Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Nadam se da se mnogim bitangama i neplatisama upalila crvena lampica u glavi (Nokijeva stanarka ne pripada ovoj grupaciji, da kucnem u drvo), sta moze da se desi ako nekog kinjis... bomba, pistolj ili noz

😊😊 Javila se danas da me pita da produži odmor u CG do 10. sept pa da mi posle da kiriju 😳 Ja rekoh samo ti uživaj...

Ako ima neko da mi pozajmi 3, 4k dinara, poruka u inbox 🙂

Ovog programera na opravdavam što je uvukao nedužne ljude, kao ni što je sopstveni život okončao.

Za kompleksni bezobrazluk i bahatost u kontinuitetu potpuno sam za da se snose posledice. Tako da mi stanara nije žao. Ne znam tačno koje imaju povrede al ako je istina da godinama nisu plaćali stanarinu, niti račune, promenili bravu i potpuno ignorantski odnos bez želje da promene išta... Kad nema države da nas štiti jedino što preostaje je uzeti pravdu u svoje ruke.
 

Директно.рс: Марко Ђурић, актуелни амбасадор Србије у САД, ускоро би могао бити именован за новог директора БИА


Влада Србије усвојила измене и допуне Закона о акцизама - од 1. октобра веће акцизе на гориво, дуван, алкохол и кафу


Европски систем за брзо узбуњивање у трговини храном три пута указао да роба из Србије не може да уђе на територију ЕУ због присуства забрањеног пестицида хлорпирифоса


1693685380635.jpeg


vidite,, nasa propast se ubrzava, stanovnistvo je suvise glupo da bi shvatilo sta sledi.
sada ce nas premudri narod da pokupuje svo to voce koje nema gde da ode, "jer je jeftinije"

radujmo se zabrani.
zabrana ce dovesti do gubittaka kod poljoprivrednika koji su koristili pomenuti perparat.
vidite, to nije samo vlast, prosecan covek kod nas rado bi za sitan dobitak trovao svoje bliznje.
razumete li kakvo smo dno?
 
Poslednja izmena:
ovo sa pesticidima je najbolji primer za razumevanja kako mi funkcionisemo.

Moze da se zaradi na ceni prilikom uvoza ovog, u EU zabranjenog pesticida?
Moze.
Uvozimo.
Upotrebimo MASOVNO. Trujemo sopstveno stanovnistvo. Vlast koja je uvezla i poljoprivrednik koji ga koristi razmislja ISKLJUCIVO o profitu. To je kapitalizam doveden do maksimuma.
Osladilo nam se.
Pokusamo da izvezemo zatrovano voce u EU, pa od njih smo kupili otrovne pesticide.
Ne razumemo da su Hrvatska, Nemacka i ostale drzave, zaista drzave, dok smo mi vazalno nista. Postoji tamo slaba korelacija izmedju interesa vecine i funkcionisanja drzavnog aparata. Skoro nikakava, ali ipak postoji. Kod nas ne. Svaka drzava ce rado prodati otrov, ali ga nece rado kupiti. Svaka osim nase.
Ipak da pokusamo da im uvalimo. Ako prodje, prodje.
I onda oni uniste nase voce i zabrane dalji izvoz.
Sada placemo. "Hrvati i Svabe unistili nase sljive, uzdanicu nasu"
Verujemo jer zelimo da verujemo. Prokleti Hrvati i Svabe. Mrze nas jer je nase voce slatko.

Gornji pasus moze da vam pomogne da shvatite zasto je Hulja popularan.
Njega 95% gradjana razume, on je kao oni. Zato nema opozicione stranke jace od 5%.
Jasna im je njegova politika.
 
Kakav um moze da pusti otrov u promet?

