Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Završeno je asfaltiranje peilaznog puta!
Juhuuu
Mala ispravka - završeno je asfaltiranje jednog dela prilaznog puta i to onog koji vodi do ulaza u garažu u L lameli.

Ceo prilazni put podrazumeva asfaltiranje duž cele južne strane lamele D i to do izlaza iz garaže koji se nalazi ispod potkovice, a zatim spajanje tog kraka sa novim delom ulice koji vodi do Tošinog Bunara. To je trenutno nemoguće uraditi dok se ne izmesti trafo-stanica ispred D lamele, na koju je nakačena firma koja se nalazi pored. Ako sam dobro razumeo, ovo bi trebalo da se završi u naredne 2-3 nedelje.

Takođe treba dovršiti i asfaltiranje dela slepe ulice između L zgrade i potkovice, gde treba da bude nekoliko parking mesta koja će služiti lokalima i za dostave u UniverExport koji će se nalaziti u podnožju potkovice.

Svakako, lepo što se nešto napokon dešava i što radovi idu u dobrom smeru.

viber_image_2022-02-06_11-54-44-867.png
 
Poslednja izmena:
ovaj link je montiran, oglas ne postoji
I prethodni sa sajta nekretnine.rs je za stan koji je dodatno rađen i obogaćen gipsarskim radovima,i on je sa prenaduvanom cenom.

Pažljivo sam pogledala sve vaše objave i dedukcijom zaključila da ste vi verovatno kupac par stanova za preprodaju i vaša namera je da naduvavate cene ili ste zaposleni u Galensu i pokušavate da svojim objavama smirite opravdano iznervirane kupce.

Ovaj objekat se neće završiti ni u aprilu jer imaju veliki problem sa strujom, verovatno niste upućeni koliko traje izrada i priključenje trafostanice, a i mnogih drugih stvari koje moraju da urade da bi im dobili izmenu građevinske dozvole. Ni sami radovi u objektu nisu završeni, jeste li videli da ni garaže nisu završene?

Cenu od 3000e/m2 možete da dobijete za blok 67a, a nikako za ovaj kraj kome treba bar još 5 godina da se potpuno izgradi i bude prava urbana celina.
 
ovaj link je montiran, oglas ne postoji
I prethodni sa sajta nekretnine.rs je za stan koji je dodatno rađen i obogaćen gipsarskim radovima,i on je sa prenaduvanom cenom.

Pažljivo sam pogledala sve vaše objave i dedukcijom zaključila da ste vi verovatno kupac par stanova za preprodaju i vaša namera je da naduvavate cene ili ste zaposleni u Galensu i pokušavate da svojim objavama smirite opravdano iznervirane kupce.

Ovaj objekat se neće završiti ni u aprilu jer imaju veliki problem sa strujom, verovatno niste upućeni koliko traje izrada i priključenje trafostanice, a i mnogih drugih stvari koje moraju da urade da bi im dobili izmenu građevinske dozvole. Ni sami radovi u objektu nisu završeni, jeste li videli da ni garaže nisu završene?

Cenu od 3000e/m2 možete da dobijete za blok 67a, a nikako za ovaj kraj kome treba bar još 5 godina da se potpuno izgradi i bude prava urbana celina.
Nije nista namontirano, kontaktirao sam prodavce,
Sto se tice vaseg utiska da nista nije gotovo, ne znam cemu onda svakodnevni prijemi stranaka i zavrseci zapocetih ispravki, korekcija itd
Jesam kupac, odavno vec kupio svoju nekretninu, i ljubazno cekam zavrsetak radova,
Takodje radim u firmi u kojoj poslednjih 3 meseca uvek nedostaje 20-30% radnika zbog covida, i imamo velikih problema u ispunjenju zadataka poslovnih
Vi ste isto kupac ? Ili ce te tek postati, pa vas nerviraju visoke cene u oglasima...
 
Ја се надам да су сви коментари овде директна последица доступних информација које у одређеним моментима имају аутори који пишу. Не разумем због чега се ствара "фронт" и нервоза око ствари које постоје. Дакле, знам да сви ви који сте једном били у комплексу, знате да је трафо станица завршена. Престаните да тролујете људе и нервирате оне који стварно имају проблем због кашњења радова.има комшија и са кредитом и са киријом.. Не разумем сврху, једино ако нисте "преко пута" или имате за циљ саботирате радове (правним путем) у овој завршној фази. Информација, закључак, порука на форуму..
 
