Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

knezaViseslava_pilotaMihajla.png
 
Jedno pitanje za kupce faze 1, kako vam se cine cene za dodatne unutrasnje jedinice? Ja sam se razmisljao da uzmem jednu dodatnu jedinicu medjutim sada kada sam video koliko je doplata mislim da mi je dovoljna jedna klima sto ide uz stan :)
 
Screenshot 2022-06-28 at 22.55.44.png

Screenshot 2022-06-28 at 22.54.49.png

Relativno skoro stanje lokacije, snimio sam dronom pre nego sto je peti sprat bio gotov.

ps. Ljubi brat, nemojte ono da promovisem investitora i ignorisem primedbe stanara sa bezanije, samo se drzim teme. Meni znace svi komentari, i negativni i pozitivni, ja sam svakako uzeo stan ovde tako da cu vam dati update sta i kako je ispalo kad dodje vreme za to, ali ja se apsolutno ne razumem u detalje oko pumpi i blokova koje pominjete, onako laicki cu podeliti sta primetim kako vreme ide.
 
Pogledajte prilog 140041
Pogledajte prilog 140043
Relativno skoro stanje lokacije, snimio sam dronom pre nego sto je peti sprat bio gotov.

ps. Ljubi brat, nemojte ono da promovisem investitora i ignorisem primedbe stanara sa bezanije, samo se drzim teme. Meni znace svi komentari, i negativni i pozitivni, ja sam svakako uzeo stan ovde tako da cu vam dati update sta i kako je ispalo kad dodje vreme za to, ali ja se apsolutno ne razumem u detalje oko pumpi i blokova koje pominjete, onako laicki cu podeliti sta primetim kako vreme ide.
Kad kupujes stan, gledas iskustva drugih o investitoru sto je prvo i osnovno. A tu su ti najbitniji zvucna izolacija, grejanje da radi i garaza da je zdrava (nema poplava, izuvijanih corsokaka i vracanja u rikverc).
Da ne pominjem opet sta je uradjeno na Bezaniji jer su neki na strani investitora pa ce brisati postove, pamet u glavu i srecno.
 
Jedno pitanje za kupce faze 1, kako vam se cine cene za dodatne unutrasnje jedinice? Ja sam se razmisljao da uzmem jednu dodatnu jedinicu medjutim sada kada sam video koliko je doplata mislim da mi je dovoljna jedna klima sto ide uz stan :)
😮mi smo se sokirali kad smo juce dobili E-Mail . Jel zna neko inace kako se krecu cene za te dodatne jedinice (multi split sistem) ? ali posto smo uzeli stan na 9. spratu, jos jedna klima ce nam trebati sigurno. 💆‍♀️
 
😮mi smo se sokirali kad smo juce dobili E-Mail . Jel zna neko inace kako se krecu cene za te dodatne jedinice (multi split sistem) ? ali posto smo uzeli stan na 9. spratu, jos jedna klima ce nam trebati sigurno. 💆‍♀️
Skupe su, nakon krace pretrage, spoljna inverter jedinica koja ima 2 prikljucka (znaci dve unutrasnje jedinice mogu da se povezu) ide od oko 60K do 200K zavisi od brenda, vise prikljucaka moze da ide lagano preko 200K. Te cene retko ukljucuju unutrasnje jedinice. Tako da, mozda ima nekog rezona taj cenovnik, ne znam, zavisi koji tacno brend klime ugradjuju i kojeg kapaciteta/velicine. Ali kapiram da cu dobiti opomenu da ovo nije tema o klimama pa da se dobri Igor ne cima, evo znam, necu vise 😅.
 
Kad kupujes stan, gledas iskustva drugih o investitoru sto je prvo i osnovno. A tu su ti najbitniji zvucna izolacija, grejanje da radi i garaza da je zdrava (nema poplava, izuvijanih corsokaka i vracanja u rikverc).
Da ne pominjem opet sta je uradjeno na Bezaniji jer su neki na strani investitora pa ce brisati postove, pamet u glavu i srecno.
Pa jesam geldao iskustva, znam inidrektno jednu porodicu koji su uzeli kod vas u Platou, tada (pre nekih 7 meseci) su bili super zadovoljni, pretpostavljam da je to bile pre problema koji su se javili o kojima je bilo diskusije ovde. Ja licno isto obisao kompleks, izgledalo mi super spolja, obilazio i te prethodne zgrade koje su pravljene na Banovom, isto izgleda super.. ali moja expertiza se zavrsava sa estetikom cele price. Videcemo sta ce biti, nadam se najboljem 😅

Prosto nemoguce je cekati da se svi usele pa da krenu da izlaze problemi, a nije bas da mogu da sprovedem anketu kod stanara prethodnih, sta ima na netu ima, sta nema isao da vidim i tako. Ali vrlo verovatno bi opet uzeo sa svim ovim informacijama jer to je zeljena lokacija, ako ne valja lako ce se prodati posle.
 
