Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 195 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,3%

  • Ukupno glasača
    326
Neće više ni stići sad će morati sa zapada da se kupuje. Po meni je malo 200 raketa ako je to stiglo. Ne zna se ni da li je 3 ili 4 lansirna vozila po bateriji
 
Med i orasi.gif
Samo ne znam sto bi pregovarao i o Rafalima i o Tajfunima... 12 Rafala je nama vise nego dovoljno za sve potrebe.
 
Ljudi, koliko je baterija stiglo? 1 ili sve 4? (Ponavljam, koliko je stiglo, ne koliko je kupljeno, to bar sada znamo) 😀
 

IMG_20220501_131716.jpg
 

Pogledajte prilog 135233
Kojo ce nam ovo ako za ovu namenu imamo domace - Milos???
 
Па морамо са свима да будемо добри , а ово није много скупо...
 
Ja mislim da smo mi kupili samo ovu jednu bateriju, a da su politicari u neznanju ili namerno svako lansirno orudje proglasili za bateriju. Citam sada sve vesti o tome i izjave i sve mi se cini da je to to sto je bilo na Batajnici od FK3. Narocito izjava peCednika da nismo mogli da gadjamo nista a sada mozemo osam ciljeva od jednom sa po dve rakete mi govori da ne postoje druge baterije jer onda bi rekao da mozemo da gadjamo 32 cilja sa po dve rakete da je 4 baterije stiglo. Posle toga je rekao i da se nema vise para i da ne sme da se ugrozi budzet. Ako neko misli da gresim gde su ostale tri baterije?
 
Kojo ce nam ovo ako za ovu namenu imamo domace - Milos???
Па није баш иста намена.
Ова возила су доста лакша (готово дупло), али примера ради рекоше да могу да издрже и 12,7 са предње стране.
За брзе су акције, урбана дејства, па и демонстрације, итд. Сличне су по карактеристикама "Гуркама" које су Хрвати набавили за АТЈ Лучко. Јако, јако сличне.
Ако ништа, њих пет ће да замени пет Пух-ова или пет комбија.
И да, момци на приказу рекоше да су возила донација.
 
Солидно возило, свакако боље да ВП иде у ПТ операције у урбаним срединама у њима него у Пинчевима, Пуховима и Дифендерима. Стари БОВ исто није погодан за такву намену. Очекују Милоша као замену за БОВ М-86, али за сада приоритет у опремању са Милошем има 72. бригада.
 
Ja mislim da smo mi kupili samo ovu jednu bateriju, a da su politicari u neznanju ili namerno svako lansirno orudje proglasili za bateriju. Citam sada sve vesti o tome i izjave i sve mi se cini da je to to sto je bilo na Batajnici od FK3. Narocito izjava peCednika da nismo mogli da gadjamo nista a sada mozemo osam ciljeva od jednom sa po dve rakete mi govori da ne postoje druge baterije jer onda bi rekao da mozemo da gadjamo 32 cilja sa po dve rakete da je 4 baterije stiglo. Posle toga je rekao i da se nema vise para i da ne sme da se ugrozi budzet. Ako neko misli da gresim gde su ostale tri baterije?
U javnosti se predstavlja kao da je maltene isporučena brigada FK3, a u stvarnosti - izgleda da nije ni divizion, već jedna baterija.
Moćna baterija, svakako, ali u slučaju ratne pretnje, jedna jedina baterija PVO je više meta nego što je pretnja, je protivnik zna tačno šta da traži i šta prvo da traži.
Ovo je OK za mirnodopsku upotrebu, za držanje koraka sa tehnologijom i za obuku.
 
 
U javnosti se predstavlja kao da je maltene isporučena brigada FK3, a u stvarnosti - izgleda da nije ni divizion, već jedna baterija.
Moćna baterija, svakako, ali u slučaju ratne pretnje, jedna jedina baterija PVO je više meta nego što je pretnja, je protivnik zna tačno šta da traži i šta prvo da traži.
Ovo je OK za mirnodopsku upotrebu, za držanje koraka sa tehnologijom i za obuku.
Koliko ovih tamića stane u jedno ono crno avionče?
Dva ili tri?
 
Formacija je jedno, količina plaćenih i isporučenih baterija je drugo. Zato postoji prebrojava je po formaciji, po duženju, po spisku i na licu.
I 6. aprila smo imali dve eskadrle i u svakoj po 3 kom IK-3. Baterija je potčinjena divizion, divizion puku ili brigadi. Drugačije ne može. A u praksi divizion može imati i jednu i tri + jednu ili samo jednu bateriju... Sve zavisi sa koliko sredstava i ljudstva se stvarno raspolaže.
 
U klipu koji sam postavio u predhodnom postu na 40sec pominje se da je kupljen divizion sa 4 baterije po 4 lansirna vozila.
Koliko je to tačno ne znam.
 
Hvala za info.
Onda je to već nešto konkretno.
Doduše, jedna baterija ne može da daje stalno dežurstvo, pa je i logično da u sistemu bude najmanje divizion. Mada, i to je nedovoljno za ratovanje, bez obzira na veličinu Srbije.
 
Evo i ovde
Prema najavama iz Ministarstva odbrane, za potrebe PVO Vojske Srbije, nabavljene su 4 raketne baterije FK-3, koje će, opet po izjavama nadležnih iz Ministarstva odbrane, biti u sastavu jednog raketnog diviziona i to 2. Rd iz sastava 250. Raketne brigade PVO
 
Vrh