Nije nista namontirano, kontaktirao sam prodavce,
Sto se tice vaseg utiska da nista nije gotovo, ne znam cemu onda svakodnevni prijemi stranaka i zavrseci zapocetih ispravki, korekcija itd
Jesam kupac, odavno vec kupio svoju nekretninu, i ljubazno cekam zavrsetak radova,
Takodje radim u firmi u kojoj poslednjih 3 meseca uvek nedostaje 20-30% radnika zbog covida, i imamo velikih problema u ispunjenju zadataka poslovnih
Vi ste isto kupac ? Ili ce te tek postati, pa vas nerviraju visoke cene u oglasima...
Ovo je klasična "nije valjda da verujete svojim očima, verujte meni" priča sa tvoje strane.
Objekat nema završenu ni trafo stanicu i nije priključen na elektro mrežu. Još uvek stoje skele po zgradi, nije asfaltirano 80% ulice koja treba da se nađe oko kompleksa, odbijaju im izmenu građevinske dozvole pre 2 nedelje zbog 13 različitih manjkavosti u podnetoj dokumentaciji, ljudi se organizuju u Viber i WhatsApp grupe sa po više desetina kupaca gde ni jedna jedina osoba nema ni jednu pozitivnu stvar da kaže za Galensovo ponašanje niti dinamiku radova, ali hej hajde da nam ti i Glamočak objasnite kako smo nas 50 ludi.

Kada pogledaš D i E lamelu vidi se da nisu ni sve klime ni stakla na terasama postavljene, što samo znači da ima čak i stanova u kojima nisu odrađeni ni grubi radovi, a da ne pričamo o uređenju hodnika, prilaznih saobraćajnica, asfaltiranju pristupne saobraćajnice tako da ljudi mogu da se usele u lamele D i E i tako dalje i tome slično.

Što se tiče ovih bajki koje pričaš o cenama evo jednog korisnog linka: https://katastar.rgz.gov.rs/RegistarCenaNepokretnosti/

Tu se nalaze prosečne cene svih prometovanih nepokretnosti od 2012. na ovamo, pa komšije mogu da pretraže cene za New Minel, čisto da ne nasedaju na ove priče koje im serviraš ovde i ove cene od 3300 evra za kvadrat. Ja bih voleo više od svega da je to tačno, jer bi značilo da je cena mog stana 30% veća nego što sam ga platio, ali nažalost to nije ni blizu istine.

Umesto što uprežu svoje prijatelje ili zaposlene (tebe) da širite dezinformacije po forumu i nervirate kupce stanova koji ne mogu ni iskrenu informaciju da dobiju mesecima, bolje da Galens sedne i napiše jedan podugačak iskren mejl izvinjenja svim svojim kupcima, u kom će pružiti sve aktuelne informacije, inače se neće iščupati iz tužbi stanara New Minela do 2030. godine, što će im verujem biti odlična reklama za sva buduća gradilišta koja treba da imaju po Beogradu.
 
Ја се надам да су сви коментари овде директна последица доступних информација које у одређеним моментима имају аутори који пишу. Не разумем због чега се ствара "фронт" и нервоза око ствари које постоје. Дакле, знам да сви ви који сте једном били у комплексу, знате да је трафо станица завршена. Престаните да тролујете људе и нервирате оне који стварно имају проблем због кашњења радова.има комшија и са кредитом и са киријом.. Не разумем сврху, једино ако нисте "преко пута" или имате за циљ саботирате радове (правним путем) у овој завршној фази. Информација, закључак, порука на форуму..

Svi koji smo jednom bili u kompleksu znamo da trafo stanica nije zavrsena. Da jeste, radio bi lift u zgradi npr...
 
Za lamelu E ide informacija da će ovih dana stići obaveštenje da se rok produžava, za koliko ne znam tačno ali po nekim najavama realan rok za tehnički prijem biće kraj Marta meseca.
 
Ја се надам да су сви коментари овде директна последица доступних информација које у одређеним моментима имају аутори који пишу. Не разумем због чега се ствара "фронт" и нервоза око ствари које постоје. Дакле, знам да сви ви који сте једном били у комплексу, знате да је трафо станица завршена. Престаните да тролујете људе и нервирате оне који стварно имају проблем због кашњења радова.има комшија и са кредитом и са киријом.. Не разумем сврху, једино ако нисте "преко пута" или имате за циљ саботирате радове (правним путем) у овој завршној фази. Информација, закључак, порука на форуму..
Trafo stanica nije završena, Za napajanje objekta je predviđena TS 2x630kVA koja je predmet neispunjenog Ugovora sa EDB 82.1.1.0.-D.08.02.-64861/2-2019 од 09.05.2019.године;
Primedba::unsure: није достављен уговор о изградњи недостајућих електроенергетских објеката, закључен са„ЕПС Дистрибуција“, предвиђен Изменом локацијских услова овогсекретаријата ROP-BGDU-29403-LOC-8/2021 IX-20 број 350-1974/2021 oд 13.10.2021. године.
I ja sam među onima koji se nerviraju zbog kašnjenja radova.:mad:
 
