Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Posto na forumu ima dosta rentijera, kako s osecate posle vesti sinocnih iz Smedereva? Moj otac me ucio da je dug zao drug, a ovi to ne znadose. Coveku pukao film kada su umesto para stigli izgovori, pa je izvadio osigurac. Koliki je to siguran ROI u manjim gradovima?
Bor, Zajecar, Sombor, Smederevo, Nis, Smed.Palanka, Kragujevac? Na forumu ima dosta nasih koji nisu rodjeni u BG, pa nek iskreno kazu kolika su kasnjenja.
 
Svaki covek je potencijalno sam za sebe tempirana bomba. Svako ima neku svoju granicu trpljenja. Ovom je dogorelo i stav: "sad cu ja vama pokazati, necete vi mene vise ovako zavlaciti i praviti budalom". I ode sve u tri lepe.
Ali polako, septembar je tek. Proslo leto,sad gledamo psihicka pucanja.
 
Samo psihopata može da se raznese bombom ili da pokuša da ubije nekog zbog neplaćene kirije a i mnogo gorih stvari. Al ovo društvo nalazi opravdanje za svaku vrstu devijantnog ponašanja...
 
Sve će više biti toga...

Čovek nije baš ni izolovano ostrvo nego je i deo društva i ta kirija je možda samo kap koja je prelila njegovu čašu... Problem je što se to nakupljalo, taj doživljaj nepravde u njemu, toliko dugo... Pretpostavljam da nije neki klinac, nisam ispratio... I opet je društvo zakazalo kao i kod KK...

Ovakve stvari treba da nas opomenu i trgnu...

Svi znamo da je u SAD privatna svojina neprikosnovena, tako da možeš da je braniš gotovo svim sredstvima.

@centarfor Ja sam stanodavac i rentoprimac i izneo sam već ovde na forumu skrinšot koliko je moja milenijalac rentirka zadovoljna kirijom i uslovima...

Radi u restoranu kao konobarica, sama plaća kiriju, a sad je na moru, dok ja gladujem, čekam 5.9 da se vrati... Pravim je od blata, ne znam kud bih bez nje. Već godinu i po dana živim od petog u mesecu do petog u novom mesecu 😄

Al ne radim jbno ništa što ne želim. I zato nirvana. Najviše se ovde iznerviram. Ostatak dana, nirvana 🙂

Odem u maksi namermo otkucam pogrešu šifru jeftinijeg voća odem na kasu za samo plaćanje, 200 rsd ušteda zbog sitnih prevarnih radnji koje mi uvek prođu ali...

Nirvana. 🙂

To ti je filozofija života, onaj sa 400 eura ne bi uspeo što ja uspem sa 200. Jer njemu treba mnogo, a iskoristi 20% od toga što mu treba... Ostatak je samo potrošio pare.

Jedino gde sam ja donekle rasipnik i nerazuman to je mek i ponekad kfc a glovo dostave sam smanjio na jednom mesečno. Sve sam odlazim u nabavku. Sad kad sam naučio kako 😊
 
Smederevačkoj. Juče je neko u Smederevu razneo deo stambene zgrade... Nisam znao razloge dok nisam pročitao Centarfora...

Prosto kako je krenula veća inflacija rekao sam sebi, nećeš ti mene jbt s tom inflacijom, misleći na državu, kompanijske marže i sl.i rekoh sad ću da je prevalim unazad, na bilo koji način, može i nepropisno, al ću da očuvam dotadašnji standard... I zato ni stanarki krija nije rasla.

Ujutru oko 5h znate koliko dobavljača samo ostave robu ispred manjih marketa i odu.

Lepo uzmeš hleb, dva paradajza... Pomalo, sitno koliko ti treba tog dana, ne hohštaplerski, nego poslužiš se... Kad već stoji na sred ulice, a ja uveliko budan... I eto... Produžim na Adu, kupim koficu piletine i milina...

Moraš tako... Jer ako radiš po pravilima a večito se nepravda slama na tebi... Slomićeš sebe a usput možda i ljude okolo a to kao što vidimo nije dobro.
 
Tako do ide, prvo paradajz i hleb pa kad dobiješ pravu priliku samo je nebo granica. Verujem da je to bio razvojni put i garniture na vlasti.
 
Pocela je skolska godina.
Nikog ne zanima to sto ce deca od osnovne, do kraja srednje skole sedeti na besmislenim casovima "Veronauke" i "Gradjanskog vaspitanja".
Ko zeli da se napaja licemernim hriscanstvom ili ideologijama odvratog gradjanskog drustva, neka to cini o svom trosku!
Ovi predmeti za sve ove godine nikog nisu vaspitali, ideja je bila da nastavnici dobiju dodatnu kintu, a i da se udome odvratni mladi popovi bez parohija.
Odvratni roditelji takodje vole da su im deca sto duze u skoli, da ne misle o njima, da bi mogli da lece tradicionalne istocnoevropske komplekse zakinutosti.
 
Bata @Noki secam se tog skrinsota od tvoje stanarke :)
Kad bi nasao neki posao na crno, ili polucrno sto bi rekao gospodar zivota u Srbiji, lakse bi disao. Lose je zavisiti od kirije.
ona treba biti pojacanje iliti dodatak plati, a ne slamka spasa.
 
20230901_124330.jpg
 
Tako do ide, prvo paradajz i hleb pa kad dobiješ pravu priliku samo je nebo granica. Verujem da je to bio razvojni put i garniture na vlasti.