😮mi smo se sokirali kad smo juce dobili E-Mail . Jel zna neko inace kako se krecu cene za te dodatne jedinice (multi split sistem) ? ali posto smo uzeli stan na 9. spratu, jos jedna klima ce nam trebati sigurno. 💆‍♀️
Nisu iste spoljne jedinice, npr sve spoljne multi split su i inverter..velika je razlika u ceni, plus unutrašnje jedinice..
 
Iako ce verovatno ovaj post biti obrisan jer se odnosi na Plato Bezanija, smatram da je bolje da ga napisem i mozda ga neko procita i ne pocini gresku kao ja i kupi nekretninu od ovog investitora. Znacilo bi mi da sam ja imao neka ovakva saznanja pre kupovine nekretnine

Nazalost, iako je na pocetku obecavalo, krajnje iskustvo je veoma razocaravajuce. Naizgled lep projekat ali nazalost veoma lose izveden. Kao kupac veoma sam razocaran (ne)kvalitetom gradnje - pocevsi od zvucne izolacije gde cujete komsije sta govore u stanu pored a da ne govorim o mesaru iz Maxija koji me budi svako jutro udarom satare iako sam nekoliko spratova iznad kao i zvuk teretnih kolica u maxiju koji vas isto budi ujutru.
Zatim prelazani deo u garazi gde se spustate automobilom sa -1 na -2 je izvedena tako da morate da idete u rikverc pa da smotate opet volan da biste skrenuli i sisli na nivo ispod.
Zatim poplave u garazama na -2 i podrumskim prostorijama pri svakom pljusku, o cemu svedoce i slike i videi komsija koji su ih postavili.
Zatim veoma lose izvedene instalacije, elektricne i vodovodne...nisu nam dali nacrte jer ni sami nisu sigurni gde su provukli koju cev a curenja se cesto desavaju i onda o svom trosku resavamo havarije i probleme.
Farba sa terasnih ograda se ljusti, dvorisna kapija ne radi kako treba od prvog dana...
A kao vrhunac svega toga izuzetno nekorektan odnos investitora prema nama kupcima, kada god smo im se obratili i cinjenicno prikazali problem samo su nas izbgevali ili govorili da je "tako po projektu".
Uz svo razumevanje da danasnju novogradnju ne odlikuje visok nivo kvaliteta, ipak moram da izrazim ogromno nezadovoljstvo i zaljenje sto sam kupac ovog investitora jer je ovaj kvalitet kao i odnos prema nama ispod svakog razumnog nivoa.
 
Davno sam pisao mnoge slične loše stvari za ovog investitora iz ličnog iskustva kada su samo stavili ogradu i staklenu kutiju za prodaju na Plato Bežaniji.
Neki postovi su mi izbrisani, ali loš utisak ostaje.....
 
Ko se ovih dana ne odluci za drugu klimu - nikad nece!
sto se tice kvaliteta gradnje ovog investitora, mi smo manje/vise dobili sta su nudili - ovo sa izloacijom je vise stvar materijala cije karakteristike mi realno nismo znali, tj da poseduju slabije karakteristike sto se tice zvucne izolacije. time ce se iznenaditi svi koji prelaze iz starijih stanova koji su radjeni po nekim drugim standardima.
da, neka resenja nisu najsrecnija, ali i sa njima bih mogao da zivim ali.....
ja vecu zamerku imam na zavrsne radove i POSEBNO na reaktivnost i komunikaciju investitora posle isplate/primoredaje stana - UZAS ZIVI bukvalno do nivoa bahatosti u smislu "sta vi hocete vise od nas, to su sad vasi stanovi"
Pamet u glavu "hvatajte ih za gusu", iskoristite sve ovo sto mi pisemo (dok igor ne obrise), pravite spisak i savaku pojedinacnu stavku prodjite sa njima i probajte napismeno to da obezbedite.
kako bih vam rekao, mi jos bosi prolazimo trnje ako vi ne zelite kao mi onda cete morati Finvest da provede kroz isto!
Bas se sad u digitalnoj eri dolazi lakse do ovakvih podataka pa su moguce korekcije i investitor (mozda) moze da se izvede na pravi put
 
hvala svima koji iznose iskustva realno znace. :) licno mislim da u Srbiji nema investitora sa kojim bi se iko od nas usrecio. Kako bude bice, nadam se da ce greske sa Bezanije ispraviti ovde, sto ne znaci da ce nama biti sjajno sve, ali dobro.. Sta bude neka bude, ja se ne opterecujem previse. Onog momenta kad sam usla u pricu za stan u izgradnji znala sam da ne trebam imati visoka ocekivanja...
 