Овако, можда не пишем најјасније.. Трафо станица је урађена. Завршена је и кровна хидроизолација исте, сви елементи су у трафостаници, чека се повезивање са напонским водом. Када се повеже трафостаници на напајање тада креће рушење оне старе која је на планираном путу, коју је неки форумаш приказао на слици пре. Дакле, да не буде забуне није прикључена нова трафо станица, јесте урађена. Колико знам њен рад нема везе са лифтовима, њих ће пустити вероватно када не будемо могли да их оштетимо оним што носимо у станове 😂 . То је мој утисак. Ја сам скоро свакодневно у згради због свог стана. Ове неке ствари можете сами да видите. Ово што пишете о одређеним решењима, закључцима, уговорима, ЕДБ, и слично је битно али ми се чини да обим тренутних радова као и степен изграђености превазилази то што из тих докумената можемо да прочитамо и закључимо. Можда сам ја непоправљиви оптимиста и нисам у праву за ово што вам пишем о општем утиску али се трудим да овде напишем оно у шта сам 99% сигуран да је тачно и што могу да проверим.. Није ми намера да се са неким расправљам. Уопште. Није ни сврсисходно јер имам утисак да са појединим форумашима не делим исте погледе, ставове, искуства (што је и нормално) тако да би то био смор за све нас које ово интересује. Једино ми је жао што су поједине објаве деморалишуће и пуне негативних конотација. Од таквих ствари ником неће бити добро. Не бих вас више гњавио, тако да се више нећу оглашаватио јер нема сврхе, могу само опет да пожелим свима срећно усељење и квалитетан живот у New Minelu.
 
Овако, можда не пишем најјасније.. Трафо станица је урађена. Завршена је и кровна хидроизолација исте, сви елементи су у трафостаници, чека се повезивање са напонским водом. Када се повеже трафостаници на напајање тада креће рушење оне старе која је на планираном путу, коју је неки форумаш приказао на слици пре. Дакле, да не буде забуне није прикључена нова трафо станица, јесте урађена. Колико знам њен рад нема везе са лифтовима, њих ће пустити вероватно када не будемо могли да их оштетимо оним што носимо у станове 😂 . То је мој утисак. Ја сам скоро свакодневно у згради због свог стана. Ове неке ствари можете сами да видите. Ово што пишете о одређеним решењима, закључцима, уговорима, ЕДБ, и слично је битно али ми се чини да обим тренутних радова као и степен изграђености превазилази то што из тих докумената можемо да прочитамо и закључимо. Можда сам ја непоправљиви оптимиста и нисам у праву за ово што вам пишем о општем утиску али се трудим да овде напишем оно у шта сам 99% сигуран да је тачно и што могу да проверим.. Није ми намера да се са неким расправљам. Уопште. Није ни сврсисходно јер имам утисак да са појединим форумашима не делим исте погледе, ставове, искуства (што је и нормално) тако да би то био смор за све нас које ово интересује. Једино ми је жао што су поједине објаве деморалишуће и пуне негативних конотација. Од таквих ствари ником неће бити добро. Не бих вас више гњавио, тако да се више нећу оглашаватио јер нема сврхе, могу само опет да пожелим свима срећно усељење и квалитетан живот у New Minelu.

F545E3C8-B10E-4A2C-8241-14D565891F8D.png


Slika je od danas, da li i ona ima negativnu konotaciju ili kako bi ti ovo prokomentarisao?
 
Koristim priliku da podelim iskustvo kvalitetom ugradjenih materijala.
Atos, ulazna vrata vec su komentarisana, samo da potvrdim. daleko od obecanog kvaliteta, pre svega jako losa zvucna izolacija i nestrucna montaza.
Parket / posebna prica i najvece razocarenje!
Toliko je loseg kvaliteta da pad najbanalnijih predmeta na njega pravi ostecenja i udubljenja, prosto neverovatno. Mislim da bih ga prstom i jacim stiskom udubio takav je osecaj. Ogrebotine se stvaraju munjevito tako da mogu da zamislim na sta ce liciti posle par godina koriscenja. Da sam znao da je ovako los svoj parket bih ugradjivao!
 
to je samo nedovršen objekat. trafostanica treba da ima ovakvu zgradu i unutra 2 transformatora, razvodne ormane na 10kV i 0,4 kV,, napojni 10kV kabl koji se polaže od tačke napajanja do TS i naravno od TS do objekta.
Kanda se malko razumem:cool:
Nije negativno, nego realno.
 
