Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Ај и да је 7 спратова као она на почетку, широка је улица, али пошто се зна да неће направити нешто боље...
 
Приметих да је срушен спортски балон Гем-8 у Зеленгорској. Не знам да ли је у питању рушење дивље градње али личи ми на то.
gim11.jpg
gim12.jpg


На google maps пише да је трајно затворен:
gem8-3.jpg
 
Verovatno se spremaju da grade neku zgradu ili nešto slično. Rušenje divlje gradnje je izuzetno retko tj na godišnjem nivou bude srušeno svega par objekta...
 
Још невиђено !

LJUDI U ČUDU STOJE ISPOD I GLEDAJU: Komšija iz Krnjače napravio terasu samo za kuče, da može da gleda! Ima i nadstrešnicu (VIDEO)
BEOGRAD
15.09.2022. 13:26h
BEOGRAD - Beograđanin koji očigledno obožava svog ljubimca - belu kucu, napravio je posebnu terasicu samo za svog psa koja ima čak i nadstrešnicu.
Izbio je deo balkona u stambenoj zgradi, u vidu manjeg kvadrata i napravio terasu na terasi kako bi i njegov pas mogao da uživa u pogledu.
https://www.kurir.rs/vesti/beograd/4011517/komsija-iz-krnjace-napravio-terasu-za-psa

Capture.JPG
 
A i ti građani mi nisu jasni, pišem generalno. Koliko puta je potrebno da se neko drugi opeče da bi shvatio da ono što braniš, da ne smeš da napuštaš ni uprkos obećanjima da će se odustati od projekta ili da će se radovi stopirati i sl.?
 
Ostatak sveta: Investitor. In-ves-ti-tor. Neko ko ulaže u nešto da bi zaradio. Prilično samo-objašnjavajuće.

Srbija: Investitor? Aaaa, to su one dobre čike što dele pare za džabe. Jeeej. 😄


debili...
 
Kako prati gabarite kada je ova poslednja etaža prilično izbila iz linije fasade ostalih etaža i susedne zgrade?
 
Пошаст, разножавају се као амебе. Буквално су свугде, где год погледаш. Где год је празан локал, сутра ево њих, и брзина којом опреме и поставе преко ноћи.
И болесници који троше паре ту уместо да их носе кући породици. Распад друштва и равнодушност која то прати.
 
čuo sam od dosta ljudi, da ako je uopšte moguće porediti i gradirati različite vrste zavisnosti, kocka bi bila na vrhu - najstrašnije, mentalno i materijalno, razaraš i sebe, i sve oko tebe...
 
Субверзивни рат који држава води против својих грађана.
 
Mnogo bahato... neverovatno je kako je siromaštvo jedne zednje u pozitivnoj korelaciji sa eksponencijalnim rastom ovih kladionica...sem Rumunije i Bugarske janovo nigde nisam video u zapadnoj evropi.

bukvalno najveća kletva je postala ovo..kada kupuješ novogradnju da bog da ti Rulet Gaja nasadio ove LED panele na ulaz.
 
Mislim da je došlo vreme da se konačno drastično ograniči reklamiranje kladionica/kockarnica jer su sada baš postali bahati sa ovim reklamiranjem (ovaj primer iznad gde oblože celu zgradu led panelima kao parazit, to rade sada bukvalno za svaku, do pre par godina spolja su bile daleko manje napadne) i tek po medijima. Ja znam iz bližeg okruženja nekoliko njih koji su uništili sebe zbog kocke, najgore što tu većinom ispašta cela porodica jer im ona pokriva dugove ili deca/žene zbog propalih brakova i razvoda.
 
Ono pravilo da kladionica ne sme da bude u krugu neke skole od 200 metara, kako se gleda tih 200 metara, sad gledam skola OŠ Kneginja Milica na NBG je prekoputa GDS Petice a u GDS Petici je vec otvorena Mozzart kladionica, ako se gleda vazdušnom linijom od školskih terena do kladionice nema ni 130metara.
 
Kockarnice i njihov turbo-grobnica kičeraj. :bubanj:
čuo sam od dosta ljudi, da ako je uopšte moguće porediti i gradirati različite vrste zavisnosti, kocka bi bila na vrhu - najstrašnije, mentalno i materijalno, razaraš i sebe, i sve oko tebe...
Itekako. Kačio sam već jednom ovaj članak ali evo radi podsećanja i ovde

Oko 300.000 zavisnika od kocke, među njima sve više mladih​


Inače, Ajs Nigrutin, koji iako deluje kao poslednji nezainteresovani bolid, zapravo ume jako dobro da razmišlja i uoči neke stvari kada nije stondiran ili se ne šegači. Tako je jednom dao odlično zapažanje vezano za gomile patoloških kockara i zgubidana kojima su kockarnice druga kuća a kockanje privid nekog posla i zanimanja.
 
Ono pravilo da kladionica ne sme da bude u krugu neke skole od 200 metara, kako se gleda tih 200 metara, sad gledam skola OŠ Kneginja Milica na NBG je prekoputa GDS Petice a u GDS Petici je vec otvorena Mozzart kladionica, ako se gleda vazdušnom linijom od školskih terena do kladionice nema ni 130metara.
Gleda se najkraća pešačka staza. To treba da overava geometar i to je uslov da bi kladionica krenula sa radom.
 
A od koje tacke se gleda u skoli, ako je od ulaznih vrata u skolu onda nista, al ako je od skolskog terena onda nema ni 200 metara.
 
A od koje tacke se gleda u skoli, ako je od ulaznih vrata u skolu onda nista, al ako je od skolskog terena onda nema ni 200 metara.

Gleda se od ulaznih vrata, što je još jedan idiotizam. Jer obično su školska dvorišta velika i imaš slučaj da su kladionice tik uz školu ali s druge strane od ulaza.
 
Vrh