Hvala svima na iznetim svojim iskustvima. Ja cu bukvalno dva puta sve procitati i smestiti u mali mozak. Nadam se da ce sve proci kako treba jer ipak ovo treba investitoru da bude objekat za buducnost sa kojim ce moci ponosno da se predstavlja i CV za neke naredne gradnje.
 
Cao svima,

Za doplatu na multisplit sistem treba obratiti na 2 stavke:

1. Da li se umanjuje racun za cenu vec kupljene klime koju dobija kupac stana , a cija cena nije sigurno ispod 400e
2. Uporediti dobijenu ponudu sa trenutnim cenama na trzistu

Za one koji nisu upoznati, evo jedan primer:

Midea 18 spoljna jedinica sa 2 unutrasnje jedinice(12,12) = 1200eura, kad se odbije gore dobijate 800 eura !!
To bi vam trebalo da bude okvirna cena.


Primer:

 
Cao svima,

Za doplatu na multisplit sistem treba obratiti na 2 stavke:

1. Da li se umanjuje racun za cenu vec kupljene klime koju dobija kupac stana , a cija cena nije sigurno ispod 400e
2. Uporediti dobijenu ponudu sa trenutnim cenama na trzistu

Za one koji nisu upoznati, evo jedan primer:

Midea 18 spoljna jedinica sa 2 unutrasnje jedinice(12,12) = 1200eura, kad se odbije gore dobijate 800 eura !!
To bi vam trebalo da bude okvirna cena.


Primer:



Cao Maksimus, I ja gledao bas istu tu da bi nasao neku okvirnu cenu ali mislim da je to cena za samo spoljnu jedinicu sa dva prikljucka, treba dodati odvojeno unutrasnje jedinice.

Pitao sam ih za detalje, rekli su:

* Midea ili slican brend po kvalitetu ako ne bude Midea (ali nju ugradjuju inace i ugradjivali su je na prethodnim projektima)
* Placa se razlika izmedju ove koja ide uz stan i multi split sistema
* 12 BTU unutrasnja jedinica ide u dnevnu, devetke u sobama za multi split sistem.
* Standardna koja ide uz stan je 12 i nije inverter

Znaci da mora da bude minimum spoljna inverter split midea 21 kapaciteta za 2 unutrasnje jedinice (12 + 9 ako ja to dobro razumem)? Ne deluje kao dobar dil kad se pogleda njihov cenovnik ali opet ne znam koliko kosta ugradnja takvih sistema pa koliko tu treba da se doda na cenu tih spoljnih i unutrasnjih jedinica, ali s obzirom da nema alternative mislim da smo u poziciji uzmi ili ostavi (i zivi sa tim 😅 ako ostavis).
 
Cao Maksimus, I ja gledao bas istu tu da bi nasao neku okvirnu cenu ali mislim da je to cena za samo spoljnu jedinicu sa dva prikljucka, treba dodati odvojeno unutrasnje jedinice.

Pitao sam ih za detalje, rekli su:

* Midea ili slican brend po kvalitetu ako ne bude Midea (ali nju ugradjuju inace i ugradjivali su je na prethodnim projektima)
* Placa se razlika izmedju ove koja ide uz stan i multi split sistema
* 12 BTU unutrasnja jedinica ide u dnevnu, devetke u sobama za multi split sistem.
* Standardna koja ide uz stan je 12 i nije inverter

Znaci da mora da bude minimum spoljna inverter split midea 21 kapaciteta za 2 unutrasnje jedinice (12 + 9 ako ja to dobro razumem)? Ne deluje kao dobar dil kad se pogleda njihov cenovnik ali opet ne znam koliko kosta ugradnja takvih sistema pa koliko tu treba da se doda na cenu tih spoljnih i unutrasnjih jedinica, ali s obzirom da nema alternative mislim da smo u poziciji uzmi ili ostavi (i zivi sa tim 😅 ako ostavis).
da ali cena koja je kao razlika je cena iz email-a ?
 
Cao Maksimus, I ja gledao bas istu tu da bi nasao neku okvirnu cenu ali mislim da je to cena za samo spoljnu jedinicu sa dva prikljucka, treba dodati odvojeno unutrasnje jedinice.

