Šta je novo?

Bezbednost u javnom prevozu

Из Курира,
невреме дрво пало на аутобус на линији 84 у Цара Душана

0BA9F9D9-C772-4BD8-9452-024BF9CF3604.jpeg
 
Nadam se da zbog ovoga gradske vlasti ne dođu na ideju da poseku ovaj drvored u Cara Dušana. Važno da su svi živi i zdravi.

Poslato sa Huawei Mate 20 Pro uz pomoć Tapatoka
 
Iskreno ne verujem. Padanje drveća je normalna pojava kod ovako ekstremnog vremena, koje je svakako i retko.
 
Jedna od retkih ulica, gde novokomponovani urbanisti nisu došli na ideju sakaćenja zelenila. Deo ulice gde se desila nezgoda, tzv. Muhar je jedan od najlepših delova tokom svakog godišnjeg doba, ne zna se da li je lepša na proleće, jesen ili kada padne sneg :)
 
Jedna od retkih ulica, gde novokomponovani urbanisti nisu došli na ideju sakaćenja zelenila. Deo ulice gde se desila nezgoda, tzv. Muhar je jedan od najlepših delova tokom svakog godišnjeg doba, ne zna se da li je lepša na proleće, jesen ili kada padne sneg :)
Да, али улица се убрзано претвара у кањон, руше се старе породичне куће и граде стамбене петоспратнице и слично.
 
Uglavnom postoji automat za vodu na okretnicama koje imaju otpravnike...
 
Skinuli kaiševe klime, da ne dožive temperaturni šok kad izlaze iz vozila.
Veliki deo okretnica nema ni mobilni toalet, a kamoli nešto više. Katastrofa.

Poslato sa Huawei Mate 20 Pro uz pomoć Tapatoka
 
Koliko mi je poznato, referenti saobraćaja raznose pakete vode u flašicama od pola litra po okretnicama, pa i tamo gde nema otpravnika. Na praznim okretnicama se verovatno čekaju vozila, pa se daje svima pojedinačno, ili se dostavlja negde na trasi, ako je zgodno. Pre neki dan su pakovali vodu dole na Dorćolu. E sad verovatno ne može biti rashlađena, al uglavnom se obezbeđivala u solidnim količinama tokom leta. Viđao sam desetine paketa kod dispečera spremljenih da se dostave po terminusima.
 
Možda je već i pisano na ovu temu, ali me zanima da li policija kažnjava vozače autobusa, trola i tramvaja, za razne prekršaje koje svakodnevno prave, najčešće upotreba mobilnog i veoma često prolazak na crveno. Ima tu i drugih prekršaja, ali ova dva skoro svakodnevno doživim u saobraćaju. Jel postoji neka tolerancija za njihove prekršaje, uopšteno ne razumem kako to funkcioniše za javni prevoz.
 
Prolazak na crveno mi se redovno dešava, naročito dok se vozim 77-icom kroz Svetogorsku.
 
Пролазак на црвено је најчешће када се дода гас да се прође на жуто у последњој секунди.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Nekad imaju i onaj GSP semafor sa crticom koji vazi i za autobuse, ali da cesto se desava da prodju na klasicno crveno (mada mi se desilo i da stanu na zeleno od umora). Niz despota Stefana ima takav mali semafor pre suzenja i kada se upali crveno za kola, autobusi imaju jos bar 6-7 sekundi da prodju, ali sam primetio da to neki vozaci ne koriste, tj. ne znaju sto je opet malo zabrinjavajuce.
 
Ne postoji opravdanje za crveno, ali i mnogo lakšim vozilima je gotovo nemoguće stati sa 50, od uvođenja ovih novih semafora, a pogotovo ne sa autobusom od 10-12t, zglobni i više, plus putnici.
Ko god je izmislio semafor, tzv. Smart, ne misli o nikakvoj bezbednosti saobraćaja, već jedino o profitu od pisanja kazni.

Što se tiče kažnjavanja vozača, veći deo se kažnjava interno, barem gsp vozači, nego što kazne dolaze od strane policije. A istinu za volju, ima tu lepih prekršaja, nego prećutno, trpi se sve, jer nema vozača dovoljno.

Poslato sa Huawei Mate 20 Pro uz pomoć Tapatoka
 
Možda je već i pisano na ovu temu, ali me zanima da li policija kažnjava vozače autobusa, trola i tramvaja, za razne prekršaje koje svakodnevno prave, najčešće upotreba mobilnog i veoma često prolazak na crveno. Ima tu i drugih prekršaja, ali ova dva skoro svakodnevno doživim u saobraćaju. Jel postoji neka tolerancija za njihove prekršaje, uopšteno ne razumem kako to funkcioniše za javni prevoz.
Nikog od vozača ne kažnjavaju (jedino ako nekog ubiju), ali zato sve ostale da.
 
Dobro, ovo je ipak malo manji ekstrem😄 Otkačio se šuspleh rekao bih. Ne znam dal vozač može da čuje neko struganje ili šuštanje šta god. Ipak se vuče po asfaltu. Mora praviti bar neku buku, al opet je to daleko od vozača. U retrovizoru ne može da vidi ništa verovatno.
 
Vrh