Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 245 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    258
I posle mi lokal Ikarbus patriote pricaju da je Ikarbus trebalo da ostave da radi??? To je cudo 4 godine mladje od Solarisa... Drago mi je sto Ikarbusa nema... I u 3263 je situacija jos gora, juce bio ns 85, pod u talasima pozadi
 
Просечном новом 218М пала висина позади.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Лоше одржавање на делу. У нормалним предузећима би одмах рекламирали грешке.
 
I posle mi lokal Ikarbus patriote pricaju da je Ikarbus trebalo da ostave da radi??? To je cudo 4 godine mladje od Solarisa... Drago mi je sto Ikarbusa nema... I u 3263 je situacija jos gora, juce bio ns 85, pod u talasima pozadi
Trebao je da pravi bar solo vozila, za Higer je Ik 112M mašina u svakom smislu te reči, neuporedivo bolja vozila i pored problema sa elektronikom koji imaju. Više mi nije dobro od vožnje sa Higerom 3433 na 307, toliko lupa čim udari u najmanju rupu i toliko se sve trese da mi ne bude uopšte prijatno, kad naiđe neki drugi bus na 307 da nije Higer ja slavim
 
Trebao je da pravi bar solo vozila, za Higer je Ik 112M mašina u svakom smislu te reči, neuporedivo bolja vozila i pored problema sa elektronikom koji imaju. Više mi nije dobro od vožnje sa Higerom 3433 na 307, toliko lupa čim udari u najmanju rupu i toliko se sve trese da mi ne bude uopšte prijatno, kad naiđe neki drugi bus na 307 da nije Higer ja slavim
A inače je stvarno teško biti bolji od Higera. Ako je Ikarbus toliko nisko pao, da se njihova vozila porede sa tim smećem od autobusa, mislim da je sve jasno.
 
Соло Манови су сасвим пристојна возила, која иначе сваког дана опслужују најтеже линије у граду, као 307 или 408 (касније 302 и 405, после блокада Смедеревског и Авалског пута). Нема изостајања и много су бољи од ломова хајгерских (седишта, панел-пластику и подолит занемарите, може већ сутра да се замени). Битнија је шасија, која је ипак од реномираног произвођача.
 
И он се такође распада у мањој или већој мери. Космајски су много бољи од ММ (Крш и Крш) трансових.
 
Uhvacena mrcina na 15,odradjivao smenu i II deo šihte :)
IMG_1781.jpg
 
I posle mi lokal Ikarbus patriote pricaju da je Ikarbus trebalo da ostave da radi??? To je cudo 4 godine mladje od Solarisa... Drago mi je sto Ikarbusa nema... I u 3263 je situacija jos gora, juce bio ns 85, pod u talasima pozadi
U 3261 je situacija odlična. Kad zareže MAN-ov motor, 100 takvih je trebalo za Beograd.
 
I posle mi lokal Ikarbus patriote pricaju da je Ikarbus trebalo da ostave da radi??? To je cudo 4 godine mladje od Solarisa... Drago mi je sto Ikarbusa nema... I u 3263 je situacija jos gora, juce bio ns 85, pod u talasima pozadi
Гашпар, чека те 357 у блоковима, имате неке нерасчишћене рачуне. Видиш колико је црвен од беса?
08342284-CFDF-4FC0-8EE1-670DE13BBF08.jpeg
 
Ja pre svega crven nisam nastrojen, vec realan i objektivan, protiv sam dogovorne ekonomije i socijalizma, i kamo lepe srece da nam se ponove nabavke 2013 poput Solarisa gde bi nam kraj bio... To je Ikarbus sahranilo... Najava novih nabavki gde se znalo unapred da su pobednici, a J***s to da nam se uvale sklepotine... Pitati Kosmajce na 89 sta pre vole da voze, jasno ko dan, Konekto najbolje nesto
 
Космајци воле ИК103Ф. Недавно је на ГБ 96 ремонтован мотор и сада иде као да је јуче изашао из фабрике. Возач из Космаја је потврдио да су иако незгодни за вожњу (због лоших позиција команди), ти аутобуси доста поуздани.
 
U 3261 je situacija odlična. Kad zareže MAN-ov motor, 100 takvih je trebalo za Beograd.
Јел си ти нормалан? 90% 218М је грбаво а зато није крив Икарбус. Сви М-ови су непрегледни и одрађени преко оне ствари.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Јел си ти нормалан? 90% 218М је грбаво а зато није крив Икарбус. Сви М-ови су непрегледни и одрађени преко оне ствари.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
3261, 3283 i još neki spadaju u tih 10%.
 
Једино што ваља М-у је звучна изолација а топлотна је јако лоша толико да не смеш сести позади.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
И екстеријер наравно. Морам се исправити, рекао сам да Икарбус није крив за пад висине приколице, наравно да јесте крив.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
И екстеријер наравно. Морам се исправити, рекао сам да Икарбус није крив за пад висине приколице, наравно да јесте крив.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Sve i da se radi o normalnoj fabrici, poodavno bi garancija na ta vozila istekla. Pad visine može biti iz više razloga, između ostalog svaki od tih je posledica zamora materijala i upitnosti zamenskih delova. Jako važna stavka zašto Solaris nije stradao u meri kao ostali, ako zanemarimo osnovni veći kvalitet (i veću cenu) leži u tome da su ugrađivani kvalitetniji delovi. M je nešto poslednje što su izbacili, a ta fabrika jednostavno nije imala šta da ponudi da preživi i godinama pre toga.

Poslato sa Huawei Mate 20 Pro uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ta serija je kritična, ali zato za Ik 112le sve pohvale, gb. 3218 sa linije 408 je prešao 1 milion kilometara i radi tamo lagano bez problema, ako ovako nastavi može lagano da dogura do 2 miliona i bez nekog održavanja ta vozila guraju odlično
 
Vrh