Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Lepo se dogovorimo svi mi sa Zvezdare, iz Grocke i ostalih naselja da odradimo jednu blokadu na raskrsnici Bulevara i Ustaničke. Gradonačelnik, a za njime i ovi duhovi od predsednika opština Grocka i Zvezdara bi doleteli u roku od 24h.
 
Ta blokada je neefektivna. Em što će se zagorčati dane tom delu Zvezdare i Grocke, em što su tu ionako gužve i kolone svaki dan, tako da je efekat nikakav. Meni je i dalje logičnija blokada deponije, jer će se onda ti efekti osetiti u celom gradu. Ili blokirati neke druge važne ulice u gradu, sa porukom da je takav saobraćaj i gužva svakodnevnica stanovnika dela Zvezdare i Grocke već godinama, jer gradska vlast nema sluha i ne želi da nam pomogne.
 
Efekat na Ustaničkoj ulici bi bio sigurno momentalnan a deponiju bi trebalo blokirati bar dva dana (što je teže) da bi efekat bio potpun. Trebalo bi možda najaviti blokadu deponije i Ustaničke, uz ostavljanje mogućnosti da se odustane ako se održi sastanak sa gradonačelnikom koji bi se snimao i na kome bi se dobile neke čvrste garancije za početak radova u našem tamnom vilajetu. Budžet za sledeću godinu se sada pravi i sada je neka šansa za akciju, kasnije će biti kasno. Problem je što nemamo ni formalno udruženje građana, nemamo nikog iz Kaluđerice na forumu (možda imao ne znam)?
 
Ima @prigradski iz Kaluđerice. Ali meni nije jasno šta glavudže iz mesnih zajednica uopšte rade i čemu služe. Oni kao da ne žive u ovim krajevima, pa ne znaju šta se dešava. Okej, razumem tipa tamo od Zaklopače pa dalje ka Grockoj, oni ipak imaju alternativne puteve. Ali ove mesne zajednice ovde ničemu ne služe.
 
Mislim da je organizacija blokade posao za opoziciju koja se (valjda) sprema za beogradske izbore koji samo što nisu.
 
Па сви ми који тражимо да се среди Булевар и Смедеревски пут, а не мислимо о националном стадиону, новом сајму, линијском парку....смо опозиција и опасни елементи.
 
Deo Smederevskog puta koji treba da se rekonstruiše je najvećim delom na Zvezdari. Tako da je to bolja adresa za žalbe, jer njima pripada sve do 3 tiganja uključujući i put ka deponiji
 
Ima @prigradski iz Kaluđerice. Ali meni nije jasno šta glavudže iz mesnih zajednica uopšte rade i čemu služe. Oni kao da ne žive u ovim krajevima, pa ne znaju šta se dešava. Okej, razumem tipa tamo od Zaklopače pa dalje ka Grockoj, oni ipak imaju alternativne puteve. Ali ove mesne zajednice ovde ničemu ne služe.
Da li si se nekada zapitao kako funkcioniše ova vlast? Mislim od skupštine stanara i profesionalnih upravnika pa naviše? Sudeći po tvom komentaru, nisi, pošto bi u suprotnom znao da u velikoj većini tih mesnih zajednica sede predstavnici vladajuće stranke, a da nije mnogo drukčije ni po pitanju skupštine stanara. To samo po sebi nameće zaključak i zašto se ništa ne radi po pitanju boljitka i zašto mora da se digne zadnjica i da se građanstvo aktivira fizički.

Svi koji čekaju da neko drugi odradi posao umesto njih (računam i opoziciju u to), u konkretnom slučaju da organizuju i povedu blokadu, neće nikada pokrenuti stvari sa mrtve tačke ni za mikrometar.​
 
Ja razumem (odnosno ne razumem, ali to je druga priča) kada su opštinski zvaničnici nezainteresovani za sve svoje stanovnike, odnosno za gradske čelnike. Ali ljudi u mesnim zajednicama su direktno pod uticajem nekih problema. Glava u MZ Kaluđerica će imati isti problem kao i ljudi iz njegovog komšiluka. I tu je onda pitanje kako takvi ljudi imaju obraza da se pojave pred komšijom koji se žali na gužve na Smederevcu ili na komšinicu koja se žali na pretrpanost osnovne škole i nepostojanje srednjih škola. Jedno je kada se pojavi Šapić, njega to nimalo ne dotiče, niti bi se pojavio u ovom kraju godinama, a drugo je Žika Živković iz komšiluka.
E sad, tu se i slažem s time da smo i mi kao narod krivi jer se ne protivimo takvom radu. Jednog kada bi radila palica, brzo bi se oni doveli u red i radili svoj posao.
 
Večeras sam bio na tribini u MZ Zeleno brdo na Zvezdari na kojoj su govorili predsednik opštine Zvezdara Vladan Jeremić i drugi članovi uprave opštine Zvezdara u vezi priključenja neleglanih objekata na komunalnu infrastrukturu. Za sat i po vremena ni reči o eventualnom proširenju Bulevara već samo priče o priključenju pomenutih nelegalnih objekata na struju i kako je gasifikacija fenomenalna stvar. Nije ni čudo što ovaj čovek nije uspeo ništa da se izbori u vezi proširenja Bulevara od gradske vlasti i drugih ajkula sa drugih opština jer izgleda kao da je uplašen sopstvene senke.


jeremic.jpeg
 
Poslednja izmena:
Očigledno su procenili, mislim na nivou celog grada, da će više glasova da pridobiju priključenjem nelegalnih objekata na legalnu kanalizacionu, vodovodnu i ostalu infrastrukturu, kao i širenjem ulica gde im nije potreba eksproprijacija, nego li rešavanjem problema neuslovnih saobraćajnica gde treba da se odradi eksproprijacija i rušenje stambenih i poslovnih objekata.​
 
Калуђерица је ја мислим једино насеље у Гроцкој у коме заправо функционише Месна заједница и где се редовно примају грађани који имају проблеме.
 
