Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Мислим да се вакцинисао, али да не жели да објави, којом - не знам. Није ни битно, шпекулирам као и многи овде...
 
Odlican tekst
 
Professor Cyrille Cohen is head of Immunology at Bar Ilan University and a member of the advisory committee for vaccines for the Israeli Government. In a wide-ranging and forthright interview, the Professor tells Freddie Sayers:

  • The Green Pass / vaccine passport concept is no longer relevant in the Omicron era and should be phased out (he expects it to be in short order in Israel)
  • He and his colleagues were surprised and disappointed that the vaccines did not prevent transmission, as they had originally hoped
  • The biggest mistake of the pandemic in Israel was closing schools and education – he apologised for that
  • Widespread infection is now an inevitable part of future immunity — otherwise known as herd immunity
Линк: https://unherd.com/thepost/israeli-vaccine-chief-we-have-made-mistakes/

Довиђења, ковид пасоши, каже оригинални др Ко(е)н.
 
Interesantno je sve to. Eto, u zapadnoj Evropi je preostalo svega 5-10 procenata nevakcinisane odrasle populacije, a upravo se uvode ili dodatno pojačavaju nezapamćene represivne mere. Omikron je u nekim zemljama već prošao vrhunac, i zbog svoje eksplozivnosti, pokazuje strmoglav pad, jer je već prostrujao kroz većinu populacije.

Tako i kod nas, imamo danas izjave dva čoveka iz struke: jedan najavljuje 70% prokuženosti omikronom do kraja marta, a drugi rast brojeva još 3,4 nedelje. Neverovatno pogrešno. Iz aviona se vidi da je talas upravo na vrhuncu u narednih 10 dana, a onda kreće taj strmoglavi pad. Ignoriše se činjenica da ogromna većina zaraženih ljudi uopšte ne posećuje ambulante niti se testira, što zbog odsustva simptoma (imamo 26% trećedozaša), što zbog lakše kliničke slike (mirniji soj i sigurno 60% prokuženosti), što zbog nemogućnosti čekanja...
 
Мислим да се вакцинисао, али да не жели да објави, којом - не знам. Није ни битно, шпекулирам као и многи овде...
Nebitno je, dočekaše i Novakomrsci svojih 5 minuta. Koliko čitam isto će biti i za RG.
 
Ortak za Novu godinu bio u klubu, jbg nedavno je raskinuo pa mu nije bilo do sedenja kući sam. On je uredno uradio PCR test, dobio zeleni sertifikat i uz pomoć njega se prijavio za proslavu. Ipak, spletom okolnosti, te noći je u masi zakačio nešto a da nije ni znao. Oko 4. januara naleti mu vrhunac simptoma u vidu iznenadne temperature, slabosti i mučnine, i bude 99% uveren da je Korona. Srećom, prođe taj vrhunac vrlo brzo i oporavi se za dva dana ali odluči da bude odgovoran i stavi sebe u karantin na 14 dana.
Što razumem i poštujem.

Prekjuče ode da uradi testove u privatnoj laboratoriji da vidi ''jel i dalje zarazan'' i ''jel bila Korona''.
Juče na grupnom četu koji ima nas nekoliko, pita ga drugi ortak jel dobio rezultate? Ja napišem: ''dobio je papir na kome kaže 'može da bude a ia ne mora da znači' '' :D

Par sati kasnije, javlja se i on sam:
''Nemam ni IGM ni IGG antitela a CRP i D dimer su mi ok. Po ovim rezultatima ispada da nisam ni imao Koronu ( :ROFLMAO: ). Ali gospođica koja mi je vadila krv je i rekla da će biti ovako jer mi je prekasno da mi IGM budu povišeni a prerano da budu IGG. Pitam je zar se ne aktiviraju postojeća IGG antitela kad virus uđe u organizam? Ona kaže zavisi od virusa, ovo je omikron, drugačije se ponaša''. :LOL:

Ja pročitam i naravno odmah citiram svoju poruku iznad - ''dobio je papir na kome kaže 'može da bude a i ne mora da znači''. 😁😁 Posle mu napišem ''batice mogao si meni da daš 4-5.000 i ja bih ti isto rekao 'možda jesi a možda i nisi', ali odmah, ne bi morao da čekaš dva dana analize. I sa tih 5.000 smo mogli da odemo na finu klopu.'' 😁 Al dobro...

Mada shvatio je, posle je sam napisao da je i njemu muka više od tih gluposti i da se ubuduće neće više ni osvrtati na to a kamoli raditi te besmislene testove.
 
Poslednja izmena:
Ispravka, sad sam proverio, nije pukao 4-5.000 kako sam mislio. Nego 6.000.

6.000 dinara da ti neko kaže ''može da bude a i ne mora da znači''.
Eto u to se pretvorila ova epidemija i histerija oko nje.
 
Uvek je tako sa tim serološkim testovima. Trebao je odmah po početku simptoma da uradi antigen ili pcr, smisla nema jer došlo i prošlo ali bar da dobije propusnicu ako je bio pozitivan.
 
Da li ima neko grafikon za protekle nedelje gde može da se vidi broj novih slučajeva, ljudi na respiratori, hospitalizovanih i preminulih? Neko je kačio, mislim da bi sada već bio ozbiljan indikator da li je i koliko omikron blaži.
 
Kompletan tok epidemije u Srbiji do danas:
Capture.JPG

I, poređenje sa mojom prednovogodišnjom prognozom, u kojoj sam dao predviđanje broja zaraženih do 20,000 sredniom januara sa dvostrukim vrhom, i pesimistički scenario težih slučajeva.
ro.JPG

Ispostavilo se da je forma bolesti zaista značajno slabija, i da te cifre, čak i nakon očekivanog kašnjenja od nekoliko nedelja, ne bi trebalo da dostignu neke zabrinjavajuće visine.
 
