Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Код нас на Тари напада лепо снегић, стао на 46 цм! Баш ме занима колико га има на Пештеру(и)?
1642878350186.png
 
Sta je problem Pester kad bankine ne umemo da postavimo (ili sta god je Toma Mona izjavio da je problem)? Inace posle Ivanjice je autoput na 1000m nadmorske, ako ikad dodje do Duge Poljane, tu treba ocekivati prve probleme.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Mi još i dobri. Kod komšija "zaboravili" da nabave vatrogasnu i opremu za zimsko održavanje puta.
Зато што су се угледали на нас кад су правили јавне набавке, пројекте и остале ствари. Словенци у јавној набавци за изградњу аутопута планирају набавку камиона, па и опретиве. Код нас се све то накнадно ради јер имамо Јавна предузећа којима се оставља да сама решавају то у складу са неком својом проценом, по мени лоше решење које је примењено и у Србији и у Црној Гори. Кад је инвестиција мора да постоји координационо тело које ће да започне и заврши посао и преда кориснику на употребу 100% кључ у руке систем. А код нас су то пробали са Коридорима па је испало шта је испало, пола ствари се разлије на остала предузећа јер нису способни да изнесу посао од почетка до краја па онда ти трошкови изградње буду и већи него што је представљено из разлога што се из осталих буџета финансирају неки завршни радови или радови на које посредно утиче овакав пројекат.
 
Kako me ova šlogirana nervira. Zar nemaju nekoga ko zna da čita?
Manje više za spikera...
Nego je emisija kalirala konceptualno u odnosu na koridore... premalo se govori o projektima, a prostor popunjavaju beskrajnim prilozima o bezbednosti u saobraćaju...
Realno, prvih 10 min zna da bude zanimljivo, ostalo džaba prave...
 
Sta je problem Pester kad bankine ne umemo da postavimo (ili sta god je Toma Mona izjavio da je problem)? Inace posle Ivanjice je autoput na 1000m nadmorske, ako ikad dodje do Duge Poljane, tu treba ocekivati prve probleme.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Samo da iskoristim tradicionalno priliku da raščistimo da bankina ne znači zaštitna ograda nego onaj sređeni pojas zemlje do puta :grand::D

Bankina - šta je i primeri | Značenje Reči (znacenjereci.com)
 
Društvo, sledeću subotu putujem na Mokru Goru, pa me zanima kakav je u zimskim uslovima put Mačkat-Mokra Gora? Da li se redovno čisti, ima li kritičnih tačaka i sl.?

A ujedno se nadam da tada bude moguće da se proba Preljina-Pakovraće, a ako ne u povratku svakako:)
 
Društvo, sledeću subotu putujem na Mokru Goru, pa me zanima kakav je u zimskim uslovima put Mačkat-Mokra Gora? Da li se redovno čisti, ima li kritičnih tačaka i sl.?

A ujedno se nadam da tada bude moguće da se proba Preljina-Pakovraće, a ako ne u povratku svakako:)
Генерално одлично се одржава!
 
Dok Drobnjak i Vucko palamude i politiziraju bez ikakve potrebe sa ovih 11km zavrsenih ap, da se vratim izvorno temi pa da ovde prenesem da je leva cev tunela Laz danas na 1546m a desna na 1516m
Munjino brdo na dan kad je "Munja" prvi put bio u mojim Pljevljima, iskopano je u levoj 1126m a u desnoj ravno 1200m. Potvrdjeno mi je da se Kinezi u Martu vracaju na intenzivne radove na nastavku trase.
 
Генерално одлично се одржава!
Slažem se. Može da nastane problem samo ako trenutno sneg počne da pada, dok kamioni stignu da intervenišu.
A oprez je potreban od tunela kroz Šargan do pruge u Mokroj Gori, zbog čestih odrona oštrog kamenja i vrlo klizavog puta i kad nema snega, posebno ako je put imalo vlažan. Računaj da je ovamo ozbiljan sneg (Altair reče 46cm)i da nije ni u MG mbogo manje, a da su temperature ovih dana noću bile i ispod - 15C. Znači, dobre gume, svež antifriz, dobra baterija, kederi namazani glicerinom, kvalitetna nesmrzavajuća tečnost za šoferku, pun rezervoar...
 
