Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 195 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,3%

  • Ukupno glasača
    326
Šta je ostalo od kupljenog naoružanja u Rusiji do daljnjeg kako navodi Balkanska Bezbedonosna Mreža.

Reč je o dodatnoj količini od četiri borbena helikoptera Mi-35M, tri transportna Mi-17V5 i još dve baterije Pancira, ovaj put u nešto modernizovanoj verziji koja treba da ukloni nedostatke u borbi protiv bespilotnih letelica koji su uočeni na sirijskom ratištu.


Prema tvrdnjama najviših srpskih zvaničnika, naručeni su i sistemi za elektronsko izviđanje i protivelektronska dejstva Krasuha i Repelent, ali je u ovom trenutku antiruska histerija na tako visokom nivou da je nezamislivo da bilo koja od susednih NATO zemalja odobri prelet ruskim transporterima koji bi to oružje isporučili.

 
Krivi su nasi, verovatno je da su helikopteri bili spremni za transport, ali su cekali pred izbore u martu da dovezu, a pocelo sve 24 februara.Panciri sigurno jos nisu ni usli u serijsku.Krasuha i Repelent su verovatno isto su bili spremni za transport.
 
Mislim da je čak i dobro što nismo dobili Krasuhu i Repelent, jer očigledno ne rade svoj posao u Ukrajini.
 
Veca je steta ako je sve placeno a nikad nece biti isporuceno ili ce kasniti jedno 5 godina. Ne znam kako funkcionisu ti ugovori za vojnu opremu medj' drzavama. Ako neko zna nek napise
 
Taj dron uopšte nema radio komande, već se njegova putanja unosi ručno na zemlji.

Veca je steta ako je sve placeno a nikad nece biti isporuceno ili ce kasniti jedno 5 godina. Ne znam kako funkcionisu ti ugovori za vojnu opremu medj' drzavama. Ako neko zna nek napise
Vojni ugovori su uglavnom tajni pa ne možemo znati baš sve detalje. Mada su rokovi i eventualni penali sastavni deo svih ugovora.
 
Veca je steta ako je sve placeno a nikad nece biti isporuceno ili ce kasniti jedno 5 godina. Ne znam kako funkcionisu ti ugovori za vojnu opremu medj' drzavama. Ako neko zna nek napise
Pa ako nisu u mogućnosti da isporuče plaćenu robu, ako ne mogu da vrate pare (a sada zbog sankcija čuvaju svaki dolar i evro), neka se to prebije preko druge robe koja još uvek može da se uveze (nafta, gas... malo li je) a mi ćemo da opremu nabavimo od nekoga ko može da isporuči... čist račun - duga ljubav.
 
Ma pusti to što se Hrvati provaljuju. Tu 141 leti pomoću autopilota na unapred programiranoj ruti. Kamera je klasična sa filmom, samim tim nije moguć data link niti ima potrebe za daljinskim upravljanjem. Oni su takođe lupili da je nosio bombu od 50kg koja je srećom samo "delimično" eksplodira, a zapravo se radi o malom punjenju koje uništava filmsku traku u slučaju pada...
 
Imam odlicnu ideju za nash drzavni vrh, damo migove ukrajincima a za njih dobijemo na primer f16ice
 
Тај филм тешко да ћемо гледати. Штета што нисмо могли некако од амера да откупимо 3-4 Ми-17/171 од десетак које су повукли из Авганистана, мада се прича да ће њих поклонити Украјини. Флота транспортних хеликоптера је прва морала бити обновљена.
 
Хмм, Ленд ровери, све ми у сећању да је Неша док је био министар полиције узео половне Дифендере за жандаре.
 
Да иду за Молдавију или Украјину, сигурно не би улазили у Хрватску код БМ, па одатле у Србију.
Биће да је то конвој за Косово
 
Znači AV kuka kako Zapad naoružava Kosovo, a oružje im stiže preko Srbije:LOL:
 
KFOR već 20 godina sme i koristi pravo da (i) preko Srbije dostavlja trupe na Kosovo. Nije to ništa novo, 2000ih je bilo dosta fotografija takvih konvoja dok logističke rute još nisu bile dovoljno razrađene i Slatina obnovljena za transportne avione. Samo je ovaj put neki novinar ili neupućeni prolaznik otkrio toplu vodu pa od toga napravio senzaciju.
 
Pa evo većina naših medija je sa zgražanjem prenela kako Nato konvoj oružja prolazi kroz Osijek na putu za BiH.. Sad kad je ispalo da je ušao u Srbiju onda muk..
 
Vau, kakva reportaža. Naslov, thumbnail, snimak, detalji... ostao sam bez teksta.
6e8f71a65a7ea0b23628f80838e5672b.gif
 
Poslednja izmena:
Vrh