteta.
 

Nisu dobro obeležene zgrade na gornjoj fotografiji. Ruši se "samo" ova prizemna zgrada (i još jedna doista bezi ikakve arhitektonske vrednosti do nje). Ostale zgrade ka Ulici Svetog Save ostaju. To se lepo vidi i na renderu, ako pažljivo gledate (npr. obratite pažnju na reljef na prvom spratu susedne zgrade).

katanićeva.JPG


To ne menja činjenicu da je ova "Grobarska" zgrada ružnjikava i nabrekla, ali nije mi jasno šta se pokušava postići "fejk njuzom" o rušenju gotovo pola ulice :/
 
Sa rendera se vidi da se rusi ova istorijska jednospratnica (broj 10), sto je najproblematicnije u celoj prici.
Ne sme biti!
 

Наравно не мислим овде на то ко им дозволи да праве игралиште већ на ово окружење самог игралишта, сви плацеви изграђени до последњег квадрата неким објектима, све недовршено и без икаквог смисла, типичан призор предграђа
 
A znaš zašto je to tako? Ekonomska situacija.

Pogledaj i sam te kuće, svaka je nedovršena, pravljena i izolirana koliko je potrebno, ili eventualno dograđivana. JER, više generacija je sada u tim kućama. Nema selidbe tek tako i majka/otac ostanu u prizemlju dok sin/snajka gore prave život i pošto su su uselili, jeftinije im je da odrade šta treba (fasadu, izolaciju, itd) nego da žive kao podstanari u istom gradu, verovatno 5km dalje i (trenutno) plaćaju prilično jake cene za iznajmljivanje stanova (period je useljenja studenata, pa i to diže cenu u ovom trenutku).

Svuda naokolo, osim centra i NBG-a je tako i sve više viđam takve situacije ili kompletno preseljenje van granice Srbije. Kupovina stana (čak i sa kreditom) često nije moguća za sigurno 90%+ ljudi.
 
Možda ste primetili da u ulici Čolak Antina postoji objekat u izgradnji. Zbog tog objekta moja porodica i ja prolazimo kroz pakao već godinu dana. Sam objekat kao objekat nije problem, (iako se i on gradi uz gomilu zakonskih nepravilnosti) problem je zid od 12metara koji planiraju da naprave na medji, samo par metara od moje kuće. Izgradnjom tog zida mi gubimo izvor svetlosti i vazduh, a dobijamo neograničen izvor toplote obzirom da po ovim vrućinama zid stvara toliko veliku temperaturu da je sedenje u dvorištu (ili terasi) jednako sedenju u rerni. O bezbednosti zida 12m visine i 20m dužine da ne govorim.. Zid je napravljen radi “ njihove privatnosti”, a gde smo tu mi??
Obratili smo se svim nadležnim ustanovama avgusta 2021. godine (ministarstvu gradjevine, republičkom prevobranilaštvu, gradskom pravobranilastvu, predsedniku opštine, predsedniku skupštine GO Savski venac, sekretarijatu za inspekcijske poslove, komunalnoj policiji..) i još uvek nismo dobili nikakav odgovor.


Fb

zid 00.jpg

zid 01.jpg

zid 02.jpg
 
Боље би му било да је декнуо обичну ограду и посадио чемпресе, мада не верујем да постоји икакав пропис или закон који забрањује толику бочну ограду
 
Uzasno.

Samo je pitanje kada ce svako od nas da dodje pod udar "investitora".
Да људи нису годинама окретрали главу од свакаквих проблема јер "се њих не тиче" сада не бисмо имали оволико проблема,. Буквално у сваком делу града постоји неко или нешто што уништава квалитет или угрожава сам живот становницима и комшијама, али док се гуза не нађе у процепу лако је окретати главу.
 
Vrh