Oni svoje plantaže prave sami :weed: nema potrebe za mažnjavanjem paradajza... to su ovi ranije kraduckali, kako beše onaj iz Čačka... Velja Ilić...

Nemam ja taj know how za bilo šta ozbiljno, sistemski i van zaje*******ancije...

Bata @Noki secam se tog skrinsota od tvoje stanarke :)
Kad bi nasao neki posao na crno, ili polucrno sto bi rekao gospodar zivota u Srbiji, lakse bi disao. Lose je zavisiti od kirije.
ona treba biti pojacanje iliti dodatak plati, a ne slamka spasa.

Znam, mudro zboriš, slažem se... Čekam barem tu provostepenu presudu da vidim na čemu sam...
 
Samo ne znam, ako je imao sudsko rešenje policija je trebala da ih izbaci, ne znam šta se čekalo.
 
Zabole i policiju i sudove.


A lik koji je aktivirao bombu je ispao žešći smrad a i debil. Ne zato što je uzeo pravdu u svoje ruke, nego zato što je pritom uništio živote i mnogim drugim ljudima okolo, a i sebe automatski uputio ka zatvoru. Ako neko izađe izvan okvira onoga na šta je ''normalna'' osoba spremna da ide, i dođe do tačke da je spremna da baci bombu, postoji 30 drugih načina na koji može nekome nešto da naplati, a da to ne uključuje uništavanje drugih, nedužnih života i imovine.


I da, naravno, za kraj da istaknem da je najbitnije da sistem nije zakazao i da niko nije kriv za ovo. Prosto se desilo.
 
Sve je više ludaka. Dnevno primetim uvek dva tri čoveka koja nisu u vinklu.
 
Slusao izuzetno predavanje Aleksandra Andrejica, direktora I bgd. gimnazije.

Nastavnici su primetili da od 2009. (sa ubrzanjem posle 2020.) svaka generacija srednjoskolaca ima nize mentalne sposobnosti od prethodne, nizu koncentraciju itd.
Ni to nije najgore, sposobnosti socijalizacije su snizene, ucenici prvog razreda nisu u stanju da se dugo vremena uopste upoznaju.
Skola mora da organizuje posebne aktivnosti zbog toga, sto je ranije bilo nezamislivo.
Jezicke sposobnosti su takodje sve slabije.

On smatra da je to samo deo tektosnkih promena, u Zapadnoj civilizaciji ciji je Srbija (na zalost, moja primedba) deo.

Licno mislim da ova degradacija koincidira sa razvojem pametnih telefona.
 
3xUk9kpTURBXy8yNDllODc5MzExOGUxNjZmNWI3NDlkYzI2Y2YyNWU2Zi5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAF


Kažu da je bio samotnjak, da nije imao nikoga.
Prema njegovim rečima, Đorđe je bio programer i bavio se time kada to niko nije radio.
- Bio je jako dobar u tome - rekao nam je Saša.
- Javio mi se, pitao kako sam i šta radim i ja sam njega pitao isto kako je. Delovao je najnormalnije. Ja vam kažem da taj čovek, od svih nas ovde je delovao najsmirenije - objašnjava nam Saša.


Srpski Unabomber bogte! 😄

A iako smatram da nije trebalo da uvlači u problem ostatak zgrade, sviđa mi se u neku ruku ova simbolika koju je odabrao. Njemu su taj stan oteli, onda su zamenili bravu i on nije mogao da prođe više kroz ta vrata. Onda je odlučio da smisli način kako da ta vrata istera iz tog štoka jednom za svagda. 😄 I još ova slika sa osmehom od uveta do uveta. 😄
Kažem, da nije oštetio i duševno povredio i ostatak zgrade i te nedužne ljude okolo koji su ga i gotivili, u potpunosti bih razumeo ovo što je uradio.
 
Нема шта ту да се разуме или не разуме. Ово је потез очајника, а такви не бирају средства. Према томе, чувајте се. Избор је био њихов, а ово је његов.
 
Nadam se da se mnogim bitangama i neplatisama upalila crvena lampica u glavi (Nokijeva stanarka ne pripada ovoj grupaciji, da kucnem u drvo), sta moze da se desi ako nekog kinjis... bomba, pistolj ili noz
 

Ova zena je beskrajno hrabrija od svih zeleno-levo-urbanih, koncentrisanih u Beogradu, koji se navodno bore za ravnopravnost zena.
Kako joj pomoci finansijski?
 
Slusao izuzetno predavanje Aleksandra Andrejica, direktora I bgd. gimnazije.

Nastavnici su primetili da od 2009. (sa ubrzanjem posle 2020.) svaka generacija srednjoskolaca ima nize mentalne sposobnosti od prethodne, nizu koncentraciju itd.
Ni to nije najgore, sposobnosti socijalizacije su snizene, ucenici prvog razreda nisu u stanju da se dugo vremena uopste upoznaju.
Skola mora da organizuje posebne aktivnosti zbog toga, sto je ranije bilo nezamislivo.
Jezicke sposobnosti su takodje sve slabije.

On smatra da je to samo deo tektosnkih promena, u Zapadnoj civilizaciji ciji je Srbija (na zalost, moja primedba) deo.

Licno mislim da ova degradacija koincidira sa razvojem pametnih telefona.
Gde moze da se vidi to predavanje?
 
Vrh