Postoje tri elementa zastite jednog drustva:
-empatija
-moral
-zakon i obicaji

to su tri elementa na kojima se temelji drustvena kontrola u svakom drustvu.
- pretpostavka je da covek koji poseduje empatiju nece pociniti delo protiv drugog,
- ako nema empatije, pretpostavka je da ce dugotrajan proces vaspitanja u smislu prihvacenog morala blokirati pojedinca u cinjenju zlocina. Moral je represivan, ali je represor sam pojedinac.
- na kraju, ako covek neposeduje nema empatiju ni moral, postoji pretpostavka da ce strah od zakonskih mera ili obicaja drustva blokirati pojedinca u nanosenju bola i stete drugima

Medjutim, kao sto znamo, zakon u Srbiji je Huljina rec, moral je unisten makijavelistickm medijskom kampanjim koja traje decinijnama i osdtalo nam je da se pouzdaamo u slabasnu i nepouzdanu zastitu empatije. Znamo i da su obicaji takvi da favorizuju otpadinka, hajduka, lopova... Postoji javna simpatija spram ovih kategorija, vicevi u kojima je "Srbin nasamario", "Hajduk ukrao".... Postoji i "Mit o Velikom Arkanu", jedna od najnovijih mitova u kojima slavimo kriminalce. Takodje i "Mit o Kristijanu", coveku koji je slavna figura u narodnim rijelitijima.

U Srbiji zato, dominira, psihopatski um, um bez empatije i morala, ali i bez straha od zakona.
Ljudi u nasim drzavnim organim, kao i nasi poljoprivrednici su ljudi bez empatije.
Ljudi su potpuno oslobodjeni da deluju na trzistu, onako kako ni Adam Smit niej zmaisljao da ce ikada biti moguce.
Totalni kapitalizam znaci totalnu psihopatiju.

Medjutim, svaki psihopata se necega plasi.
To je naravno strah od jaceg psihopate.
Psihopata se zato, po pravilu, nikada ne buni protiv jaceg nego muci slabije.
Nije li masovna psihopatija osnovni razlog za propast Srbije i osnovni element koji omogucava masovnu podrsku Hulji i njegovoj partiji?
 
Fino si to projektovao, za 40-50 god, vidim strucnjak si, projektant?
 
Projektovao je i neke ljude koji opravdavaju onog očajnika. 😄

Znam da je tu Bender bio izričitiji ali s pravom. Šta treba da podilazim vlasti tako što ću da ponavljam da su neposredni izvršioci jedini ludaci, a zaboravim i aboliram sve koji ga kao marionetu guraju do ivce i zavrte mu konce do odsutnog trenutka i na kraji brišu ruke, sležu ramenima. Vidi ludaka! 😱

Da nije bilo ratova 90tih i da stanovništvo na ratištu nije bilo zdušno naoružavano takva jedna bomba ne bi ni završila u rukama ludaka. A na ratove znamo ko je huškao a sad ostavlja rokove i pomera rokove da se arsenali oružja i municije predaju...

Niko se nije obratio tim ljudima iz zgrade. Gde je gradonačelnik Smedereva? Ona zgrada je devastirana cela. Bitno da za organe reda zida subvencionisane stanove da mu čuvaju dupe jednom kad se skupi kritična masa.

Neću da kritikujem isključivo i samo očajnika jer on nije uzrok problema već posledica. I srećom sve više ljudi to u Srbiji shvata a to je najveća opasnost i po ovu vlast. Što više očajnika. Narod očajnih ljudi. Kad tad će im se to obiti u glavu.
 
Što se tiče šljiva rekao sam kupiš onu krupnu, slatku, uvoznu, kucaš cenu domaće i na kasu za samoplaćanje... Ni maksi ni ova država ne zaslužuje bolje.
 
Znam da je tu Bender bio izričitiji ali s pravom.
S tim što sam i ja odmah napisao da se ne slažem sa time što je celu zgradu uvukao u taj problem (detonirajući se u njoj). I da, ako je već bio došao u fazu gde je spreman na tako nešto, da je mogao da manifestuje svoju osvetu i naplatu duga na druge načine, koji bi napravili još veću naplatu ovim govnarima koji su mu uzurpirali stan, a ostale zaobišli.

