Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Posao profesionalnog upravnika, imam par pitanja:
1. da li se može raditi samostalno ili isključivo u okviru neke firme
2, koliko se može legalno zaraditi mesečno, bez muvanja
3.da li je rezervisano za članove SNSa
našao sam ovo
Kod:
https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_programu_ispita_i_nacinu_polaganja_ispita_uslovima_za_sticanje_i_oduzimanje_licence_za_profesionalnog_upravnika_i_sadrzini_registra_profesionalnih_upravnika.html
da li je to dovoljna literatura?
 
Možeš samostalno kao preduzetnik ili osnivač doo. Što se tiče zarade, koliko budeš radio toliko ćeš i imati. Savet, nikako nemoj ići sa malom cenom na početku, jer ćeš se brzo demotivisati. Da, ta literatura ti je dovoljna a što se tiče partije, budi spreman da će svi misliti da si njihov. U kom si gradu, opštini?
 
Poslednja izmena:
Možeš samostalno kao preduzetnik ili osnivač doo. Što se tiče zarade, koliko budeš radio toliko ćeš i imati. Savet, nikako nemoj ići sa malom cenom na početku, jer ćeš se brzo demotivisati. Da, ta literatura ti je dovoljna a što se tiče partije, budi spreman da će svi misliti da si njihov. U kom si gradu, opštini?
Beograd.
Razmišljam da se udružim sa bratom i još nekim drugarima i da se tako pokrivamo (odmor, odsustvo i sl, nikakvi call centri i sl gluposti).
 
Oni već imaju licencu ili...?
Pa moraćeš da imaš neki call centar tj 24h dostupan telefon
 
Da vam prenesem šta mi se desilo.
Imam ekipu u zgradi koja insistira da potrošimo sve pare iz fonda na sređivanje stvari koje samo njima trebaju, da skratim, da naprave da njihov deo bude fensi i nov, a ostalima na ostalim spratovima da i dalje propada zgrada itd. Naravno stavim šapu na to i insistiram da bez odluke većine to ne može da se radi i da ja pravno odgovaram za novac i neću ga trošiti kako kome dune, nego kako se izjasni većina. Par dana nakon toga, pojavljuje se nepoznati lik i išara sprejem kamere i interfon samo na mom ulazu i to ciljano dođe i odradi.
Policija ga traži, ali kažu ne smeš da ga objaviš na društvenim mrežama, može da te tuži i sad paradoks. Policija npr ne može da ga nađe, a ja ne smem da ga objavim u vršenju dela iako imam lepe i čiste snimke celog lica. Šta bi vi uradili u mom slučaju i šta mislite kolike su kazne ako me tuži za tako nešto?
 
Oni već imaju licencu ili...?
Pa moraćeš da imaš neki call centar tj 24h dostupan telefon
Ja sam čuo da većina imaju uključeno poruku kad ih pozoveš na mobilni, da će se javiti kasnije. Ne verujem da se neko javlja u sred noći, a šta bi pa trebalo tada da radi, ako je hitno, valjda ljudi sami zovu hitne intervencije, ne gube vreme...
 
Da vam prenesem šta mi se desilo.
Imam ekipu u zgradi koja insistira da potrošimo sve pare iz fonda na sređivanje stvari koje samo njima trebaju, da skratim, da naprave da njihov deo bude fensi i nov, a ostalima na ostalim spratovima da i dalje propada zgrada itd. Naravno stavim šapu na to i insistiram da bez odluke većine to ne može da se radi i da ja pravno odgovaram za novac i neću ga trošiti kako kome dune, nego kako se izjasni većina. Par dana nakon toga, pojavljuje se nepoznati lik i išara sprejem kamere i interfon samo na mom ulazu i to ciljano dođe i odradi.
Policija ga traži, ali kažu ne smeš da ga objaviš na društvenim mrežama, može da te tuži i sad paradoks. Policija npr ne može da ga nađe, a ja ne smem da ga objavim u vršenju dela iako imam lepe i čiste snimke celog lica. Šta bi vi uradili u mom slučaju i šta mislite kolike su kazne ako me tuži za tako nešto?
A policija ga kao jos nije našla u bazi
Jel to stambena zajednica sa više ulaza
Razdvojite se
 
Da li je neko radio preventivno čišćenje vertikala u zgradi, ima li preporuke, da li gradsko stambeno to radi?
 
Kojih tačno? Kanalizacionih, vodovodnih, ventilacionih, olučnih? Kakva vrsta čišćenja? Od čega? Kojim sredstvima?
 
Svih vertikala, preventivno, jer se s vremena na vreme nekom od komšija izlije, pa da se ne bi više dešavalo. Kuhinjska i od kupatila.
 
Ja sam čuo da većina imaju uključeno poruku kad ih pozoveš na mobilni, da će se javiti kasnije. Ne verujem da se neko javlja u sred noći, a šta bi pa trebalo tada da radi, ako je hitno, valjda ljudi sami zovu hitne intervencije, ne gube vreme...
Npr kod pucanja cevi, ko će da zatvori ventil?
 
A policija ga kao jos nije našla u bazi
Jel to stambena zajednica sa više ulaza
Razdvojite se
Nije, sa dve strane sam se čuo sa inspektorima, nemaju oni gde na osnovu slika da urade pretragu, podelili su ga po svojim grupama i niko se nije javio.
Ima 3 ulaza i sva tri su posebne zajednice, u tome je i problem. Delimo dosta stvari što se tiče zgrade i onda kod mene neki žele da se uradi stepenište, da mi platimo, pa da ja ove ostale jurim za pare, a sve to bez odluke njih i nas i slične budalaštine.
Inače u zakonu imaju dva člana koja omogućavaju da se usled kršenja zakona mogu objaviti slike i snimci prestupnika.
Čekam još koji dan policiju, a onda će dotični postati internet zvezda.
 
A pretraga baze fotografija LK nije valjda da to nemaju
 
Izgleda da nemaju ili ih zabole da je koriste za ovo.

A imam i nastavak, jutros je došao maltene u isto vreme kao i pre neki dan i aktivirao dinamitaru na jednom od prozora od ulaza. Sreća da niko u tom trenutku nije izlazio ili ulazio, pošto se staklo razletelo na sve strane.
 
Taj se navodio trebalo mu napraviti odbor za dobrodošlicu
20231118_082447.jpg

Novi lift umjesto starog ban brdo
 
Nesto oko 5 mil ali pre korone jos malo I otplatili su ga
 
Jel moze ime firme koja je izvodila radove? Ocekuje nas ista akcija u toku sledece godine...
 
Vrh