Koristim priliku da podelim iskustvo kvalitetom ugradjenih materijala.
Atos, ulazna vrata vec su komentarisana, samo da potvrdim. daleko od obecanog kvaliteta, pre svega jako losa zvucna izolacija i nestrucna montaza.
Parket / posebna prica i najvece razocarenje!
Toliko je loseg kvaliteta da pad najbanalnijih predmeta na njega pravi ostecenja i udubljenja, prosto neverovatno. Mislim da bih ga prstom i jacim stiskom udubio takav je osecaj. Ogrebotine se stvaraju munjevito tako da mogu da zamislim na sta ce liciti posle par godina koriscenja. Da sam znao da je ovako los svoj parket bih ugradjivao!
Jel' uopste postojala varijanta da ugradite vas parket ili npr plocice?
 
Imate ovde doslovce 20 ljudi koji tvrde da trafo stanica nije gotova a među njima:

- Mene koji sam na vezi sa ljudima iz EPS-a i to bukvalno sa ljudima koji sutra treba da stave potpis na rešenje o puštanju struje
- Pčelicu koja se očigledno razume u tematiku bolje nego svi mi zajedno
- Marka koji čovek bukvalno kači fotografiju nedovršene trafo stanice OD DANAS

i sa druge strane imamo Milovana koji piše "ma sve je gotovo" i odmah naravno sveto trojstvo Galensove ekipe koji iz meni nepoznatih razloga jure da podržavaju čoveka koji najotvorenije laže.

Ja pokušavam, nekada na fin nekada na manje fin način, da vam objasnim da takvim ponašanjem samo izazivate dublji bes kod frustriranih kupaca i da ćete tako napraviti mnogo gori krajnji ishod po Galens, ali izgleda da vi mislite da neko ovde vodi orkestriranu kampanju protiv Galensa što, mogu odmah da vam potvrdim, nije tačno. Još jednom vas pozivam sve da prelistate ovu temu do sredine prethodne godine i videćete 90% pozitivnih komentara i od mene i od drugih ljudi koji su sada izgubili strpljenje.

Dinamika radova sa kašnjenjem od nekoliko meseci, kvalitet pojedinih materijala i izvedenih radova (pojedini lavaboi, parket, ulazna vrata, sobna vrata, postavljanje lavaboa prenisko i td), a pre svega odnos Galensa prema kupcima koji se apsolutno ne oglašava i ne daje informacije - sve su to vrlo realni problemi sa kojim se svaki zapravo kupac iz New Minela sada sreće. I opet ponavljam - 90% problema bi se rešilo kada bi Galens samo pustio jedan jedini imejl sa realnim rokovima, objašnjenjima i izvinjenjem zbog svog ponašanja, ali su oni izgleda iznad toga.
 
Pratim ovaj projekat bas dugo, i stvarno ovako sa spolja i estetski mi izgleda odlicno, ALI, da li je moguce da su stanari (ako su se uopste pitali) dopustili da se na zgradu stavi ovaj katastrofalan "GALENS invest" znak? Nikako ali nikako se ne uklapa i bas kvari celokupnu sliku ove zgrade.
Bila je stavka u ugovoru o reklami. Svako je znao sta potpisuje.
 
Meni sve izgleda lepo. Kupac sam stana u D lameli i za sad se sve odvija ok. Ako i zakasne mesec, dva je isto u redu jer je sasvim normalno da za toliki projekat ne moze da bude sve u dan. Zamolila bih da ne mrace pojedini clanovi foruma sa trafo stanicom i rokovima jer neki investitori kasne po godinu dana i kupci cekaju. Utice na psihu ljudi toliko negative kao da se struja nikad nece uvesti, kao da ljudi iz Galensa ne zele da izvrse sitne opravke po zapisniku itd… Ne radim za Galens, da se razumemo. :)
 
Pretpostavimo da zaosta nisi radnik galensa.
Galens kasni sa rokom koji su meni obecali vise od 5meseci, sada je 6. mesec. Taj rok su obecali pre 8 meseci kada sam podnosio zahtev za kredit. Zbog tog obecanja ja u paraleli placam sada kiriju i kredit, narucio sam tehniku koja se vukla po skladistu, poremetili su mi privatne planove itd. Vise puta sam ovde rekao, samo je iskrenost i otvorenost u rokovima falila. Da su mi pre 8 meseci rekli, kasnimo i zavrsavamo za 10meseci, ne za 2 kao sto smo obecali sve bi bilo ok.
Ovaj stav da je nekome bilo i gore ja ne znam kako da prokomentarisem. Pa ljudi, neko se nije ni uselio u stan, propao investitor, treba li da budemo srecni ako ikad dobijemo stanove?!
Ja svoj rad i novac koji sam istim zaradio malo vise od toga cenim. Da sam ga dobio na lutriji mozda bih tako razmisljao.
 
Što se tiče reklame, mene to podseća na Novi Sad gde je na svakoj fasadi ime firme koja je gradila zgradu.
 
Vrh