Ali i pored svega toga, razumem ga u tome što je uradio. A ovi kvazi moralisti na temi što kukaju i glumataju, očigledno nisu videli komentare na Blicu, gde je stotine ljudi podržalo stavove da su govnari još i dobro prošli i da im tako i treba sad, za ceo život.

Ako se ovako nastavi, biće ovoga sve više po Srbiji. Možda ne ovako, sa sve zabranjenim eksplozivom... ali biće sve više osveta i sve više situacija u kojima narod preuzima pravdu u svoje ruke.

To je posledica, između ostalog, decenije vladavine mentaliteta i uređenja u kojima se zarad (kratkoročne) kupovine glasova sve dopušta i forsira taj neki mentalitet "ma samo opušteno" odnosno "jbg, nismo nadležni" i "kome se ne sviđa u Srbiji, nek se tera odavde". E kada dovoljno ljudi dovoljno dugo sluša takve govnarije i gadosti, na kraju pregori i dovoljno osigurača, a rezultati budu ovakvi događaji.
 
I da, neće se kradonačelnik Smedereva nikada oglasiti oko ovoga, ili će se oglasiti šturo i polovično, ne pominjući pozadinu ovog incidenta i spora. Jer državno-partijskom sistemu nije u interesu da se naširoko sazna koliko su ljudi u k..cu, u problemima i u blatištu nepravde, nasilja i kriminala koji su zavladali ovim društvom, i koliko sve veći broj njih mora sam da preuzima pravdu u svoje ruke, jer institucije odavno ne postoje ili postoje samo da bi maltretirale poštene i radne ljude.
 

Drama u Pirotu: Migranti napali​


Grupa migranata noževima je napala posetioce kafića "Rojal" u centru Pirota, potvrđeno je danas Tanjugu u Policijskoj upravi Pirot.

Kako je rečeno u policiji, tom prilikom je nekoliko lica lakše povređeno.
Pripadnici Policijske uprave Pirot momentalno su reagovali i sprečili eventualne teže posledice ovog incidenta.

Pripadnici Policijske uprave Pirot, pogranične policije i Žandarmerije uhapsili su u subotu kod Pirota grupu migranata koja je napadala druge migrante i pljačkala ih otimajući im sve dragocenosti. Policija je pretresom terena i tokom hapšenja zaplenila tri automatske puške i dva pištolja.

 
Ja sam vec pisao. Jedna po jedna funkcija drzave nestaje u Srbiji.
Narocito one koje bi trebalo da stite gradjane i javni interes.
Nema.
Narod je hteo neoliberalizam, hteo je Hulju.
Nema vise.

Masovna pakost, zloba i zavist imaju svoje posledice.
 
Kakav um moze da pusti otrov u promet?

Postoje tri elementa zastite jednog drustva:
-empatija
-moral
-zakon i obicaji

U Evropi se zabranjuju preparati, od kojih zapravo mnogi nemaju alternativu, a i oni koji imaju su skuplji i neefikasniji, a mi kopiramo njihova resenja. Nisam upoznat sa konkretnim proizvodom, ali sta je drzava tu uradila - izdala je resenje u kojem se tacno navodi na kojim biljkama(breskve i sljive sigurno nisu tu) moze da se koristi i na kojim gazdinstvima u kojim kolicinama sme da se koristi. Znaci svaki L je alociran, to sto je posle neko u lancu lazirao dokumentaciju je posao za organe. Znaci sama dozvola za uvoz nije problematicna, kao sto se nalupala ona na N1, kao evropa baca njihov otpad, nije tacno, to se svake godine proizvodi za zemlje koje jos nisu zabranile.
 
Мислите да постоји нека строга конторла употребе хемије у пољопривреди?
Па пола тога се купује по пијацама од шверцера.
 
Ima toga da se svercuje svasta nesto, ranije Ukrajina bila glavna, ne znam da li i sada. Ako sam dobro cuo, cak i kreozan, koji je zabranjen ooodavno,.moze da se nadje, ali ovo konkretno sto su vratili kamione je zbo preparata koji je legalno usao u Srbiju.
 
Vrh