Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

Био сам у МиксМаркту. Радници су наравно Руси. Углавном се продаје немачка роба произведена по руској рецептури као што су кисела вода или Тархун. Такође продају и Lays који кошта око 415 динара док је у ЕУ наравно око 1 евра ако не и мање. Јако је мала радња у 27.3. и купци су наравно углавном Руси. Оно што ми се свидело јесте заиста мало већа понуда кваса у односу на руске пиљаре код Бајлонија и у Голсвордијевој.
 
Nisam bio al gledam katalog. Preskupo. Nemam želju da odem...
 
Kako se istovremeno zameriti i Srbiji i Hrvatskoj

Screenshot 2024-05-03 093651.jpg
 
Bio u novootvorenom Momaxu. Ne razumem, da li im je to marketing loš ili šta, ali tipa tamo bili sve ukupno 5 ljudi u prodavnici. mislim na kupce
 
Nije to neki novi koncept niti išta spektakularno. "Korisno" je u državama/gradovima koje zakonski ograničavaju rad trgovine, pa eventualno uveče automati budu korisni za neku kupovinu. Ali realno u Srbiji neće preživeti niti imaju svrhu jer trafike rade celu noć, dosta trgovina radi do kasno u noć, a na automatima po pravilu bude daleko viša cena. Tako da, baš i ne vidim da će se nešto proslaviti, osim ako se nalaze na nekim prometnim mestima - ali već ima trafika na svakom ćošku.
 
Jel uspeo neko da dokuci sta se gradi pre ulaza u surcin, preogromno je, bilo je prica da vlasnik amana gradi tc.
Podseca na merkator izgledom, jedno 5 puta vece
 
Nije to neki novi koncept niti išta spektakularno. "Korisno" je u državama/gradovima koje zakonski ograničavaju rad trgovine, pa eventualno uveče automati budu korisni za neku kupovinu. Ali realno u Srbiji neće preživeti niti imaju svrhu jer trafike rade celu noć, dosta trgovina radi do kasno u noć, a na automatima po pravilu bude daleko viša cena. Tako da, baš i ne vidim da će se nešto proslaviti, osim ako se nalaze na nekim prometnim mestima - ali već ima trafika na svakom ćošku.
Može da bude zgodno jedino kad su praznici, pa apsolutno ništa ne radi (Božić, Vaskrs...).
 
Možda, ali je pitanje koliko može to biti zgodno, kada su cene veće nego inače.
A sad mi je jasno da u Srbiji nikad neće biti uveden neradan dan nedeljom za trgovinu, kada ni na velike praznike očigledno ne možemo da izdržimo bez trafika.
 
Zato su kod nas trafike toliko rasprostranjene, a negde čak i na istom mestu ih ima više iako je market u blizini gde je sve povoljnije, navikli smo na taj komoditet da ti sve bude uvek dostupno tako da ne verujem da će ih veća cena odvratiti kad je već veća na trafikama. Pa ljude bukvalno razglasom teraju napolje u toku zatvaranja TC-a, neke radnje čak i pre prestanka radnog vremena spuste zaštitnu kapiju na pola da se upozore kupci na prestanak radnog vremena. Meni je u početku bilo čudno što TC-i npr u Švedskoj rade do 19h, a nedeljom ili skraćeno ili čak i ne radi. Kod nas se jednostavno ne poštuje tudje vreme, hoću kad Ja hoću i to je to. Sa druge strane verovatno je kod nas više prekovremenog rada nego kod njih pa ljudi ne stižu ili jednostavno ljudi nisu toliko organizovani. Bilo bi lepo bar za početak kad bi uveli skraćeno radno vreme nedeljom ali dok to ne počnu da primenjuju veliki lanci ništa od toga.
 
Vrh