Na B92 portalu već mesecima unazad kako pratim vesti, uvek pogledam i komentare, bar prvih par. Jer svidelo se to nekome ili ne, oni su često dobar odraz javnog mnjenja. I zadnjih nekoliko meseci do možda čak i godinu dana, kad god otvorim sekciju za komentare, naletim na nekog gnoma koji se naziva Gvozdeni, koji je do skora na svaku lošiju vest i pogoršanje pisao jednu te istu mantru:
''Vratiti policijski čas''. Ovo su samo neki od brojnih primera iz raznih vremena:
Gvozdena budala.jpg

Sad je vidim iz nekog razloga prešao na novi slogan:
Gvozdena budala 2.jpg

I ne vredi, koliko god meseci ga narod napenaljivao, koliko god po vestima imao prilike da vidi da policijski časovi i Kovid fašizam ništa ne rešavaju, dabuletina nastavlja da tera po svome. I tako već skoro godinu dana. Kad god uđem u neku posćeniju i više komentarisanu vest o Koroni na B92, eto dabuletine tu da zrači.

Mene samo interesuje kako li izgleda taj sklop mozga i taj čovek koji je u stanju toliko da ukalupi i hipnotiše tu masu koju drži između svojih ušiju, da dođe do te tačke da zvuči kao pripadnik neke sekte ili autističar. Sav bih bio srećan da mogu uživo da upoznam tu osobu samo da vidim kakvi sve podstanari žive kod nje u glavi.

Štokholmski sindrom udara sve u šesnaest.

Par puta kad su bila najveća paničenja prošle zime sam mu udarao kontru pa kako vidim njegovo imbecilno ''vratiti policijski čas'' odma postujem ''ne vraćati policijski čas''. 😁
Ali su onda libtardi i poslušnici koji uređuju Korona sekciju B92 (i zarađuju od širenja panike i izvrnutih statistika) počeli da cenzurišu to pa sam dig'o ruke. A i video sam da dabuletinu jedva ko sluša i podržava, pa ko veli neka ga, nek se igla autista. Ali sad kad sam opet video njegov komentar počeo sam da se pitam koliko treba biti bolestan u glavu da se godinu dana posvećuješ pisanju jednog te istog komentara koji ne samo da veze s logikom nema, nego niko više ne želi ni da ga čita, a kamoli da ga sprovodi u delo. Ova epidemija je stvarno na površinu isterala razne neke čudake i čuknute koji bi u normalnim okolnostima bili držani po strani ili na lekićima.
 
Poslednja izmena:
Trolovi nisu toliki problem, koliko beskrajna količina ložača. Kada bi prestali da mu lupaju minuse, i da se pale, prestao bi i on da troluje.
 
Ne mislim da je trol, imamo takve individue s takvim predozima i stavovima, pa i nastupima, i ovde na temi.

Prosto neki samotnjak i čudak koji je pre epidemije bio skrajnut u stranu a sa pojavom nje i raznih paničara istomišljenika, primio se i ubedio sebe da su sunce i izlazak napolje opasnosti i zla po ljudski rod. I verovatno se primio na lupetanja lekara i SZO da policijski časovi rešavaju epidemiju, i našao metu gde će da usmeri sve svoje manije i opsesije.

Bilo je baš svega i svačega takvog ove dve godine. I biće još, kako se cirkus bude polako gasio a razni profiteri i razni pacijenti budu gledali kako im se okončava jedna odiseja u koju su uneli toliko energije i strasti i sad treba da se vrate na ono što su bili pre epidemije.
 
Lik je ocigledno trol. A sada ce ovde da posluzi i kao jedan slamnati covek za svakoga koga valja prozvati da podrzava policijski cas. Ako si iole skeptican za "kraj korone" proslavu onda si vrv taj lik.
 
Izvinjavam se za offtopic gore - ajmo jos malo o izmisljenom liku sa trash portala. I o "ovdasnjim individuama" koji ga podrzavaju mamuim stokholmsku...
 
Inace, dok mu vi takvi dajete podrsku u njegovim lupetanjima (pa makar i kao da se salite, u sta cisto sumnjam, poznavajuci vas sa ove teme vec dve godine), mi ostali naravno da mu klepamo minuscinu kad god vidimo. :) Bas zato da razni fasisti i na i van vlasti ne bi dosli u zabludu da narod zeli da mu ponove ono iz aprila, maja i juna 2020. Pa da dok vas par Stokholmaca sedi kod kuce zabarikadirano i naoruzano sprejevima alkohola i slusa o 46. talasu 38. soja, da mi ostali moramo opet da idemo na ulice i performansima ih zamolimo da prestanu sa stetnim kretenizmima koji nicemu ne vode i nikome ne koriste. :)


Bio on trol, iskren, pacijent ili placenik, takvi izlivi gluposti i bolesti na polu-javnim mestima ne smeju nikad da dobijaju podrsku. Uostalom, mislim da se svi ovde slazemo da Korona nije za zezanje. ;)
 
Ali citati komentare na B92 ili Bljucu je vrhunski mazohizam!
Bender, ne mislim na tebe licno nego generalno.
 
U pravu si, bolje je bilo citati komentare vas par ovde pa da se pola foruma izbode i isece vene jos pre godinu dana od vase akumulirane paranoje i panike i svega sto ste natovarili na ovu temu u dve godine.

Chiko, ne mislim na vas par nego pricam generalno. ;)
 
Poslednja izmena:
Israeli children who were vaccinated against the coronavirus are catching the Omicron variant at less than half the rate of their unvaccinated peers, according to new research released late Wednesday.



1642685912733.png


1642685933347.png
 
Vrh