Dok Drobnjak i Vucko palamude i politiziraju bez ikakve potrebe sa ovih 11km zavrsenih ap, da se vratim izvorno temi pa da ovde prenesem da je leva cev tunela Laz danas na 1546m a desna na 1516m
Munjino brdo na dan kad je "Munja" prvi put bio u mojim Pljevljima, iskopano je u levoj 1126m a u desnoj ravno 1200m. Potvrdjeno mi je da se Kinezi u Martu vracaju na intenzivne radove na nastavku trase.
Znači, blizu su polovine. To bi bilo još oko godinu dana kopanja, znači?
 
Dok Drobnjak i Vucko palamude i politiziraju bez ikakve potrebe sa ovih 11km zavrsenih ap, da se vratim izvorno temi pa da ovde prenesem da je leva cev tunela Laz danas na 1546m a desna na 1516m
Munjino brdo na dan kad je "Munja" prvi put bio u mojim Pljevljima, iskopano je u levoj 1126m a u desnoj ravno 1200m. Potvrdjeno mi je da se Kinezi u Martu vracaju na intenzivne radove na nastavku trase.
Благодарим Крцане на информацији, онда свакако може бити готово до Пожеге у 2023-ој!
 
Prema Krcanovim podacima, brzina kopanja tunela Laz je oko 2,5 metara dnevno, jer su počeli sa kopanjem u maju 2020. Ako bude ista brzina, onda im treba još oko godinu i po samo da ga probiju.

Što se Munjinog brda tiče, meni je osoba koja radi na njemu početkom avgusta rekla da su probili 550 metara u tom trenutku (izvor mi je zet, ne bih sumnjao 😅), pa ispada da se probija brzinom od oko 3,5 metara dnevno. Što bi opet značilo oko godinu i po do probijanja.
 
Slažem se. Može da nastane problem samo ako trenutno sneg počne da pada, dok kamioni stignu da intervenišu.
A oprez je potreban od tunela kroz Šargan do pruge u Mokroj Gori, zbog čestih odrona oštrog kamenja i vrlo klizavog puta i kad nema snega, posebno ako je put imalo vlažan. Računaj da je ovamo ozbiljan sneg (Altair reče 46cm)i mbogo manje, a da su temperature ovih dana noću bile i ispod - 15C. Znači, dobre gume, svež antifriz, dobra baterija, kederi namazani glicerinom, kvalitetna nesmrzavajuća tečnost za šoferku, pun rezervoar...

Захваљујем и теби и Алтаиру на информацијама.
Према данашњем стању је баш за суботу најављен јак снег, тако да и ако крене, могу код Пега да сачекам камионе:)
Ове остале услове већ испуњавам, а резервоар ћу да припуним у Севојну.
 
Dok Drobnjak i Vucko palamude i politiziraju bez ikakve potrebe sa ovih 11km zavrsenih ap, da se vratim izvorno temi pa da ovde prenesem da je leva cev tunela Laz danas na 1546m a desna na 1516m
Munjino brdo na dan kad je "Munja" prvi put bio u mojim Pljevljima, iskopano je u levoj 1126m a u desnoj ravno 1200m. Potvrdjeno mi je da se Kinezi u Martu vracaju na intenzivne radove na nastavku trase.
Potpuni off, ali moram...
Šta ti je ironija sudbine!?
On bi sad voleo da je tamo gde si ti, ali ne može jer je Novax, a ti bi voleo da si tu gde je on bio pre neki dan, ali ne možeš iako si vakcinisan i za razliku od njega zaista kovid-pozitivan!
 
1643043007262.png



Skoro je bila neka diskusija koliko je puteva koja vlast napravila, evo nekih podataka od 2005. godine.
 
pa piše izvor Eurostat. Ja sam pokupio sa istinomera koji je skinuo od njih.
 
 

Konaćno, ovo je super vest. Samo me interesuje šta će da grade kada tehničko-projektna dokumentacija nije gotova i neće skoro? O eksproprijaciji da ne govorim.

Možda inženjeri više nisu potrebni, možda sam propustio nešto.
 
Vrh