Pitao sam ih za detalje, rekli su:

* Midea ili slican brend po kvalitetu ako ne bude Midea (ali nju ugradjuju inace i ugradjivali su je na prethodnim projektima)
* Placa se razlika izmedju ove koja ide uz stan i multi split sistema
* 12 BTU unutrasnja jedinica ide u dnevnu, devetke u sobama za multi split sistem.
* Standardna koja ide uz stan je 12 i nije inverter

Znaci da mora da bude minimum spoljna inverter split midea 21 kapaciteta za 2 unutrasnje jedinice (12 + 9 ako ja to dobro razumem)? Ne deluje kao dobar dil kad se pogleda njihov cenovnik ali opet ne znam koliko kosta ugradnja takvih sistema pa koliko tu treba da se doda na cenu tih spoljnih i unutrasnjih jedinica, ali s obzirom da nema alternative mislim da smo u poziciji uzmi ili ostavi (i zivi sa tim 😅 ako ostavis).
Cao Maksimus, I ja gledao bas istu tu da bi nasao neku okvirnu cenu ali mislim da je to cena za samo spoljnu jedinicu sa dva prikljucka, treba dodati odvojeno unutrasnje jedinice.

Pitao sam ih za detalje, rekli su:

* Midea ili slican brend po kvalitetu ako ne bude Midea (ali nju ugradjuju inace i ugradjivali su je na prethodnim projektima)
* Placa se razlika izmedju ove koja ide uz stan i multi split sistema
* 12 BTU unutrasnja jedinica ide u dnevnu, devetke u sobama za multi split sistem.
* Standardna koja ide uz stan je 12 i nije inverter

Znaci da mora da bude minimum spoljna inverter split midea 21 kapaciteta za 2 unutrasnje jedinice (12 + 9 ako ja to dobro razumem)? Ne deluje kao dobar dil kad se pogleda njihov cenovnik ali opet ne znam koliko kosta ugradnja takvih sistema pa koliko tu treba da se doda na cenu tih spoljnih i unutrasnjih jedinica, ali s obzirom da nema alternative mislim da smo u poziciji uzmi ili ostavi (i zivi sa tim 😅 ako ostavis).

Cao Maksimus, I ja gledao bas istu tu da bi nasao neku okvirnu cenu ali mislim da je to cena za samo spoljnu jedinicu sa dva prikljucka, treba dodati odvojeno unutrasnje jedinice.

Pitao sam ih za detalje, rekli su:

* Midea ili slican brend po kvalitetu ako ne bude Midea (ali nju ugradjuju inace i ugradjivali su je na prethodnim projektima)
* Placa se razlika izmedju ove koja ide uz stan i multi split sistema
* 12 BTU unutrasnja jedinica ide u dnevnu, devetke u sobama za multi split sistem.
* Standardna koja ide uz stan je 12 i nije inverter

Znaci da mora da bude minimum spoljna inverter split midea 21 kapaciteta za 2 unutrasnje jedinice (12 + 9 ako ja to dobro razumem)? Ne deluje kao dobar dil kad se pogleda njihov cenovnik ali opet ne znam koliko kosta ugradnja takvih sistema pa koliko tu treba da se doda na cenu tih spoljnih i unutrasnjih jedinica, ali s obzirom da nema alternative mislim da smo u poziciji uzmi ili ostavi (i zivi sa tim 😅 ako ostavis).
Pa nema niko para za bacanje

To je cena spoljnje i unutrasnjih jedinica.
Evo jos jednog linka, cak sam i telefonski proverio

Midea multi-split spoljna 18 kbtu +2 un.jedinice 140 000 dinara + 200 eura ugradnja​



E sad kad uporedite ovu cenu 140 000 dinara i onu iz ponude od 1850 eura(18 sa 2 unutra jedinice od 12), valjda je jasno da je ovo prevelika cena, a gde je tu jos umanjenje racuna !
 
Pa nema niko para za bacanje

To je cena spoljnje i unutrasnjih jedinica.
Evo jos jednog linka, cak sam i telefonski proverio

Midea multi-split spoljna 18 kbtu +2 un.jedinice 140 000 dinara + 200 eura ugradnja​



E sad kad uporedite ovu cenu 140 000 dinara i onu iz ponude od 1850 eura(18 sa 2 unutra jedinice od 12), valjda je jasno da je ovo prevelika cena, a gde je tu jos umanjenje racuna !
hvalaaaa za infooooo hahaha ja se drzim one free sto ide regulare pa cemo posle da menjamo :D
 
Vrh