Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

Ne Ne ako niko ne pogodi u nedelju kacim koji je upitanju tc
 
I ja dajem glas za Banjicu u kojem nikad nisam bio, ali jesam u obližnjoj Četvorci ;)

Screenshot 2023-04-22 090101.jpg
 
Hvala hvala :) Prvo sam mislio da je neki od pasaza oko Kneza ali sam onda prepoznao ove zelene ograde na prozorima. Inace i nije toliko prazno, iako nema radnji zgrada je popunjena, uglavnom su kancelarije.
 
Ono što je iznad ovog sprata gdje se završavaju centralne stepenice mislim da jesu kancelarije
Inace imamo maslu propalih tc
 
Malo nize je jedan dosta propaliji, iz 1980. Pocetkom 2000ih je bilo fino popunjeno, pekara, razne STR i SZR radnje ali su propadale malo po malo i sada je vecinom prazno. Koliko znam u vlasnistvu je grada a njih zabole svasta nesto da srede i izdaju lokale, koji su vecinom manji pa je interesovanje slabo za njih kako je i zanatlija sve manje. Streljana je tu jedna od retkih novih stvari u poslednjih par godina i prilicno im dobro ide. Sa njihove strane TC ima vecih lokala koji su skroz razvaljeni. Stvarno nije neka velika investicija potrebna da se ceo prolaz skocka do pristojnosti i mogu da vidim neki revival kao sto je Cumic doziveo. Inace, kroz prolaz hteli ne hteli svakodnevno prolaze stanovnici solitera iznad sto dodje preko 1000 ljudi.
 
ZIRA je rekonstruisana tako da su sklonjeni svi trgovci osim Vera koji je sada Vero Jumbo pa na nivou Ruzveltove ima te zezalice koje prodaje a koje me nisu oduševile.

Na spratu je igraonica i to je to. Mislim da ih je rasturila konkurencija iz tržnih centara na Karaburmi.
 
Da li je neko primetio da je Srbija jedna od retkih zemalja gde klasični hipermarketi kao radnje gde se orodaju i hrana i hemija i garderoba i tehnika i alati pa i nameštaj - ne postoje. Sve okolne zemlje ih imaju, jedna Bijeljina ih ima četiri.
Znam da su nekad DIS, Roda, Tempo bili ovakvi ali su sa svakim renoviranjem smanjili prostore u malko veće supermarkete. Šta je razlog? Karteli, regulativa, nezainteresivanost kupaca?
 
Baš sam razmišljao isto o tome, kad sam bio dete fazon pre 14 godina otprilike (tad sam ja imao 6 godina) smo sve moguće kupovali u tempu kod kvantaša. Od tehnike, alata, hrane i osnovne neke odeće. Išli smo jednom mesečno u tu veliku kupovinu, i onda je od jednom sve prestalo, a taj tempo kod kvantaša je postao manje/više jadan da li je delhaize kriv za to ili je neki drugi faktor ne znam. Ali se trend očigledno promenio.
 
Da li je neko primetio da je Srbija jedna od retkih zemalja gde klasični hipermarketi kao radnje gde se orodaju i hrana i hemija i garderoba i tehnika i alati pa i nameštaj - ne postoje. Sve okolne zemlje ih imaju, jedna Bijeljina ih ima četiri.
Znam da su nekad DIS, Roda, Tempo bili ovakvi ali su sa svakim renoviranjem smanjili prostore u malko veće supermarkete. Šta je razlog? Karteli, regulativa, nezainteresivanost kupaca?
Možda im je lakše da izdaju deo prostora firmi koja će time da se bavi nego da sebi nabacuju još jednu logistiku, radnike... To su uradilli bivšem tempu kod Ade. Sada je tu tehnomanija, pet shop...
 
Ako nekoga slučajno zanima:
Lokal u "Ušću" stiže na jesen, a za aerodrom nemaju najave, no iz konteksta mi se čini barem da je bilo nekih pokušaja.
Definitivno je tu nešto ozbiljno zapelo oko tih lokala na aerodromu.
Screenshot_1.jpg
 
Vrh