Danas sam od ljudi koji drze lokale na potezu koji je predmet rekonstrukcije dobio informaciju da su bili ljudi iz opštine da popisuju ko sve živi i radi na tim parcelama, što je nekako u suprotnosti sa usvojenim budžetom koji ne predviđa nikakve novce za investiciju.
 
Pa to je dobro zanci sredice papire i onda moze dogodine da se krene u otkup a radovi naj ranije 2025 nena veze sto su ove godine ostavili stavku bez para
 
Realno, onaj potez od Cvetka do Ustanicke (a i dalje) je pakao i cak da crni djavo hoce da ga uredi, treba da to bude sto pre.
 
Danas sam od ljudi koji drze lokale na potezu koji je predmet rekonstrukcije dobio informaciju da su bili ljudi iz opštine da popisuju ko sve živi i radi na tim parcelama, što je nekako u suprotnosti sa usvojenim budžetom koji ne predviđa nikakve novce za investiciju.
То што је из буџета избачено финансирање реконструкције, односно физичких грађевинких радова не значи да се не раде редовне припремне радње које ништа не коштају.
Људи који имају објекте у зони укрштања СМТ и Смедеревског пута су добили још прошле године обавештења о рушењу.
 
Драги форумаши, ево свежих вести са вечњрашњег састанка у МЗ ММЛуг, на ком је био председник општине и људи из ЕДБ и дуги општинари а тема је била гасификација и примена Весићеве уредбе о прикључењу нелегалних објеката. Ја сам питао када ће потећи гас а не када ће прикључци, када ћемо моћи да се грејемо. То сам питао ради реда, а одговор је за следећу зиму, ако буде (додајем ја). Друго питање је било у вези Булевара, Смедеревца ( за који је председник рекао да ће бити урађен у току ове године) уз констатацију да живимо у недостојним условима, као и наши предци, да смо били превише стрпљиви и уз питање да ли треба да овакво стање оставимо и нашој деци?! Иако су опомињали, да се сви држе теме преседник је био врло љубазан уз потврду мојих речи али без конкретних одговора. Што се тиче Булевара, он очекује да се у току идуће године реше имовинско правни односи и ваљда експропријација од Цветкове пијаце до Устаничке а да се ваљда тамо 2025. почне нешто радити (он то није рекао конкретно). Што се тиче Булевара од Устаничке до ММЛ, то није ни споменуо, вероватно јер се тренутно ради ПДР и када ће то бити видећемо, што се тиче Смедеревског пута, од ММЛ до Калуђерице, од тога за сада нема ништа, он је чуо и зато је поделио радосну вест да ће се радити али за сада то није могуће. Једино што ће се маводно радити је Смедеревски пут од Калуђерице до Винче ове или следеће године. Тако да, је ситуација не липши магрче до зелене траве!
 
Још да додам да сам га питао да ли учествује у креирању буџета града, да ли се интересује за то, да ли је у реду да се за Линијски парк уложи скоро 100 милиона евра а да се овде пати 100.000 грађана свакодневно, на шта је он рекао да нема никакве везе са буџетом града (што се и види по стању на Звездари), да сви имају неке инвестиције, да је Звездара добила ове године око 40 милиона евра (за четри паркића, канализацију на Цветановој ћуприји и гасификација ММЛ (иако то ради Србијагас) и да моли за стрпљење... ја сам добацио да градоначелник треба да буде упознат са катастрофалним стањем овог дела града као и сви који креирају буџет и ту се завршила наша дискусија. Мој утисак је да од радова дуго неће бити ништа ако им ми сами не скренемо пажњу на наше проблеме, да ли су грађани спремни на то, то је велико питање.
Поздрав и за @vucko koji je bio i u našem selu i uredno sve snimao da se narodna vlast ne opušta previše 😉
 
Bulevar da prosire, to nece sigurno. Pa imaju mnogo lakse delove za prosirivanje pa ni to ne mogu. A u bulevaru treba srusiti objekata kao u svim ostslim ulicama zajedno.
 
Драго ми је да грађани периферије имају свест како се огромне паре троше на шминку која није у циљу побољшања квалитета живота у граду, као што је срамни Линијски парк, док се битни пројекти игноришу већ деценијама, а очи се замазују пресвлачењем асфалта и фарбањем клупа.
 
Драго ми је да грађани периферије имају свест како се огромне паре троше на шминку која није у циљу побољшања квалитета живота у граду, као што је срамни Линијски парк, док се битни пројекти игноришу већ деценијама, а очи се замазују пресвлачењем асфалта и фарбањем клупа.
Прошло је време када су такви мали микролокални пројекти ималу велики позитивни утицај на мишљење становништва и њихово изјашњавање на изборима. Пре 5, 6 година, то је пило воду, више не. Грађани све више траже покретање суштинских већих пројеката, а у све већој мери и гласачи СНС на периферији.
 
Vrh