Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd


Karfur ovoga puta izgleda ima najozbiljnije planove i trebalo bi sledeće godine da dođe u Srbiju. Nezvanično preuzeće neki trgovački lanac i tako ući na tržište. Možda je u pitanju Mercator grupa, sumnjam da je Delez ili Univer. Možda je i Vero pošto je franšizer iz Grčke.
 
Delhaize mislim da nema šanse, pa sa ekspanzijom pri ovim cenama i maržama MAXI je zlatna koka za ceo Ahold. Ubedljivo najskuplji lanac u Srbiji, posebno ove godine, a širi se neprestano.
Ne verujem za VERO pošto im je mali udeo na tržištu. Možda Mercator, ionako je tu bilo problema sa Agrokorom, pitanje kako sada stoje finansijski.
DIS, postoji li uopšte, slabi su u Beogradu...
 
Bilo bi dobro da je "Idea". Imaju drugu najrasprostranjeniju mrežu, a imaju probleme. Za "Univer" ne verujem, oni regionalno odlično posluju.
 
Pre lidla Aman je bio treći po profitu u Srbiji posle delezea i mercatora.
Sada kada postoji lidl verovatno više nije treći.
Ali ima užasan broj radnji, mislim da ljudi nisu ni svesni.
Screenshot_20241017_152034_Chrome.jpg
 
"Aman" deluje kao najlogičniji izbor. Svojevremeno kružila neka priča da pregovaraju sa Šparom, ali da je propalo jer su bili alavi. Hajde da vidimo kako će sada proći :)

Inače, za "Karfur" sam čuo trač da bi trebalo da bude u nekom velikom ritejl parku koji bi trebalo da se gradi negde ka aerodromu, ali je taj projekat toliko misteriozan da nigde nisam uspeo da iskopam više detalja.
 
Da, češki Mišković :) već neko vreme on govori o tome kako bi "uskoro" trebalo da počne izgradnju ritejl parka u Beogradu, ali nikakvih drugih detalja nema, čak ni precizne lokacije (pošto je, je li, na putu ka Aerodromu dosta širok pojam :D )

U nekim intervjuima je pominjao još jedan projekat u Beogradu - kompleks sa 3.200 stanova na mestu jedne pokojne fabrike, koji, kako sam kaže, ne bi bili previše skupi, ali bi bili lepo dizajnirani. Mislim da sam iz njegovih izjava naslutio o kojoj fabrici govori, ali ne bih baš još da lupetam javno dok ne budem siguran.
 
Ano, tzv. affordable housing.

То by moglo da bude dobrže - on je čuven po transformaciji industrijskih zona, i pritom mnogo vodi računa o arhitekturi.
 
Evo, ja neću da lupetam, samo ću bezazleno da nagađam: da nije, kojim slučajem, Rakovica u pitanju?
 
Vrh