Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Pa profi upravnik dao otkaz i otišao cim je došao veći problem
 

Evo jos jedan upravnik u akciji nadogradnje
Zaboravio da postoji ulični pogled gugla
 
Pozdrav svima. Pošto mi je upravnik zgrade reko da ga moj problem ne interesuje, rekoh ajde da vidim mogu li ovde da dobijem koji savet :)... Pre nekih mesec dana jedan od komšija je izbušio fasadu na zgradi i sa spoljne strane postavio rešetkicu otprilike 15x15cm... par nedelje posle i drugi...pa i treći... i sad kad god otvorim prozor ili vrata na terasi meni ulaze mirisi kuvanja hrane. Moja pretpostavka, a i drugih komšija koji su se našli u istom problemu, je da su oni izbušili otvore za kuhinjske aspiratore i da otud mirisi hrane dosta pojačanog inteziteta ulaze nama u stan. S obzirom da su u pitanju stanovi identičnog rasporeda kao što je moj stan mogu da vidim da su oni te otvore izbušili u delu gde je kuhinja sa tpezarijom što ide u prilog tvrdnji da su pitanju otvori za ventilaciju od aspiratora.Oni izričito negiraju da mirisi dolaze iz njihovog stana, a pošto izbušenu fasadu ne mogu da prikriju to priznaju. Oni te radove na fasadi nisu prijavili upravniku, ili je bar on meni tako rekao. Problem mogu prtpostavljam da prijavim komunalnoj inspekciji, ali kako dokazati da mirisi dolaze iz njihovog stana? Da li su oni uopšte imali pravo da izbuše fasadu?
 
Ne bez odluke SZ. Možete ih odlukom obavezati da sve vrate u pređašnje stanje ili preduzmu mere i sredstva da se mirisi ne osećaju.
Znači, ipak nije uredu da me upravnik tek tako odbije i kaže ma zatvori prozor ionako će sad zima ne možeš im ništa... Hvala na brzom odgovoru. Ja krenula da isčitavm Zakon o stanovanju... komunalnom redu... ne znam šta da kažem pre svega upravniku a da bude argumentovano. Ako može neka pomić i oko toga bila bih jako zahvalna.
 
Fasada zgrade je zajednička površina po tom istom Zakonu o stanovanju i po slovu zakona bez odluke SZ niko ne može da tu zajedničku površinu menja. E sad drugo je to što se kod nas buši za montiranje klima uređaja ili što neki telekom operateri buše rupe za dovođenje kabla za TV ili internet. To su mnogo manje rupe i nikome ne smetaju.
 
Pozdrav🙂

Moja sestra nvesticiono održavanje u zgradi plaća oko 1.500 RSD, a čišćenje zgrade se plaća odvojeno. Zgrada korektno održavana. Međutim, skoro je pukla neka cev u zgradi i upravnica je tražila da svi stanari uplate još po 6.000. Kada ju je sestra pitala zašto ne finansira tu popravku od novca koji stanari uplaćuju za investiciono održavanje, odgovorila je da ,,pola stanara to ne plaća godinama, pa nema novca da plati advokata koji bi podneo tužbu protiv tih stanara". Na to je sestra odgovorila da nema nameru da plaća troškove investicionog održavanja umesto drugih stanara, zašto bi ona plaćala njihove račune. Upravnica joj odgovorila ,,da će joj dati adresu tih stanara koji ne plaćaju investiciono, pa ne kao da ode na njihova vrata da ih pljuje (!)" Sestra joj je rekla da nije pljuvačica i ne bavi se pljuvanjem, to nije njen posao, kao i da nema nameru da plaća tuđe račune.

Šta uraditi u ovoj situaciji? Gde prijaviti upravnicu za ovakvu neprofesionalnost?
 
Jeli prifesjonalna ili iz redova stanara
Sto se naplata ne vrši preko infostana i problema ne bi bilo
 
Nemoj svetu nedelju da mi zakidaš 😂
Jedan od retkih dana kada nigde nema da se žuri i juri pa možda uspe i da se odspava duže.
 
Pozdrav🙂

Moja sestra nvesticiono održavanje u zgradi plaća oko 1.500 RSD, a čišćenje zgrade se plaća odvojeno. Zgrada korektno održavana. Međutim, skoro je pukla neka cev u zgradi i upravnica je tražila da svi stanari uplate još po 6.000. Kada ju je sestra pitala zašto ne finansira tu popravku od novca koji stanari uplaćuju za investiciono održavanje, odgovorila je da ,,pola stanara to ne plaća godinama, pa nema novca da plati advokata koji bi podneo tužbu protiv tih stanara". Na to je sestra odgovorila da nema nameru da plaća troškove investicionog održavanja umesto drugih stanara, zašto bi ona plaćala njihove račune. Upravnica joj odgovorila ,,da će joj dati adresu tih stanara koji ne plaćaju investiciono, pa ne kao da ode na njihova vrata da ih pljuje (!)" Sestra joj je rekla da nije pljuvačica i ne bavi se pljuvanjem, to nije njen posao, kao i da nema nameru da plaća tuđe račune.

Šta uraditi u ovoj situaciji? Gde prijaviti upravnicu za ovakvu neprofesionalnost?
Usvojiti odluku da se investiciono kao i tekuće održavanje plaća preko Infostana. Jeste da su pljačkaši i da uzimaju 9% provizije ali nema rizika da se pojave takvi pametnjakovići koji ne žele da plaćaju. A svakako treba razmisliti i o promeni upravnice.
 
Kako se uopste dolazi do upravnika zgrade? Ima li neki stanar zaduzen da ga kontaktira?


Postoji problem u ulazu za koje sve ocigledno zabole da ga rese, u prosloj zgradi sam se znao sa svima i znao sam zenu koja je ranije bila predsednik kucnog saveta pa njoj kazem sve, a ona zove upravnika.

Mogu li na oglasnoj tabli da zamolim onog koji zaduzen za to, ako neko jeste, da se obrati upravniku?
 
U NS nama je okačeno ime upravnika, mail i br telefona na oglasnoj tabli na samom ulazu + imamo i viber grupu gde je pitaju ljudi svašta a upravnica se baš angažuje i redovno odgovara i proverava sve na šta se ljudi požale.. + prisustvuje sastancima stanara zgrade ~ jednom u 6 meseci, tako da svi znaju ko je...

U BG je manja zgrada imamo predsednicu kućnog saveta pa samim tim nemamo profesionalnog upravnika...
 
Kod mene na računima ima barkod za pristup aplikaciji, na kojoj pored osnovnih stvari poput stanja računa i sl., može i da se glasa, anketira i komunicira samnom kao upravnikom.
 
Sjajno 👍vidi se da smo u toj digitalnoj sferi najviše napredovali...

Još samo da usvoje i sprovedu planirane odredbe po kojoj ćete postati pravno lice, pa svaki put da dođe nov upravnik... da se ponovo upoznaje sa istim problemima, da ponovo nudi oprobana rešenja koja su se pokazala da ne funcionišu u praksi...

U medicini puna usta ličnog/porodičnog lekara koji prati situaciju, a kod stanovanja idemo u kontra smeru, što veća magla i posrednost između stanara i onih koji upravljaju...
 
Usvojiti odluku da se investiciono kao i tekuće održavanje plaća preko Infostana. Jeste da su pljačkaši i da uzimaju 9% provizije ali nema rizika da se pojave takvi pametnjakovići koji ne žele da plaćaju. A svakako treba razmisliti i o promeni upravnice.
Investiciono je 1500 mesečno. Da li još neko plaća toliko?
 
Vrh